Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Корейски художник е най-скъпо платеният хиперреалист в света

СЪВРЕМЕННИ МАЙСТОРИ НА ЧЕТКАТА

Корейски художник е най-скъпо платеният хиперреалист в света

Работите на Юн Сунг Кин се оценяват на от 10 до 130 000 долара на платно

Корейският художник Юн Сунг Ким /Young Sung Kim/ е едва на 35, но вече е световно известен като един от най-скъпо платените хиперреалисти в света. Според някои критици пък изобщо не бил художник, а "мъчител на животни" и "фотограф"? Така или иначе, почитателите на Юн Сунг Ким са готови да платят баснословни суми, за да притежават творбите му.

Юн Сунг Ким е роден в Сеул през 1983 г., но понастоящем живее в Ню Йорк. С помощта на четка и акрилни бои той създава толкова реалистични картини, че човек може да ги сбърка с фотографии.

Посетителите на изложбите му стоят с часове пред творбите на художника и живо обсъждат помежду си поразителния им ефект.

"Те са като висококачествен печат!", пише един критик, и в това двузначно определение се крие както възхищение от майсторството на художника,така и леко омаловажаване на постижението му, тъй като изображенията приличали на "печат"?

Това ни най-малко не обезкуражава художника. На страницата си във фейсбук той често споделя с почитателите си своите нови открития и експерименти.

В един от постовете си споделя, че още от малък се интересувал от живата природа и нейните обитатели. Особено любопитни му били насекомите и рибите. И до днес можел с часове да наблюдава рибките в аквариума си, бръмбарите в тревата, жабите в блатата...

Още

Полусляп художник рисува картини, реалистични като фотоси

Полусляп художник рисува картини, реалистични като фотоси

Споделя, че докато бил малко момче, родителите му не разбирали неговото увлечение, както и желанието му да се учи да рисува. Обявили се дори против намерението му да се запише в художествено училище.

По-късно като студент в "сериозна" специалност, младият художник показал на родителите си, че рисуването в свободното му време не е форма на протест, а негово любимо занимание.

След две години следване, което Юн нарича "губене на време", родителите му най-сетне осъзнали, че синът им има призвание, което трябва да последва.

Днес работите на художника са световно известни и струват от 10 до 130 000 долара на платно. Опасенията на родителите му, че като художник няма да може да се изхранва, сега изглеждат смешни...

Юн Сунг Ким обича работата си и работи по 12 часа в денонощието.

Над по-големите си платна работи почти година.

Художникът не гледа на славата и парите като на даденост, и е много критичен към работите си. Освен това е истински работохолик.

Еми МАРИЯНСКА 

Още

Потресаващите картини на Джеръми Гедес

Потресаващите картини на Джеръми Гедес

Още

Дискретна нежност, подправена с щипка сексапил

Дискретна нежност, подправена с щипка сексапил

Още

Потресаващите триизмерни златни рибки на Фукахори

Потресаващите триизмерни златни рибки на Фукахори

Още

Крехките уязвими жени на Игал Озери - между реалността и фантазията

Крехките уязвими жени на Игал Озери - между реалността и фантазията

Коментирай 1

Календар

Препоръчваме ви

Вежди Рашидов за колекцията си: Не можем да говорим за големите майстори на съвремието, без образците на старите

"Изкуството след XVI в., XVII в., XVII в. и XIX век е "сложна закачка", защото много от картините имат свой собствен живот", каза още скулпторът на откриването на изложбата "Западноевропейско изкуство XVII – XIX век" в галерия Vejdi

Руски музей е обвинен в "нацистка пропаганда" заради картина на беларуски художник

Музеят Ерарта има най-голямата колекция на съвременно изкуство в Русия

"Без кръвни връзки" от Боряна Петкова

Откриването е на 25 юли, четвъртък, 18.30 часа в САМСИ (Софийски арсенал - Музей за съвременно изкуство)

Украинският график Константин Калинович представя "Моята зимна градина"

Експозицията ще бъде на разположение на жители и гости на морската столица до 13-ти август в ЗАЛА 1 на галерия Ларго, както и онлайн

Турция забрани изложба, посветена на транссексуалната общност

"Обърни се и виж назад" беше поставена в пространството Depo Istanbul, създадено от Осман Кавала, турски арт мениджър, който беше арестуван през 2017 г.

Феминистки проект, провокиран от Симон дьо Бовоар, представи визуалната артистка Дора Славова

В него тя разглежда един от най-сериозните проблеми на съвремието ни - контролът над възпроизводството на човека и хилядолетното напрежение между половете