Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Лаура Паузини е готова да пее на церемонията за наградите "Оскар"

ОСКАРИ И МУЗИКА

Лаура Паузини е готова да пее на церемонията за наградите "Оскар"

Написана от Паузини и американката Даян Уорън, песента вече беше отличена с награда "Златен глобус" и може да е първата песен на италиански език, спечелила "Оскар"

Италианската певица Лаура Паузини (Снимка: Getty Images)

Певицата Лаура Паузини била така силно засегната от пандемията миналата година, че дори си мислела как никога повече няма да може да пее. В неделя обаче тя ще го направи на най-голямото събитие за Холивуд - церемонията за наградите "Оскар", където ще изпълни номинираната песен "Io si (Seen)'' от филма "Животът пред теб", съобщи Асошиейтед прес, цитирана от БТА. 

Написана от Паузини и американката Даян Уорън, песента вече беше отличена с награда "Златен глобус" и може да е първата песен на италиански език, спечелила "Оскар".

"Честно казано, никога не съм си мислела или мечтала да бъда номинирана за такава страхотна награда, толкова близо до света на киното, защото никога не съм си мислела за такова сътрудничество, макар че имах песен във филм с Кевин Костнър и Робин Райт", каза Паузини за Асошиейтед прес, имайки предвид песента "One More Time" от филма от 1999 г. "Писмо в бутилка".

"Този път е различно. Потърсиха ме с предложение да участвам в този проект през юли миналата година, когато в Италия все още бяхме в локдаун за пандемията. Не знам как да ви го обясня, но си мислех, че сигурно никога вече няма да пея", каза тя. "Затова възможността да пея в толкова значим филм е послание за братство, за включване, за това да се чувствам защитена от някого в такъв момент от живота, в който изобщо не се чувствах защитена - това беше ярка светлина".

Още Андреа Бочели с изненадваща критика към мерките срещу пандемията

Андреа Бочели с изненадваща критика към мерките срещу пандемията

Паузини разговаря с Асошиейтед пред в Лос Анджелис, където е пристигнала два дни преди церемонията за наградите "Оскар".

Макар да е музикална звезда с над 70 милиона продадени записа в над тридесетгодишната си кариера, носителката на награди "Грами" и "Латино Грами" сподели, че когато чула за номинациите за "Златен глобус" и "Оскар", си помислила: "Не зная дали изобщо заслужавам това. Чувствах се и все още се чувствам твърде малка пред това величие", каза тя.

Още Като молитва за надежда, Андреа Бочели планира турне в САЩ

Като молитва за надежда, Андреа Бочели планира турне в САЩ

Казва, че е горда да представя страната си на церемонията. "Случи се на Андреа Бочели, който е голям приятел - той пя италианската част от песента, която Селин Дион пя на английски език", припомня тя номинираната през 1999 г. песен "The Prayer'' от "Камелот". "Но съм изключително щастлива, че публиката ще чуе песен изцяло на италиански, пък и че е номинирана италианска песен. Нямам търпение да я изпълня", сподели певицата.

Много италианци са печелили "Оскар" за оригинална музика, сред тях Енио Мориконе, Нино Рота, Джорджо Мородер, Никола Пиовани и Дарио Марианели. Но единствено Мородер е получавал наградата за най-добра песен като съавтор на "Flashdance ... What a Feeling'' от "Флашданс" и на "Take My Breath Away'' от "Топ гън" през 1986 г.

За Паузини това е първа номинация за "Оскар" и тя казва, че вече се чувства като победител.

Още Оскари на политкоректността

Оскари на политкоректността

Още За първи път в историята жените властват на Оскарите

За първи път в историята жените властват на Оскарите

Още "Градът на ада" триумфира на театралните "Оскари"

"Градът на ада" триумфира на театралните "Оскари"

Още За първи път от 30 години насам български филм е сред фаворитите за студентските Оскари

За първи път от 30 години насам български филм е сред фаворитите за студентските Оскари

ИЗБРАНО
Коментирай1

Календар

«Април 2025»
ПВСЧПСН
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Препоръчваме ви

Оливър Стоун призовава за повторно разследване на убийството на президента Джон Кенеди

Стоун е режисьор на филма "Джей Еф Кей" (1991), който представя убийството на Кенеди като плод на таен правителствен заговор

Пълен списък с номинираните творци и филми за Наградите "Васил Гендов" за 2025 г.

Всички филми от селекцията ще могат да бъдат видяни с вход свободен в Дом на киното от 1-ви до 10-ти май

"Добрият шофьор" на режисьора Тонислав Христов със стрийминг премиера в Max

Филмът проследява злополучния живот на таксиметровия шофьор Иван (Малин Кръстев), който се опитва да поправи грешките от миналото

Криминално-психологическа драма "Бел" с Шарлот Генсбург и Гийом Кане по кината от 28 март

Адаптацията на Беноа Жако по една от най-завладяващите и необикновени истории на Жорж Сименон печели зрителите с майсторски напластен съспенс, съвършена актьорска игра и непредвидим финал

"Под сивото небе" на Мара Тамкович е по истинската история на журналистка, осъдена на над 8 години затвор

Пълнометражният дебют на полско-белоруска режисьорка и сценаристка е създаден по истинската история на журналистката Катсярина Андреева, арестувана и осъдена на над осем години затвор заради репортажите си

Започна "София филм фест": Да забравим различията си поне за два часа: Шшшшшш! Прожекцията започва.

Международния кино фестивал стартира с премиерата на филма "Залог" и награди за Йосиф Сърчаджиев и Коста Биков