ЛИТЕРАТУРНИ СЦЕНИ
Тази година няма да бъде присъдена награда за най-лоша секс сцена, описана в литературно произведение
Получатели на наградата през годините включваха и именити писатели от калибъра на Себастиан Фолкс, Норман Мейлър, Салман Рушди, Томас Улф и Габриел Гарсия Маркес, дори и бившият британски премиер Тони Блеър
Редактор : Impressio / 1320 Прочита 0 Коментара

Тази година описания от рода на "тя издаде сладострастен звук, нещо като микс между ранен тюлен и полицейска сирена", няма да бъдат отличени с приза за най-лоша секс сцена в художествената литература, отбелязва в. "Дейли мейл", предава БТА.
Това се случва за пръв път в историята на конкурса на британското сп. "Литературен обзор". Проявата всяка година се очакваше с повишен интерес от ексцентричните британци и най-вече партито с отличените.
Вестникът отбелязва, че като че ли не ни стигаше пандемията, а сега едно от най-забавните литературни събития преди Коледа падна жертва на коронавирусната гилотина.
Смахнатата литературна антинаграда беше основана през 1993 година от редактор и критик в "Литературен обзор". Целта на отличието беше само една - да се покажат най-безвкусните и просташки описания на секс в съвременната литература и читателите да бъдат опазени от тях.
Церемонията по връчване на призовете винаги протичаше преди Коледа в смешно тържество. Лауреатите получаваха парична награда от 250 паунда, голяма бутилка шампанско и статуетка, връчвана от нашумяла знаменитост.
Получатели на наградата през годините включваха и именити писатели от калибъра на Себастиан Фолкс, Норман Мейлър, Салман Рушди, Томас Улф и Габриел Гарсия Маркес. Дори и премиерът Тони Блеър попадна по едно време в краткия списък на номинираните заради едно несръчно описание в своята автобиография. "Беше нощта на 12 май 1994 г. Нуждаех се лудо от любовта, която получих от Чери, доста егоистично. Аз я излапах, за да получа сила, бях като едно животно, следващо инстинктите си".
Досега призът за лоша секс сцена е бил печелен предимно от мъже, с три изключения. Отличени през годините бяха Рейчъл Джонсън, Нанси Хюстън и Уенди Периам. Сред лауреатите фигурираше и британският музикант Мориси. 61-годишният фронтмен на "Смитс" беше отличен с антиприза за дебютния си роман "Списъкът на изгубените", публикуван на 24 септември 2015 година.
В книгата си авторът описваше доста несръчно половия акт на главните герои. "Получи се нещо като лавина от превъртания, при която гърдите на Елайза се изтъркаляха като варели връз устата на Езра".
Твоите любими заглавия в /market.dir.bg
Ако вярвате в правото си на обективна информация, подкрепете ни.
Вашето дарение от всякакъв размер и по всяко време означава много за нас.
Скъпи читатели,
Днес. повече от всякога. независимата журналистика има нужда от вас.В мисията си да предоставяме обективни, достоверни и навременни новини разчитаме на вашата подкрепа.
Ако вярвате в правото си на обективна информация, подкрепете ни.