Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

В Народния театър започнаха репетиции на първия спектакъл от програмата "Апостол Карамитев"

НОВИ СПЕКТАКЛИ

В Народния театър започнаха репетиции на първия спектакъл от програмата "Апостол Карамитев"

Премиерата на "Хипотетично" на хореографа Галина Борисова ще бъде на 11 и 12 април на Сцена "Апостол Карамитев"

В Народния театър започнаха репетициите на спектакъла „Хипотетично“ на хореографа Галина Борисова (Снимки: Стефан Здравески)

Още 70 артисти и артистични колективи предложиха идеи за спектакли, които да бъдат поставени на сцена "Апостол Карамитев" в Народния

70 артисти и артистични колективи предложиха идеи за спектакли, които да бъдат поставени на сцена "Апостол Карамитев" в Народния

В Народния театър започнаха репетициите на спектакъла "Хипотетично" - проект на хореографа Галина Борисова. Това е първият проект, който ще бъде реализиран по линия на Програма "Апостол Карамитев".

В постановката участват актьорите Анета Иванова, Кире Гьоревски, Велислав Павлов, Стефан А. Щерев, Елена Димитрова и Пьотр Кшемински.

В Народния театър започнаха репетициите на спектакъла „Хипотетично“ на хореографа Галина Борисова (Снимки: Стефан Здравески)

Идеята, хореографията и режисурата на "Хипотетично" са на Галина Борисова, костюмограф и сценограф е Дарина Стоименова, звуковата среда е на Владимир Влаев.

Премиерата на "Хипотетично" ще бъде на 11 и 12 април на Сцена "Апостол Карамитев".

В Народния театър започнаха репетициите на спектакъла „Хипотетично“ на хореографа Галина Борисова (Снимки: Стефан Здравески)

Припомняме, че миналата година по повод 100-годишнината от рождението на легендарния актьор Апостол Карамитев Народният театър стартира програма за артистични идеи за спектакли, които да бъдат реализирани на Сцена "Апостол Карамитев" и да станат част от репертоара на театъра.

Още Апостол Карамитев - енигма или реалност

Апостол Карамитев - енигма или реалност

Основната цел на инициативата е да се даде възможност за представянето на различни форми и естетики, да се предложат нови, интердисциплинарни перспективи към правенето на театър, да бъдат открити интересни автори, идеи и практики, да се отправят нови артистични предизвикателства към трупата и екипа на театъра, да се даде видимост на нови или непознати за Народния театър автори, които да внесат своеобразните си разбирания за сценично произведение.

Твоите любими заглавия в /market.dir.bg

slide 1 to 3 of 50

В Народния театър започнаха репетициите на спектакъла „Хипотетично“ на хореографа Галина Борисова (Снимки: Стефан Здравески)

Трите спектакъла - финалисти на първото издание на програмата, са: "НЕЧОВЕК" - съвместен проект на режисьора Любомир Колаксъзов и писателя Стефан Иванов; "Съзвездия" - проект на актрисата Радина Думанян за реализацията на едноименната пиеса на Ник Пейн; "Хипотетично" - проект на хореографката Галина Борисова.

В Народния театър започнаха репетициите на спектакъла „Хипотетично“ на хореографа Галина Борисова (Снимки: Стефан Здравески)

Фотограф: Стефан Здравески

Още Народният театър отново има сцена "Апостол Карамитев"

Народният театър отново има сцена "Апостол Карамитев"

Още Документална изложба представя Апостол Карамитев пред Народния театър

Документална изложба представя Апостол Карамитев пред Народния театър

Още Трета премиера за сезона в Народния театър - "Коварство и любов" от Шилер

Трета премиера за сезона в Народния театър - "Коварство и любов" от Шилер

Още "Миметичните машини и театърът на бъдещето": семинарът "Театър и философия" в Народния театър

"Миметичните машини и театърът на бъдещето": семинарът "Театър и философия" в Народния театър

ИЗБРАНО
Коментирай0

Календар

«Април 2025»
ПВСЧПСН
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Препоръчваме ви

"Рачков и жените" - нов комедиен спектакъл разказва истинските истории на актьора

Премиерите ще бъдат във Варна, София, Бургас и Пловдив през май и юни

Cirque du Soleil се завръща в България с впечатляващо шоу "OVO"

Цветен и вълнуващ спектакъл за цялото семействo

Бразилският спектакъл BORDA от Лиа Родригес с втора дата на One Dance Festival в Пловдив

Българската публика ще гледа най-новата творба на Лиа Родригес в копродукция с One Dance Festival на 7 и 8 юни в Пловдив

Духът на арабския език е в центъра на вниманието на тазгодишния фестивал в Авиньон

Фестивалът ще започне на 5 юли и ще продължи до 26 юли като ще включва общо 300 представления, за които се предлагат 121 000 билета

Владимир Зомбори дебютира в мюзикъл с ролята на Зоро

Мюзикълът ще бъде с премиера в Русе през април, а след това ще обиколи още шест града в страната, преди да бъде представен на сцената на зала 1 на НДК в София през октомври

Ралф Файнс за първи път ще режисира опера, дебютира в Париж

Актьорът, който сам изигра Онегин, ще представи и своята оперна версия