Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

"Трубадур" с великолепен артистичен каст и диригент в последното събитие на "Опера на светилището"

ОПЕРА ПОД ЗВЕЗДИТЕ

"Трубадур" с великолепен артистичен каст и диригент в последното събитие на "Опера на светилището"

Под палката на Деян Павлов, на сцената на тракийското светилище в събота излизат Йоана Железчева, Марян Йованоски, Даниела Дякова и Валерий Георгиев

Сцена от операта "Трубадур" на Верди (Снимка: Държавна опера - Бургас)

Последната фестивална проява от "Опера на светилището" 2023 г. ще бъде вълнуваща вечер под звездното небе на Странджа, на свещеното място, в сгъстения ритъм на музикално‐сценичното съвършенство на Вердиевата опера "Трубадур" - на 26 август от 20.30 часа.

Купи билет

Една от най-популярните опери на Верди разказва историята за трубадура Манрико, майка му - циганката Азучена, нежната влюбена девойка Леонора, властния Граф ди Луна, и всички останали герои, преплели съдбите си в една тъжна приказка за любов, грях и изкупление. Сценичното действие и ритъмът на партитурата ще се слеят с природната енергия, която на свещеното място е осезаемо силна, и сценичното действие.

Сцена от операта "Трубадур" на Верди (Снимка: Държавна опера - Бургас)

Сцена от операта "Трубадур" на Верди (Снимка: Държавна опера - Бургас)

Още Великолепна "Кармен"  сред естествения декор на светилището Бегликташ в събота

Великолепна "Кармен" сред естествения декор на светилището Бегликташ в събота

Драматичният сюжет на "Трубадур", подвластен на вълнуващата динамика на трагичната съдбовна линия на героите, обсебва сетивата и носи послания отвъд времето. Всички артисти ще изградят изградиха ще вдъхнат вълнуващ сценичен живот на силен спектакъл, в който ще бъде разказана тъжната история на героите в една от най-красивите Вердиеви опери.

Артистичният каст отново е превъзходен, като на откритата сцена на тракийското светилище ще извисят глас впечатляващи солисти.

Сцена от операта "Трубадур" на Верди (Снимка: Държавна опера - Бургас)

Сцена от операта "Трубадур" на Верди (Снимка: Държавна опера - Бургас)

Твоите любими заглавия в /market.dir.bg

slide 1 to 3 of 50

Още Величествен спектакъл на "Набуко" под звездния купол на Бегликташ

Величествен спектакъл на "Набуко" под звездния купол на Бегликташ

Под майсторската палка на диригента Деян Павлов, ролята на жестокосърдечния Граф Ди Луна влиза изтъкнатият баритон Марян Йованоски, в образа на Леонора ще бъде великолепното сопрано Йоана Железчева, в коронната си роля на Азучена влиза именитото мецосопраното Даниела Дякова, Манрико ще бъде чудесният тенор, солист на Бургаската и Варненската опера - Валерий Георгиев, Ферандо - младият талантлив бас Костадин Мечков, Инес - Ирина Доброволская /дебют - младата мецосопрано дебютира успешно в "Кармен" - в третото събитие от "Опера на светилището" - "Кармен"/, Руиц - тенорът Любомир Тодоров, Стар циганин - Николай Николов, бас, Вестител - Милен Динолов, тенор.

Маестро Деян Павлов (Снимка: Държавна опера - Бургас)

Сцена от операта "Трубадур" на Верди (Снимка: Държавна опера - Бургас)

Сцена от операта "Трубадур" на Верди (Снимка: Държавна опера - Бургас)

Още "Самсон и Далила" открива фестивала "Опера на светилището" днес

"Самсон и Далила" открива фестивала "Опера на светилището" днес

Диригент на хоровия състав и на четирите заглавия, включени във фестивалната програма на "Опера на светилището", е Александър Чепанов, репетитор на балета - Марина Змеева-Маркова. Адмирации за постигането на оптимално въздействие имат и всички специалисти "зад кадър" — асистент-режисьорите Лина Пеева и Петър Тихолов.

Всички пресътворяват една тъжна приказка — за жестоките повели на родовата памет, за тежестта на оковите на отмъщението, за трагичния край на едно белязано с красота и извисеност човешко чувство, носещо стигмата на проклятието.

