Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Анета Дръгушану - синтез между класическа и модерна живопис

ГАЛЕРИЯ НА СБХ

Анета Дръгушану - синтез между класическа и модерна живопис

В изложбата са включени 26 живописни платна, непоказвани досега

Тази вечер,  от 18:00 часа на 4 етаж в галерията на "Шипка" 6 се открива изложба на Анета Дръгушану. Авторката ще бъде представена от проф. д-р изк. Чавдар Попов. Изложбата включва 26 живописни платна, непоказвани досега.

Анета Дръгушану завършва Художествената академия "Николае Григореску" в Букурещ през 1963 г. Неин професор е известният художник Корнелиу Баба. Дръгушану повече от 40 години живее и работи в България.

Художничката наблюдава привидно незначителното ежедневие и го интерпретира, долавяйки непреходното, вечното. Неин обект на размисъл и вдъхновение е най-вече селската жена, нейният постоянен труд и миговете на почивка.

В настоящата изложба Анета Дръгушану продължава творчески си търсения в основни свои теми - "Градината на човека" и "Посрещането на човека".

"Човекът, който все гради, трупа своята градина, там са мечтите му, а мъжът и жена си слага там, в своята градина. А жената е тази, която чака, която посреща, слага масата - това е вечно, винаги е било така", сподели художничката преди откриването. "Вероятно има нещо ново в колорита, не знам, но и аз като повечето автори не съм нарисувала все още картината на живота си."

Експозицията може да бъде разгледана в галерията на СБХ на ул. "Шипка" № 6 до 30 октомври 2017 г.

Коментирай 0

Календар

Препоръчваме ви

Картина на Уинстън Чърчил се завърна в замъка в Кент, където е нарисувана

Творбата "Изглед през арка към Хевър", рисувана от Чърчил с маслени бои през 30-те години на миналия век, е закупена от замъка в Кент на частна продажба, организирана от аукционна къща "Кристис"

Текла Алексиева: Една жена седи и си рисува...

Изложба от 30 март до 20 април 2023 в Галерия "Little Bird Place"

Изкуствовед отрича да е имало картина на Джаксън Полък в колекцията на Чаушеску

В колекцията му липсва вкус към американското изкуство, особено пък абстрактен импресионизъм, заяви Адриан Буга

Изложбеният цикъл Genesis - нов хоризонт на Юлиян Табаков

Проектът ще продължи 7 месеца между март и септември в четири различни галерии

Откритата у нас картина на Джаксън Полък е под охрана, експерти проверяват автентична ли е

В момента творбата е приобщена като доказателство по делото и се съхранява при подходящи условия и с нужната охрана

Изложбата Momentum: Диалог между НХА и Академията за приложни изкуства в Прага

Съвместната изложба MOMENTUM представя работите на преподаватели и студенти от специалностите "Дизайн на порцелан и стъкло" в Националната художествена академия и "Керамика и порцелан" на Академията за приложни изкуства - UMPRUM, Прага