Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Специално събитие "Фотографите отблизо" за тазгодишния фотоконкурс на National Geographic

В ОБЕКТИВА

Специално събитие "Фотографите отблизо" за тазгодишния фотоконкурс на National Geographic

"Фотографите отблизо" щe се проведе на 26 септември от 19:00 часа в Pirotska 5 Event Center

"Фотографите отблизо" щe се проведе на 26 септември от 19:00 часа в Pirotska 5 Event Center (Източник: National Geographic)

Членовете на забележителното жури Ясен Тодоров, Владислав Терзийски и Иво Данчев ще споделят любопитни истории от творческия си опит в разговор, воден от Владимир Карамазов, а специалният гост - фотографът на National Geographic Ейми Витале, ще представи презентация на тема "Нови подходи във фоторазказа"

Още International Portrait Film Festival: В дълбочините на контурите

International Portrait Film Festival: В дълбочините на контурите

"Фотографите отблизо" щe се проведе на 26 септември от 19:00 часа в Pirotska 5 Event Center

(София, България - 13.09.2023 г.) - Финалът на втория годишен фотоконкурс на National Geographic ще бъде отбелязан със специално събитие, на което ще бъдат отличени победителите в четирите категории и техните подгласници.

Публиката ще има възможността да стане част от церемонията по награждаването, а заедно с това да се потопи в света на трима от най-успешните родни фотографи, жури в настоящото издание, и различните им гледни точки към това необятно и завладяващо изкуство.

Ясен Тодоров, Владислав Терзийски и Иво Данчев ще разкажат повече за предизвикателствата и особеностите, свързани със стремежа към най-сполучливия кадър, а актьорът и фотограф Владимир Карамазов ще задава интригуващата посока на разговора благодарение на своите познания и опит в областта. В допълнение към личните истории и богатите впечатления на журито, гостите ще се насладят и на опита на фотографа на National Geographic Ейми Витале.

Още Изложба фотографии "Олга Хавлова и Комитетът за добра воля"

Изложба фотографии "Олга Хавлова и Комитетът за добра воля"

Шесткратен носител на World Press Photos и една от 50-те Badass Women на списание InStyle, тя ще гостува за първи път у нас и ще сподели своята перспектива и опит от сътрудничеството си с общности, които работят за опазване на дивата природа и баланса, в презентация на тема "Reframing The Narrative" ("Нови подходи във фоторазказа").

Във "Фотографите отблизо" - тази специална среща с публиката, едни от най-забележителните фотографи у нас ще споделят повече за някои от любимите си творби, страстта си към снимането и мнението си за бъдещето на фотографското изкуство и намесата на изкуствения интелект в него. Ще разкажат също какво е било водещото в избора на отличените във фотоконкурса и какво ги е впечатлило при разглеждането на хилядите участвали кадри.

Фотографията е неразривно свързана с дейността на National Geographic и със стремежа към изследване и преоткриване на света около нас.

Твоите любими заглавия в /market.dir.bg

slide 1 to 3 of 50

Кулминацията на вечерта на 26 септември ще настъпи с награждаването, по време на което ще бъдат обявени големите победители в тазгодишния фотоконкурс на National Geographic. Членовете на журито са изправени пред нелеката задача да изберат най-добрите от над 6000 публикувани кадъра, разпределени в четири категории - "Животни", "Хора", "Пейзажи" и "На тъмно".

Ирина Тотова, вицепрезидент и генерален мениджър на Disney за Балканите, коментира:

"Изследователите и разказвачите на историите винаги са били неразривна част от National Geographic бранда. Затова се радваме, че за втора поредна година имаме възможност да наградим креативността на феновете си и да споделим техните емоции и преживявания през призмата на обектива. Щастливи сме, че конкурсът предизвиква още по-голям интерес с тазгодишното си издание."

Още Най-новият център по фотография BECA Center of Visual Storytelling отваря врати в сърцето на София

Най-новият център по фотография BECA Center of Visual Storytelling отваря врати в сърцето на София

Победителите от онлайн конкурса ще спечелят награди, осигурени от National Geographic, Samsung и Audi. Четирите най-добри кадъра ще бъдат публикувани в октомврийския брой на сп. "National Geographic". Носителят на "Наградата на публиката" и победителите във всяка от категориите ще получат мобилен телефон Samsung Galaxy S23 Ultra и брандирана раница Audi, а подгласниците им - едногодишен абонамент за списание National Geographic.

Цялостният победител, избран от журито, ще получи и най-приключенската сред наградите - фотоекспедиция до Истанбул с National Geographic фотограф.

Събитието ще се проведе на 26-и септември, вторник, в Pirotska 5 Event Center (ул. "Пиротска" №5) от 19:00. Вход свободен!

За повече информация посетете www.natgeotv.com или https://www.facebook.com/NatGeoBulgaria.

Още Германската фотографка Барбара Клем с първа самостоятелна изложба в София

Германската фотографка Барбара Клем с първа самостоятелна изложба в София

Още Какво са 24 часа в големия град? Иван Шишиев представя "Етюд-и-те на София: 24 часа в града"

Какво са 24 часа в големия град? Иван Шишиев представя "Етюд-и-те на София: 24 часа в града"

Още Ускорение - полет - приземяване = "Родени свободни"

Ускорение - полет - приземяване = "Родени свободни"

Още Британският фотограф Нормски: За мен хип-хопът е гласът на тези, които никога не са имали глас

Британският фотограф Нормски: За мен хип-хопът е гласът на тези, които никога не са имали глас

ИЗБРАНО
Коментирай0

Календар

«Април 2025»
ПВСЧПСН
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Препоръчваме ви

Иоанна Иванова показва във фотоизложба, че "Никой не си отива завинаги"

Ще бъде показана от 24 март в столичното пространство BECA

Дигиталните колажи на Уур Галенкуш разсичат съзнанието на две

В продължение на години артистът изгражда паралелни вселени чрез своите въздействащи творби

Развитието на цветната фотография - в експозицията на "Албертина модерн" във Виена

Изложбата показва всички етапи на развитието на това изкуство - от експериментални техники през XIX век до общоприложимата аналогова цветна фотография

Виктор Чучков открива втората си фотографска изложба "Преосмислена истина" в ONE Gallery

„Преосмислена истина“ се открива от 17 януари и ще бъде последвана от разговор с автора и кураторите Георги Богданов и Борис Мисирков

Асен Великов показва красотата на българските традиции чрез изложба от фотопортрети

Експозицията "Родова памет" от колоритни портрети е история за миналото и идентичността ни

Снимките на 2024 г., които уловиха красотата, болката и емоциите на изминалата година

В началото на Новата година фотографията ни предлага още един начин да погледнем назад