Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Какви ангажименти очакват оперната певица през 2025 г.?

МУЗИКАЛНИ СЪКРОВИЩА

Какви ангажименти очакват оперната певица през 2025 г.?

Соня Йончева отмени два спектакъла на „Мадам Бътерфлай“ заради настинка

Снимки от галаконцерта "Тоска": Виктория Вучева/SY11 Events

Сопраното Соня Йончева отмени два спектакъла на "Мадам Бътерфлай" (Пучини) в театър "Лисеу", Барселона, заради настинка, съобщава БТА на базата на анонс на театъра.

Българската певица със световна кариера трябваше да влезе в ролята на Чо-Чо-Сан на 16-и и 20-и декември, но заради заболяването е заместена от 45-годишната американка Айлин Перес.

"Пожелаваме на г-жа Йончева скорошно възстановяване и очакваме с нетърпение да се насладим на изпълнението ѝ в предстоящите спектакли", се казва в съобщението, публикувано в сайта на операта в Барселона.

Още Соня Йончева получи приза "Музикант на годината 2023"
МУЗИКАЛНИ ОТЛИЧИЯ

Соня Йончева получи приза "Музикант на годината 2023"

По програма Соня Йончева трябва да пее в "Мадам Бътерфлай" на 27 декември, като в ролята на Пинкертон ще е тенорът Матю Поленцани, а Сузуки ще се изпълнява от италианското мецосопрано Аналиса Стропа.

Преди това, на 23 декември, Йончева има планиран коледен концерт във Версай, Франция, с хора и оркестъра на Кралската опера. Същия концерт родената в Пловдив певица ще изнесе и на 2 януари 2025 г. в Гщаад, Швейцария, като това ще бъде първата й изява за годината.

Следват два новогодишни концерта на 8-и и 9-и януари съответно в Женева и Лозана, Швейцария.

Още Вече са в продажба билетите за мега събитията на 2025 г., организирани от Соня Йончева
МУЗИКАЛНИ ПРАЗНИЦИ ПОД ЗВЕЗДИТЕ

Вече са в продажба билетите за мега събитията на 2025 г., организирани от Соня Йончева

През февруари Соня Йончева ще пее в "Тоска" (Пучини) във Виенската Щатсопера, като в ролята на Марио Каварадоси ще е полският тенор Пьотр Бечала, а Амброджио Маестри ще бъде Скарпиа.

Отново във Виена, но през март и в началото на април, Йончева ще участва в "Йоланта" на Чайковски. В ролята на Рене ще бъде българският бас Иво Станчев.

В средата на април българското сопрано ще продължи с изявите си във Виенската Щатсопера. Тя ще пее в "Андре Шение" на Умберто Джордано.

В края на май и началото на юни тя ще направи своя дебют като Лиза в "Дама Пика" на Чайковски на сцената на Метрополитън опера, Ню Йорк. В ролята на Герман ще й партнира тенорът Брайън Джадж, който наскоро замени Йонас Кауфман в "Силата на съдбата" за откриването на сезона в миланската "Ла Скала".

Очакваме Соня Йончева в София на 29 август 2025 г., когато тя ще има концерт с Пласидо Доминго и Хосе Карерас на площад "Свети Александър Невски". Събитието ще е последно от поредица от три гали, организирани от Соня Йончева и екипа ѝ. На 27 август поредицата ще започне с виенски бал с участието на професионални танцьори. На следващата вечер Соня Йончева ще пее заедно с италианския тенор Виторио Григоло.

Още Соня Йончева излиза на грандиозен концерт с Пласидо Доминго и Хосе Карерас в София
ПРАЗНИЦИ НА КЛАСИЧЕСКАТА МУЗИКА

Соня Йончева излиза на грандиозен концерт с Пласидо Доминго и Хосе Карерас в София

Още Министърът на културата връчи на оперната прима Соня Йончева огърлие „Златен век“
ЛИЧНОСТИ

Министърът на културата връчи на оперната прима Соня Йончева огърлие „Златен век“

Още Соня Йончева: В изкуството трябва да се експериментира, но винаги с много вкус
СЪКРОВЕНИ ГЛАСОВЕ

Соня Йончева: В изкуството трябва да се експериментира, но винаги с много вкус

Още  Соня Йончева с емоционално изпълнение на "Тоска" и социална инициатива в родния си Пловдив
МУЗИКАЛЕН ЕЛЕКСИР

Соня Йончева с емоционално изпълнение на "Тоска" и социална инициатива в родния си Пловдив

 

 

Коментирай0

Календар

Препоръчваме ви

Меглена Караламбова: Изненадана съм от наградата за най-добра женска роля нa "Златната липа"

Актрисата беше отличена за превъплащението си в баба Геновева в комедията на режисьора Ивайло Пенчев "Рожден ден"

Не крий лудостта, срама и неудобните истини

Основен принцип на Алън Гинсбърг е спонтанното писане, без цензура на ума

Галин Стоев: Илюзорната действителност се оказва единственото ни средство за автентично преживяване

"Срещата с различното и непознатото винаги трябва да бъде храна за нашето любопитство и противоотрова срещу капсулирането и комплексите, пораждащи ксенофобия, страх и омраза", казва режисьорът

Георги Господинов ще се срещне виртуално с румънската публика на Международния панаир на книгата "Букфест"

Заради проблем със здравето, писателят временно е преустановил всичките си пътувания

Александър Секулов: Поезията е изкуството, с което България някога ще мине във вечността

Драматургът посочи, че "Влюбеният дирижабъл" продължава линията на внимание към българската литература и съдбата на нашите поети