В СВЕТА НА КНИГИТЕ
Издателство "Саймън енд Шустър" отбелязва стогодишнината си със списък от 100 забележителни книги
През годините сред емблематичните издания на "Саймън енд Шустър" се нареждат бестселърът "Параграф 22" на Джоузеф Хелър, "Цялото президентско войнство" на Боб Удуърд и Карл Бърнстейн, отличената с "Пулицър" книга "Фредерик Дъглас: Пророк на свободата" на Дейвид Блайт и др.
Редактор : / 379 Прочита 0 Коментара
Снимка: АП/ Jenny Kane/ БТА"Саймън енд Шустър" - едно от най-големите и влиятелни издателства в света, празнува тази година своята стогодишнина, предаде Асошиейтед прес, цитиран от БТА.
По случай юбилея издателството представи списък, който "разказва много истории" и включва 100 забележителни издания - смесица от бестселъри, носители на награди, новинарски и културни сензации.
"Група служители на "Саймън енд Шустър" се зае с нелекото предизвикателство да избере 100 заглавия от нашата история, за които се смята, че най-добре представят широтата и дълбочината на издателската програма на компанията", се посочва в направеното от издателството изявление.
Издателството, основано през 1924 г. от Ричард Саймън и Макс Шустър, от самото начало успява да се докосне до популярните вкусове, което намира отражение в списъка.
През годините сред емблематичните издания на "Саймън енд Шустър" се нареждат бестселърът "Параграф 22" на Джоузеф Хелър, "Цялото президентско войнство" на Боб Удуърд и Карл Бърнстейн, отличената с "Пулицър" книга "Фредерик Дъглас: Пророк на свободата" на Дейвид Блайт, "Подземен свят" на Дон ДеЛило, "Къде са децата?" на Мери Хигинс Кларк, "Грижи за бебето и детето" на д-р Бенджамин Спок.
"Искахме да изразим влиянието, което тези книги са имали върху културата през изминалия век, както и размаха на това, което сме публикували", казва главният изпълнителен директор на "Саймън енд Шустър" Джонатан Карп.
Сред по-новите заглавия в списъка са "Лятото, в което станах хубава" на Джени Хан, "Сняг в Хавана. Изповедта на едно кубинско момче" на Карлос Ейре, "Императорът на всички болести" на Сидхарта Мукерджи, "Дългият път надолу" на Джейсън Рейнолдс.