Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Първи кадри от снимачния процес на новия български сериал "Тревожност"

НОВО БЪЛГАРСКО КИНО

Първи кадри от снимачния процес на новия български сериал "Тревожност"

Ана Пападопулу и Пенко Господинов влизат в ролите на психотерапевти

Пенко Господинов и Ана Пападопулу в новия български сериал "Тревожност", режисьор Илиян Джевелеков (Снимка: "Мирамар филм")

През месец ноември започнаха снимките на новия българския игрален сериал "Тревожност", продуциран от Мирамар филм и Българска национална телевизия. Проектът е първият сериал спечелил финансиране от Националния филмов център.

Ана Пападопулу в новия български сериал "Тревожност", режисьор Илиян Джевелеков (Снимка: "Мирамар филм")

Пенко Господинов в новия български сериал "Тревожност", режисьор Илиян Джевелеков (Снимка: "Мирамар филм")

Александър Кънев, Илиян Джевелеков и Пенко Господинов на снимачната площадка на новия български сериал "Тревожност" (Снимка: Никола Ончев)

Никола Додов в новия български сериал "Тревожност", режисьор Илиян Джевелеков (Снимка: "Мирамар филм")

Още Режисьорът на "Чума" Иван Владимиров: За нас "другите" могат да бъдат както абсолютното зло, така и спасение

Режисьорът на "Чума": За нас "другите" могат да бъдат както абсолютното зло, така и спасение

Режисьор е Илиян Джевелеков, който е и съавтор на сценария заедно с Матей Константинов, продължавайки творческия тандем познат от филмите "LOVE.NET", "Вeздесъщият" и сериала "Порталът" на БНТ. В сценарния екип се включват и авторите Емил Стефанов и Радослава Топалова.

Сериалът разказва истории на хора, потърсили психотерапевтична помощ при д-р Манов, психоаналитик с международно признание и съпругата му д-р Ясенова - специалист по детско-юношеска психология. Всяка серия паралелно проследява случващото се в двата кабинета, както и отношенията между двамата терапевти.

Илиян Джевелеков на снимачната площадка на новия български сериал "Тревожност" (Снимка: Никола Ончев)

Мария Стефанова в новия български сериал "Тревожност", режисьор Илиян Джевелеков (Снимка: "Мирамар филм")

Боян Младенов в новия български сериал "Тревожност", режисьор Илиян Джевелеков (Снимка: "Мирамар филм")

Александър Кънев в новия български сериал "Тревожност", режисьор Илиян Джевелеков (Снимка: "Мирамар филм")

Повечето от историите са базирани на реални случаи. Консултанти на сериала са известните български психоаналитици д-р Иван Игов и д-р Огнян Димов. Самият Илиян Джевелеков е учил психология в продължение на няколко семестъра преди да влезе кинорежисура в НАТФИЗ и отдавна е изкушен от тематиката.

Стефания Кочева в новия български сериал "Тревожност", режисьор Илиян Джевелеков (Снимка: "Мирамар филм")

Тодор Недялков в новия български сериал "Тревожност", режисьор Илиян Джевелеков (Снимка: "Мирамар филм")

На снимачната площадка на новия български сериал "Тревожност" (Снимка: Никола Ончев)

Теодора Аврамова в новия български сериал "Тревожност", режисьор Илиян Джевелеков (Снимка: "Мирамар филм")

В главните роли на психотерапевтите ще видим познатите и обичани от българската публика актьори Пенко Господинов и Ана Пападопулу. Като техни пациенти ще им партнират Ирмена Чичикова, Радена Вълканова, Петър Дочев, Боян Младенов, Цветан Пейчев, Никола Додов, Димитър Иванов - Капитана, Стефания Кочева, Ина Добрева, Елена Кабасакалова и други.

Поддържащите роли на деца и юноши са поверени на млади и талантливи момичета и момчета от различни актьорски школи. Сред тях е и Евелина Бибова, изиграла ролята на Елица в най-новото заглавие на Мирамар филм "Чума", който ще видим по екраните от 19 януари.

