Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Мария Калас доведе по едно и също време в Атина Моника Белучи и Марина Абрамович

ВДЪХНОВЕНИЯ

Мария Калас доведе по едно и също време в Атина Моника Белучи и Марина Абрамович

И Белучи, и Абрамович, представят в Атина спектакли, вдъхновени от живота на оперната прима

През ноември миналата година Белучи дебютира в Париж в пиесата "Мария Калас: Писма и спомени", режисирана от Том Волф и базирана на неговата книга и филм за Калас "Мария от Калас" (Снимка: Getty Images)

Гръцката столица Атина тези дни посреща две видни дами - италианската кинодива Моника Белучи и майсторката на авангардните пърформънси Марина Абрамович. Общото между присъствието им в града е Мария Калас, пише английското издание на гръцкия в. "Катимерини", цитирано от БТА. 

И Белучи, и Абрамович, представят в Атина спектакли, вдъхновени от живота на оперната прима.

През ноември миналата година Белучи дебютира в Париж в пиесата "Мария Калас: Писма и спомени", режисирана от Том Волф и базирана на неговата книга и филм за Калас "Мария от Калас".

Сега пиесата ще се играе на 28 и 29 септември в театъра "Ирод Атически" в Атина. Цената на билетите варира от 20 до 100 евро.

Пиесата "Мария Калас: Писма и спомени" с Моника Белучи ще се играе на 28 и 29 септември в театъра "Ирод Атически" в Атина. Цената на билетите варира от 20 до 100 евро (Снимка: Getty Images)

В културния център на фондацията Ставрос Ниархос в Атина от 24 до 29 септември пък Марина Абрамович представя амбициозния си проект "Седемте смърти на Мария Калас", смятан за ода за оперната прима. За него Абрамович казва, че той е най-феминисткият проект в кариерата й досега.

Моника Белучи в ролята на Мария Калас (Снимка: Getty Images)

Още Марина Абрамович: Аз съм артист, а не сатанист
ЛИЦА

Марина Абрамович: Аз съм артист, а не сатанист

"Седемте смърти на Мария Калас" съчетава седем прочути арии на Калас от опери, в които героините й умират, и видеокадри, в които Абрамович представя по нетрадиционен начин предсмъртните сцени с умиращите героини на Калас.

В проекта на Абрамович на живо пеят седем оперни певици. В операта е пресъздадена на живо и сцена на предсмъртната самота на Калас в парижкия й апартамент, където тя живее изоставена от голямата любов на живота си Аристотел Онасис. Спектакълът на Абрамович е копродукция на Гръцката национална опера, на Баварската опера, на Берлинската опера, на Националната опера в Париж и на неаполския театър Сан Карло.

Марина Абрамович (Снимка: Getty Images)

Още Знаменитата Мария Калас напуска оперната сцена заради Онасис
ЗНАМЕНИТОСТИ

Знаменитата Мария Калас напуска оперната сцена заради Онасис

Още Райна Кабаиванска - първата неиталианка с приза "Мария Калас"
ПРИЗНАНИЕ

Райна Кабаиванска - първата неиталианка с приза "Мария Калас"

Още Вижте уникалната Моника Белучи "в ръцете" на големите фотографи
СВЕТОВНИ ЗВЕЗДИ

Вижте уникалната Моника Белучи "в ръцете" на големите фотографи

Още Бен Кингсли и Моника Белучи са опасните шпиони във филма "Паяк в мрежата"
КИНОМАНИЯ 2019

Бен Кингсли и Моника Белучи са опасните шпиони във филма "Паяк в мрежата"

Още Гърция се сбогува с композитора Микис Теодоракис (СНИМКИ)
IN MEMORIAM

Гърция се сбогува с композитора Микис Теодоракис (СНИМКИ)

Още Гърция изгуби най-огнената част от душата си – отиде си Микис Теодоракис
IN MEMORIAM

Гърция изгуби най-огнената част от душата си – отиде си Микис Теодоракис

Коментирай2

Календар

Препоръчваме ви

С над 40 артисти от България и чужбина, арт базар и атракции - този уикенд започва фестивалът Vola Open Air 2025

Разположен сред величествените хълмове и кристалния въздух на Врачанския Балкан, фестивалът предлага една от най-впечатляващите природни сцени в България – съчетание от пейзаж и звук, гарантиращи незабравим уикенд

Световноизвестната тайванска група U-Theatre идва в България с грандиозния спектакъл "Мечът на мъдростта"

U-Theatre е известен с уникалния си стил, който съчетава музика, тай чи, ритуали, театър и литература - на 20-ти декември в Зала 1 на НДК

"Време разделно" е добро за всяко театрално време

Бина Харалампиева поставя българската класика през сезон 2025-2026 на Варненския драматичен театър

"Невидимо дете": Новият спектакъл на Веселка Кунчева е посветен на покойния фронтмен на P.I.F. - Димо Стоянов

Мащабният мултижанров спектакъл "Невидимо дете", копродукция между Държавен куклен театър - Стара Загора и Драматичен театър "Рачо Стоянов" - Габрово, ще има своята премиера на 13 юли (неделя) от 19.00 ч. на голяма сцена на Драматичния театър в Габрово

"Топлоцентрала" разкрива тайните на сценичното изкуство през юли

Публиката ще има удоволствието да се наслади отново на работата на Зия Азази, който гостува в България с комбинация от два спектакъла - Dervish In Progress и EMBER, на 29, 30 и 31 юли

Фестивал "Сцената" 2025: Изкуство, природа и автентична култура в село Езерец

Между 25 - 28 юли 2025 на село Езерец, община Шабла с вход свободен