Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Последните самураи в редки снимки от 19 век

ВОЙНИ НА ЧЕСТТА

Последните самураи в редки снимки от 19 век

Уловете духа на тези легендарни войници, малко преди залеза на времето им

За почетните защитници на императора - самураите, се носят легенди. Тези стари ремастерирани снимки, допълнително оцветени на ръка, ни пренасят във времето им, малко преди да изчезнат от историята.

Снимките са направени между 1863 и 1900 г., в последните години от управлението на самураите. През 1868 г. те били разпуснати и се водели извън закона. Това бележи края на феодализма в Япония и началото на модерната епоха.

За родоначалник на термина самурай се счита принц Ямато - силата му била изключителна, както и смелостта му. Идеализираният образ на самурай включва в себе си готовността да умре по всяко време в полза, защита или по желание на господаря си. Да не изпитва страх, но единствено съжаление, както и да презира материалните блага.

Тези войници са водени от 8 правила на техния закон, наречен Бушидо - справедливост, смелост, благосклонност, уважение, честност, чест, лоялност, самоконтрол.

Важна част от Бушидо е сепукуто - самоубийствен ритуал, който позволявал на посрамен самурай отново да спечели честта си като премине в отвъдното, където самураите продължават да се водят от бушидо закона.

Благодарение на Бушидо духът на японците създава самобитна култура, която няма аналог в света, и я съхранява цели пет века, за да достигне тя непроменена до наши дни. Бушидо - това е призвание.

 Източник: culturainquieta.com

Коментирай 0

Календар

Препоръчваме ви

"Отци на българското знанье, творци на наший говор мил": Кирилицата от Севера до Антарктида

Вижте част от паметниците по света, посветени на азбуката и на светите братя Кирил и Методий

1 май - манифест от отминала епоха или гонг за закътани проблеми

Разходка в снимки през "Изгубената България" и напомняне защо и днес отбелязваме Деня на труда и международната работническа солидарност

Опълченците на Шипка проправят пътя към свободата на България

Възстановка на боевете на Шипка, проведена през 1902 г. по случай 25 години от тези паметни събития

Силистренец пази първомартенска картичка на повече от 100 години

Картичката е част от дълга кореспонденция от годините на Първата световна война между млада учителка от силистренското село Айдемир и войник-картечар от 31-ви Пехотен полк

Отбелязваме 151 години от обесването на Апостола на свободата

В Националния военноисторически музей посетителите ще могат да дешифрират оригинално писмо на Васил Левски