Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Екоактивисти отново оскверниха паметник на германската конституция в Берлин

ЕКОЛОГИЧНИ ЗАЛОЗИ

Екоактивисти отново оскверниха паметник на германската конституция в Берлин

Активистите от групата "Последно поколение" издигнаха плакат с надпис: "Това правителство унищожава основите на нашия живот"

Паметникът "Grundgesetz 49" на израелския художник Дани Караван се състои от стъклен панел, гравиран с цитати от конституцията, която в Германия е известна още като "Основен закон" и която е приета след Втората световна война (Източник: www.danikaravan.co

Екоактивисти за пореден път оскверниха паметник в Берлин, посветен на германската конституция, като в неделя заляха стъклените му панели с лепкава течност, предаде ДПА, съобщава БТА. 

Активистите от групата "Последно поколение" издигнаха плакат с надпис:

"Това правителство унищожава основите на нашия живот".

Още Екоактивисти напръскаха с боя двореца Палацо Векио във Флоренция (видео)

Екоактивисти напръскаха с боя двореца Палацо Векио във Флоренция (видео)

Полицията съобщи, че в акцията са участвали трима мъже и три жени. Организацията "Последно поколение" обяви, че е поставила "кървавочервени отпечатъци от ръце" върху паметника и е покрила с плакати цитати от конституцията. "Последно поколение" смята, че правителството нарушава конституцията, тъй като не предприема достатъчно действия срещу изменението на климата.

Паметникът "Grundgesetz 49" ("Основен закон от 1949 г.") на израелския художник Дани Караван се състои от стъклен панел, гравиран с цитати от конституцията, която в Германия е известна още като "Основен закон" и която е приета след Втората световна война през 1949 г.

Подобна акция на "Последното поколение" в началото на март предизвика полемика, като немските политици от всички партии я осъдиха.

Още Екоактивисти атакуваха с боя и оперния театър "Ла Скала" в Милано

Екоактивисти атакуваха с боя и оперния театър "Ла Скала" в Милано

Още Активисти заляха с черна боя картина на Густав Климт в музей във Виена

Активисти заляха с черна боя картина на Густав Климт в музей във Виена

Твоите любими заглавия в /market.dir.bg

slide 1 to 3 of 50

Още Екоактивисти се залепиха за картина на Уорхол в Канбера

Екоактивисти се залепиха за картина на Уорхол в Канбера

Още Картината "Викът" на Едвард Мунк стана мишена на неуспешна атака на екоактивисти

Картината "Викът" на Едвард Мунк стана мишена на неуспешна атака на екоактивисти

ИЗБРАНО
Коментирай1

Календар

«Април 2025»
ПВСЧПСН
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Препоръчваме ви

Ще видим ли реализиран грандиозния проект за Ермитаж в Барселона?

Амбициозната идея за филиал на Ермитажа вижда доста предизвикателства за момента, но пък Върховният съд на Каталуния отмени ветото на Градския съвет на Барселона върху проекта

Проектът "Псевдоприрода" спечели конкурса за българския павилион на Венецианското биенале по архитектура

Проектът по изключително ефектен и запомнящ се начин представя и поставя във фокуса на обществото дискусията за едно все по-реално климатично бъдеще

2025 година - 150 години опера "Гарние" в Париж

Началото на честванията ще бъде поставено на 24 януари със специална галавечер

Регионалният исторически музей - София представя дигиталната рубрика "Сградите разказват"

В част от видеата може да чуете и видите наследниците на собствениците на къщите или на техните архитекти. Всяко е посветено на различна сграда, придружена от лична история и факти, които екипът на музея е открил през последните години

Изложба събира най-значимите проекти на архитекта Пеньо Столаров в скици

По време на откриването на изложбата ще бъде представен и каталог с творчеството на проф. д-р инж. арх. Столаров