Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Фотограф, който пръв снимал разрушенията на Хирошима, прави кариера в модата

ГОЛЕМИТЕ МАЙСТОРИ НА ФОТОГРАФИЯТА

Фотограф, който пръв снимал разрушенията на Хирошима, прави кариера в модата

Уилям Хелбърн твори през 50-60-те години на 20 век

Уилям (Бил) Хелбърн е роден през 1924 година и е съвременник на класиците на модната фотография Ричард Аведън, Ървинг Пен и Лилиан Басман.

Американският моден фотограф снима за известни списания като Harper`s Bazaar, LIFE, McCall`s и много други. Върхът на кариерата на този изключителен фотохудожник е през 50 - 60-те години на миналия век.

Уилям Хелбърн се занимава с художествена и рекламна фотография. Той снима за много кампании на световни марки.

Кариерата на Уилям Хелбърн започва в края на Втората световна война - той бил в състава на групата, направила първите снимки след пускането на атомната бомба над Хирошима.

През 80-те години Хелбърн е успешен директор на телевизионната компания TV Commercials. След 10 години той се оттегля от света на модата и рекламата и посвещава своя живот на семейството и децата.

Тези прекрасни снимки са свидетелство за голямото майсторство и висок художествен стил на Хелбърн. Неговите творби са достойни да попълнят златната колекция на световното фотоизкуство.

Валерия КАЛЧЕВА

Още Юбер дьо Живанши - последният класик на парижката мода

Юбер дьо Живанши - последният класик на парижката мода

Още "Ужасният" модел Мелани Гайдос се бори с "расизма" в модата

"Ужасният" модел Мелани Гайдос се бори с "расизма" в модата

 

Коментирай0

Календар

Препоръчваме ви

Фотографка посвещава творчеството си на тихата сила на конете

Катя Йенсен израства във ферма в Дания и се среща с безброй животни. Конете обаче се превръщат в нейни любимци

Изложбата "Антарктическите хора - грижа за Земята" - на Моста на влюбените при НДК

Може да се види от днес, 17 април, до 7 май. Официалното й откриване ще е на 23 април

Най-голямата ретроспективна изложба на фотографа Робер Доано ще бъде показана в Париж

Експозицията с повече от 350 фотографии е озаглавена Robert Doisneau: Instants Donnes и "проследява цялата му кариера от 1934 до 1992 г., като се фокусира върху десет теми"

Владимир Карамазов с фотографска изложба в Националната галерия

Тя се открива на 15 април от 18.00 часа и ще бъде в Двореца до 1 юни 2025 г.

Почитат Невена Коканова с изложба и допълнена биография във Велико Търново

Бележки и спомени от дневника на режисьора Въло Радев са включени в новото издание на "Години любов"

Откриха изложбата "Георги Парцалев - Дон Кихот на своето време"

"Хубаво е да знаем откъде сме тръгнали, хубаво е да знаем кой е оставил следа в българското театрално изкуство", каза председателят на Съюза на артисти в България Христо Мутафчиев