КРИМИНАЛНО
Откраднаха повече от 10 скулптури на Салвадор Дали в Стокхолм
Стойността на задигнатите бронзови фигури е милиони крони (стотици хиляди долари)
Редактор : Impressio / 1544 Прочита 1 Коментара

Над 10 скулптури на Салвадор Дали бяха откраднати в четвъртък от галерия "Кульор" в центъра на Стокхолм, съобщиха ТАСС и Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
Алармата в галерията се задействала малко след 4 часа сутринта днес, счупена била витрина на входа.
"Едва сега стана известно, че са откраднати 10 - 12 скулптури, но все още е трудно да се каже колко точно липсват", каза пред тв Ес Ве Те собственикът на галерията Педер Енстрьом. "Съкрушен съм, толкова дълго работих за организацията на тази изложба", добави той.
Собственикът на галерията Педер Енстрьом (Снимка: AP/БТА)
Произведенията на Дали са в галерията от десет дни, като изложбата трябваше да бъде закрита в събота.
Стойността на задигнатите бронзови фигури е милиони крони (стотици хиляди долари). Всяка от скулптурите на Дали се оценява между двеста хиляди и петстотин хиляди крони (21 000 до 52 000 долара). Фигурите са с размери до петдесет сантиметра. Сред задигнатите произведения са и няколко от прочутите течащи часовници върху дърво.
Полицията разследва случая и смята, че в галерията са проникнали не по-малко от двама крадци, които са напуснали местопрестъплението с автомобил. "Предстои да разберем дали има камери, които са заснели престъплението", каза Туве Хег от полицията в Стокхолм.
Твоите любими заглавия в /market.dir.bg
Ако вярвате в правото си на обективна информация, подкрепете ни.
Вашето дарение от всякакъв размер и по всяко време означава много за нас.
Скъпи читатели,
Днес. повече от всякога. независимата журналистика има нужда от вас.В мисията си да предоставяме обективни, достоверни и навременни новини разчитаме на вашата подкрепа.
Ако вярвате в правото си на обективна информация, подкрепете ни.