Сцена от операта "Трубадур" на Верди (Снимка: Държавна опера - Бургас)

Сцена от операта "Трубадур" на Верди (Снимка: Държавна опера - Бургас)

Купи билет

Фестивалът "Опера на светилището" се осъществява от Държавна опера - Бургас, в партньорство с Община Приморско. Организацията на мащабното културно събитие е забележително добра - като подготовка на терена за спецификата на оперен спектакъл в природни условия, като извозване на гостите на събитието и осигуряване на оптимален комфорт за публиката сред сърцето на планината.

Сцена от операта "Трубадур" на Верди (Снимка: Държавна опера - Бургас)

Сцена от операта "Трубадур" на Верди (Снимка: Държавна опера - Бургас)

Сцена от операта "Трубадур" на Верди (Снимка: Държавна опера - Бургас)

Сцена от операта "Трубадур" на Верди (Снимка: Държавна опера - Бургас)

Още Фестивалът "Опера на светилището" започва в тракийското свещено място Бегликташ

Фестивалът "Опера на светилището" започва в тракийското свещено място Бегликташ

В организирането и реализирането на форум с подобен мащаб, би трябвало да се спомене и традиционно високото ниво на техническите служби, които по време на фестивала се грижат за обезпечаването на цялостната визия на спектаклите, съобразявайки се с трудния терен и спецификата на откритата сцена.

В нестандартните и тежки за реализирането на подобен мащабен оперен спектакъл условия, извършеното от хората, които отговарят за техническото оборудване, осветление, озвучаване, са перфектни. На изключително високо ниво е и логистиката от страна на Община Приморско, съобразена с нуждите на посетителите, за да им се осигури оптимален комфорт по време на спектаклите и преживяването под звездите на Странджа да остане незабравимо.

Сцена от операта "Трубадур" на Верди (Снимка: Държавна опера - Бургас)

Сцена от операта "Трубадур" на Верди (Снимка: Държавна опера - Бургас)

Сцена от операта "Трубадур" на Верди (Снимка: Държавна опера - Бургас)

Постановките на Държавна опера - Бургас в превърналия се в добра традиция фестивал "Опера на светилището" предоставят уникален шанс за среща със символиката на свещеното място, в съчетание с естетиката и художествените решения на оперните заглавия.

Купи билет

Билети за "Трубадур" - на касата на Операта, каса "Часовника", в Туристически информационен център - Приморско, както и в мрежите на Grabo - и Eventim - ТУК.

Още Ара Маликян – пътешественикът с цигулка

Ара Маликян – пътешественикът с цигулка

Още Легендарният Хосе Карерас с концерт на 3 декември в Зала 1 на НДК

Легендарният Хосе Карерас с концерт на 3 декември в Зала 1 на НДК

Още Отказан е концертът на Анна Нетребко в Прага

Отказан е концертът на Анна Нетребко в Прага

Още Композиторът Ханс Цимер е сред новите собственици на историческите звукозаписни студиа "Мейда Вейл" в Лондон

Композиторът Ханс Цимер е сред новите собственици на историческите звукозаписни студиа "Мейда Вейл" в Лондон

Още Хитовият мюзикъл "Семейство Адамс" от Бродуей с премиера в България

Хитовият мюзикъл "Семейство Адамс" от Бродуей с премиера в България

Още "Лебедово езеро" с блестящ състав в понеделник в Летния театър на Бургас

"Лебедово езеро" с блестящ състав в понеделник в Летния театър на Бургас

Коментирай0

Календар

«Април 2025»
ПВСЧПСН
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Препоръчваме ви

"Четиримата италиански тенори" - белканто, любими произведения от Пучини, Верди и италиански канцонети в Зала 1 на НДК

Събитието ще разкрие уникалната красота на белканто - изкуството на пеенето, при което гласовете не просто изпълняват музика, а я създават

Александър Вълчев показва "Култ" с добавена реалност в София и Берлин

Скулптурата ще бъде показана успоредно в София и Берлин на 26 април

За първи път на сцената на балет "Арабеск" гледаме танцовия спектакъл Behind you

Танцовият моноспектакъл събира публика и артисти на една сцена, превръщайки познатото пространство в алтернативно

Владимир Зарев за новия си роман: "И аз слязох" е най-важната ми книга

Премиерата на книгата е днес в столичния книжен център "Гринуич" с участието на Георги Каприев и Митко Новков

Лариса Илиева и Николай Панайотов представят днес общата изложба "Портрет"

Експозицията ще бъде открита днес, 15 април, в столичната галерия "Нирвана"