ФОТО РЕАЛНОСТИ
Фотографии от Северна Корея: как живеят хората там
Френският фотограф Стефан Гладийо успява да отиде в страната, за да снима хората в парковете, в офисите, болниците и детските площадки. Той все още се чуди как и защо са го допуснали?
Редактор : / 80362 Прочита 30 Коментара
Кондукторки в метрото в Пхенян индикират водача, август, 2018 г. (Снимка: Getty Images)Френският фотограф Стефан Градийо отива в Северна Корея, за да погледне през обектива си ежедневния живот на гражданите на страната.
Какво вижда, можем да видим като се насладим на фотографиите, публикувани в неговия официален профил в Instagram.
Снимките му от Северна Корея в момента са показани в изложба в Le Jardin d'Été във френския град Арл.
Масова танцова репетиция пред Паметника в чест на основаването на партията, Пхенян, октомври 2017 г.
Деца, които си играят с колички в увеселителния парк Mangyondae, юни 2017 г. Той е разположен само на 12 км от столицата Пхенян на площ от 700 000 квадратни метра и включва влакчета, въртележки и басейн.
Ким Юн Гьонг, Хан Сол Гьонг, Ким Уон Гьонг, Канг Сун Хва и Конг Су Хянг в 3D киносалона в Sci-Tech Complex, юни 2018 г.
Фотографът Стефан Гладийо казва: "Северна Корея винаги е била загадка за мен. Защо тази страна никога не се колебае, когато други авторитарни режими се сриват след падането на Берлинската стена? Защо нищо не може да ѝ повлияе - модерността, социалните медии?"
Ким Ун Джу и Ри Сол Хва в офталмологичната болница на Рюгьонг, октомври 2017 г.
"Севернокорейските служители бяха много объркани от предложението ми да направя индивидуални портрети на пациенти и лекари. Моят "революционен" подход противоречеше на идеята на тяхната колективистична култура. Защо ли се съгласиха?" казва Стефан Градийо.
Семейна снимка, която отдава почит към севернокорейската космическа програма във водния парк Мунсу, октомври 2017 г.
Работници засаждат ориз в севернокорейска ферма, Sariwon, юни 2018 г.
"Северна Корея надживя целия комунистически блок, който гарантира нейната политическа и икономическа стабилност; издържа дори на международното ембарго; преодоля последователните икономически, климатични и продоволствени кризи; и никога не е преживявал масови протести въпреки непрекъснатия контрол и репресии"