ПРЕМИЕРА
Иван Гарелов представя книгата си „Рокендрол, шпионаж и… последен валс“ на 16 май
В книгата авторът разказва как младите се изправят срещу системата на културно ниво и как рокендролът навлиза в България
Редактор : / 956 Прочита 2 Коментара
Източник: Издателство "Труд"Иван Гарелов ще представи книгата си "Рокендрол, шпионаж и... последен валс" на 16 май. Събитието ще се състои в книжен център "Гринуич", съобщават издателите от "Труд", цитирани от БТА.
В "Рокендрол, шпионаж и... последен валс" авторът разказва как младите се изправят срещу системата на културно ниво и как рокендролът навлиза в България. Конкретният повод за интереса му към тази история е вестникарски материал, според чието заглавие продуцент на "Щурците" е бил шпионин.
Акцент в тома е ролята на рокендрола за сближаването на младите поколения от двете системи от двете страни на Желязната завеса.
"Стигнах до извода, че 60-те години, и по-точно 1968 г., със събитията в Чехословакия, в единия лагер и младежките бунтове във Франция, и в Германия по същото време - в другия лагер, дадоха началото на идейното сближение между младите поколения", разказа Иван Гарелов пред БТА през месец февруари, когато се състоя премиерата на книгата. Според автора езикът на това сближение е рокендролът.
Иван Гарелов отбелязва 80-ия си рожден ден с представяне на книгата „Рокендрол, шпионаж и... последен танц“
"Рокендрол, шпионаж и... последен валс" съдържа снимков материал и кадри от филми, част от които се публикуват за първи път, съобщават издателите.
Иван Гарелов е роден на 6 февруари 1943 г. в Смилец. Завършил е Софийския университет със специалност "Журналистика".
През годините той е работил като редактор - първо във в. "Народна младеж" (1968 - 1969), а след това в Българската телеграфна агенция (1970 - 1973). От 1973 г. до 2000 г. е в Българската национална телевизия като заместник главен редактор и продуцент, водещ и продуцент на обзорното информационно-политическо предаване "Панорама". По-късно работи и в други телевизии.
Автор е на книги като "Идвам от Израел", "Атила срещу Афродита", "Недалеч и неотдавна", "Тук и сега" и "Неизпратени писма до Маргарита".