ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО
"Jerusalema Dance Challenge NATFA" тръгва в мрежата (видео)
На 1-ви март, увличайки преподавателите си и част от администрацията, младите момичета и момчета хвърлиха ръкавицата към пандемията и излязоха на улицата със заразяващ танц
Редактор : Impressio / 31 март 2021 / 16:30 4966 Прочита 7 Коментара
Казват, че няма времена в които е лесно да се създава изкуство. Студентите на НАТФИЗ обаче доказаха, че няма времена, които могат да спрат порива им да споделят и вдъхновяват човешкия дух с изкуството си.
Историята започна с желанието им да окуражат медиците и болните в борбата с Covid. На 1-ви март, увличайки преподавателите си и част от администрацията, младите момичета и момчета хвърлиха ръкавицата към пандемията с "Jerusalema Dance Challenge NATFA".
Автомобили и минувачи спряха забързания си делничен ритъм пред възторга от радост, въодушевление и страст, който се изля от НАТФИЗ. Днес заснетото видео тръгва в социалните мрежи.
Всеки, който желае да изрази солидарност и да подкрепи студентската инициатива, може да последва и сподели хаштага #JerusalemaChallengеNATFA.
"Jerusalema Dance Challenge NATFA" се реализира по идеята на д-р Яна Джарова, сценарист и режисьор е проф. д-р Велимир Велев, хореографията е на проф. д-р Велимир Велев и д-р Александър Манджуков, а видеореализацията е на д-р Красимир Стоичков.
Във видеото участие взеха студенти от: 1 курс - Театър на движението - Пантомима (проф. д-р Велимир Велев) и 1 курс "Актьорство за куклен театър" (проф. Жени Пашова), абсолвенти от класа на проф. Пламен Марков и студенти от други класове. Включиха се служители от Академична библиотека и архив, "Стратегическо развитие" и други отдели на НАТФИЗ.
Идеята подкрепиха много от преподавателите в Академията, някои от тях взеха лично участие.
Видеото, което гледате, беше заснето от студенти от 2-ри и 3-ти курс на Факултет "Екранни изкуства" под ръководството на д-р Красимир Стоичков.
"Jerusalema Dance Challenge" поема от Южна Африка в края на 2019 г. За по-малко от година се разпространява и споделя между хората от целия свят. Превръща се в глобален израз на съпричастност, подкрепа и солидарност по време на борбата с пандемията.