НОВО БЪЛГАРСКО КИНО
От 3 декември по кината тръгва бруталната българска комедия "Дани.Легенда.Бог."
"Дани. Легенда. Бог." хваща зрителя за гушата и го размята от ситуация в ситуация по оригинален и саркастичен начин, потапяйки го в хаотичния живот на главния герой, напоен с алкохол, секс, наркотици и жажда за власт и величие.
Редактор : Impressio / 17 ноември 2021 / 14:55 2981 Прочита 0 Коментара
Новият български филм "Дани.Легенда.Бог." е по кината от 3 декември, съобщават от екипа.
Димо Алексиев влиза в ролята на бизнесмен и общински съветник. Актьорът е добре познат от сериала "Откраднат живот", а в момента и като водещ на най-мащабното тв реалити "Игри на волята". Героят на Димо участва в заснемането на английска документална поредица, която хвърля светлина върху прането на пари.
Не е изненада, че образът на Дани е безкомпромисен, арогантен, безцеремонен тарикат, който дава всичко от себе си да докаже на екипа и на целия свят, че е легенда в средите си. Иронично, но същевременно реалистично, филмът отразява българската действителност и лицата, които я създават - нагли политици, бизнесмени и обществени личности, които гордо демонстрират, че са над закона.
Режисьорът Явор Петков и актьорът Димо Алексиев (Снимка: Румен Василев)
Димо Алексиев в "Дани. Легенда. Бог" (Кадър от филма)
"Дани. Легенда. Бог." е универсална история за комплекси, страх и тоталния провал на един човек.", споделя авторът на лентата.
Създателят на продукцията е независимият продуцент, сценарист и режисьор Явор Петков, зад камерата застава Румен Василев, а автор на музиката е Борис Рапо.
Още на премиерата си в България "Дани. Легенда. Бог" взима награда за операторско майсторство на "Златна Роза" във Варна, а в след това създателите му го представят на международните кино фестивали във Варшава, Сидни и Кардиф, където печели награда за най-добър игрален филм на английски език.
Във филма можем да видим също Валентина Александрова, Илияна Лазарова, Сузанита, Кейт Никълс, Емил Каменов, Джеймс Бабсън, Борислав Марковски, Георги Налджиев, Йордан Данчев, Асен Блатечки, Николай Урумов и други.
Продукцията е закупена от международната дистрибуционна компания Trinity Creative Partnership и се разпространява на териториите на САЩ, Канада, Великобритания и Ирландия.