Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Орлин Павлов предизвиква българските ученици по повод 24 май

МУЗИКА И ОБРАЗОВАНИЕ

Орлин Павлов предизвиква българските ученици по повод 24 май

В специално видео, разпространено в социалните му мрежи, популярният актьор и музикант предизвиква учениците да споделят видео с любимата им поетична творба от български автор

Снимка: Красена Ангелова

Орлин Павлов отправя предизвикателство към българските ученици по повод Деня на славянската писменост и култура.

В специално видео, разпространено в социалните му мрежи, популярният актьор и музикант предизвиква учениците да споделят видео с любимата им поетична творба от български автор.

Всеки клип може да бъде записан с телефон, фотоапарат или по друг удобен начин и да бъде качен под поста в официалната Фейсбук страница на Орлин до 1 юли 2023 г.

Най-впечатляващите изпълнения ще станат част от лятното турне, в което ще вземат участие и популярни български музиканти като Велислав Стоянов, Милен Кукошаров, Мирослав Иванов, Евден Димитров и други.

Купи билетУчениците, които впечатлят най-много с изпълнението на популярни български поетични творби, ще имат възможността да се срещнат с Орлин преди концертите му на 22 юли в Пловдив, 28 юли в Царево, 2 август в Созопол, 4 август в Свети Влас и 22 август в Бургас.

"Вярвам, че трябва да се сещаме за вдъхновяващите български поети не само на 24 май. Давам старт на тази инициатива, за да се обърнем към класиците и добрите съвременни автори не само днес, а и през цялото лято. А ако запалим повече български деца за качествената родна литература - ще дадем позитивен пример за цялото общество", споделя Орлин Павлов.

Популярният певец вече е споделил идеята и на екипа на шоуто му "Събота вечер с БНТ", където през новия сезон ще бъде показано видео с някои от най-добрите изпълнения на ученици.

Лятното турне на Орлин Павлов стартира на 22 юли с голям концерт в Летен театър Бунарджика и ще завърши на 22 август със специално шоу в Летния театър в Пловдив. Билети все още могат да бъдат намерени в мрежата на Eventim.

Още

Орлин Павлов и Биг Бендът на БНР с Коледен концерт-спектакъл

Орлин Павлов и Биг Бендът на БНР с Коледен концерт-спектакъл

Още

Орлин Павлов: За мен думите на 2021 година са "промяна" и "израстване"

Орлин Павлов: За мен думите на 2021 година са "промяна" и "израстване"

Още

Орлин Павлов извън зоната си на комфорт

Орлин Павлов извън зоната си на комфорт

Още

Орлин Павлов и Михаела Филева записват песен към саундтрака на филма "Завръщане"

Орлин Павлов и Михаела Филева записват песен към саундтрака на филма "Завръщане"

 

Коментирай 1

Календар

Препоръчваме ви

"Хора с прякори. Тъжни разкази" от Божидар Манов (откъс)

По думите на автора героите на новата му книга никога не са излизали от паметта му

Истории от Родопите са събрани в книга с благотворителна кауза

Тиражът е изцяло благотворителен, а приходите от продажбите й ще бъдат преведени в полза на фондация "Искам бебе", разказва авторката

Официалната биография на Queen излиза на български с предговор от Брайън Мей (откъс)

Преживейте историята на една от най-великите рок банди в историята!

Националната библиотека отбелязва 24 май с ден на отворени врати и изложби

"Посетителите ще имат възможност да се запознаят с библиотеката извън фасадата й. Ще могат да разгледат зала "История на книгата" това каза пред БТА директорката на библиотеката доц. д-р Красимира Александрова

"Честито чудо на езика": Георги Господинов за наградата "Букър"

"За мен е голяма радост това, което успях да кажа снощи на български по време на словото си, искам сега да го пожелая на цяла България" каза пред bTV награденият писател

Ако подкрепяме българската култура, тя ще ни прави горди навсякъде по света, заяви министър Найден Тодоров

"Писмеността ни е направила нация, на нея се гради цялата българска култура", подчерта министър Тодоров за значението на празника