Ирмена Чичикова в новия български сериал "Тревожност", режисьор Илиян Джевелеков (Снимка: "Мирамар филм")

Лора Христова в новия български сериал "Тревожност", режисьор Илиян Джевелеков (Снимка: "Мирамар филм")

Боян Младенов и Пенко Господинов в новия български сериал "Тревожност", режисьор Илиян Джевелеков (Снимка: "Мирамар филм")

в новия български сериал "Тревожност", режисьор Илиян Джевелеков (Снимка: "Мирамар филм")

Александър Кънев в новия български сериал "Тревожност", режисьор Илиян Джевелеков (Снимка: "Мирамар филм")

Грета Георгиева в новия български сериал "Тревожност", режисьор Илиян Джевелеков (Снимка: "Мирамар филм")

Пенко Господинов в новия български сериал "Тревожност", режисьор Илиян Джевелеков (Снимка: "Мирамар филм")

Калин Цаков в новия български сериал "Тревожност", режисьор Илиян Джевелеков (Снимка: "Мирамар филм")

Теодора Аврамова в новия български сериал "Тревожност", режисьор Илиян Джевелеков (Снимка: "Мирамар филм")

Грета Георгиева на снимачната площадка на новия български сериал "Тревожност" (Снимка: Никола Ончев)

Грета Георгиева в новия български сериал "Тревожност", режисьор Илиян Джевелеков (Снимка: "Мирамар филм")

На снимачната площадка на новия български сериал "Тревожност" (Снимка: Никола Ончев)

Директорът на НФЦ Петър Тодоров и Илиян Джевелеков на снимачната площадка на новия български сериал "Тревожност" (Снимка: Никола Ончев)

През 2021 г. в прайм тайм по БНТ беше излъчен продуцираният от Мирамар филм сериал "Порталът" - 6 серии х 54 мин. с режисьор Илиян Джевелеков. Други успешно реализирани проекти на компанията са "Дзифт", "LOVE.NET", "Вездесъщият".

Снимките ще продължат до края на февруари, а зрителите пред малкия екран ще могат да се потопят в този свят есента на 2024 година.

Вижте първи кадри от снимачния процес на "Тревожност" - ТУК

Още Гледайте първи официалния тийзър на филма "Чума"

Гледайте първи официалния тийзър на филма "Чума"

Още Новият филм "Чума" тръгва от 19-ти януари 2024 в кината в цялата страна

Новият филм "Чума" тръгва от 19-ти януари 2024 в кината в цялата страна

Още Илиян Джевелеков: Моята 2022 година

Илиян Джевелеков: Моята 2022 година

Още Режисьорът на "Порталът" Илиян Джевелеков: Пътувам във времето, на сън или в мислите си

Режисьорът на "Порталът" Илиян Джевелеков: Пътувам във времето, на сън или в мислите си

Още Илиян Джевелеков снима новия сериал на БНТ "Порталът"

Илиян Джевелеков снима новия сериал на БНТ "Порталът"

Още Режисьорът на "Вездесъщият" Илиян Джевелеков:  Всеки от нас има своите мръсни тайни

Режисьорът на "Вездесъщият" Илиян Джевелеков: Всеки от нас има своите мръсни тайни

Коментирай0

Календар

Препоръчваме ви

Андрей Звягинцев връчи голямата награда на филмовите отличия "Васил Гендов"

Наградите "Васил Гендов" отличиха на церемония снощи най-доброто от българското кино

Петминутни овации за Том Круз и "Мисията невъзможна: Възмездие" в Кан

Актьорът пресъздава на големия екран каскади, които оставят зрителите без дъх

Робърт де Ниро: Изкуството е заплаха за автократите и фашистите по света

"Изкуството е истината. Изкуството прегръща разнообразието", каза актьорът на получаването на почетна награда "Златна палма" при откриването на кинофестивала в Кан

22 Международен фестивал за късометражно кино В ДВОРЕЦА на културата – Перник от 27 юни до 1 юли 2025 г.

Фестивалът представя 242 филма в конкурсните си програми, които селекционна комисия подбра от 5520-те кандидатствали филмови продукции от общо 127 държави

Филмът с българско участие "Берлингуер - голямата амбиция" спечели две италиански киноотличия "Давид на Донатело"

Филмът предлага нов поглед към Енрико Берлингуер, лидер на Италианската комунистическа партия и една от най-влиятелните политически фигури в Италия и света през 70-те години на ХХ век

Куентин Тарантино се завръща на фестивала в Кан

Селекцията "Кан Класикс" ще почете и починалия през януари американски режисьор Дейвид Линч, както и френския писател и режисьор Марсел Паньол