Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Колко страшен е страхът?

СЪВРЕМЕНЕН ТАНЦОВ ТЕАТЪР

Колко страшен е страхът?

Дългоочакваният първи спектакъл на Gaya Dance Company, CAGED, със световна премиера на 7 септември в Пловдив

CAGED (Снимка: Стефан Н. Щерев)

Всеки, който се интересува от съвременно танцово и театрално изкуство, най-вероятно вече знае, че в началото на септември в Пловдив за първи път ще бъде поставен спектакъла CAGED - дебютната продукция на GAYA DANCE COMPANY.

Трепетно надникваме по време на една от репетициите и макар без осветление и с незавършени декори, ви въвеждаме в творческия процес на дългоочакваната продукцията с великолепните фотографии на Стефан Н. Щерев.

CAGED (Снимка: Стефан Н. Щерев)

Oсновател на пловдивската GAYA DANCE COMPANY e корейският хореограф Пансън Ким, а в дебютния спектакъл на компанията му ще видим танцьорите от Корея Йонгджун Шин и Джийон Янг, както и зашеметяващото изпълнение на награждавания корейски танцьор Бонг Су Ким.

Кoмпозицията и музикалното изпълнение са дело на Емилиян Гацов - Елби и джаз вокалиста Павел Терзийски. Страховете ще оживеят на сцената под формата на майсторски изработени маски от Мариета Големехова и кукли, които оживяват в ръцете на Полина Христова и Стефан Димитров. Сценографията е осъществена от Никола Тороманов, а в края на август от Франция в Пловдив пристига и Каролин Вандам, която ще реализира идеята си за светлинния дизайн на спектакъла, по която работи вече повече от месец.

CAGED (Снимка: Стефан Н. Щерев)

В прегръдката на страха

Страхът е неотменна част от нашето съществуване. Той сякаш винаги е настоящ. Непрестанно се опитваме да го прескочим, смекчим, укторим или отречем. В търсене на противодействащите му сили често попадаме в неговата коварна прегръдка - клетка, изтъкана от собствените ни несигурности.

CAGED (Снимка: Стефан Н. Щерев)

CAGED няма да търси или предлага начини за преодоляване на страха, властващ на умовете ни. Напротив. Спектакълът ще извади наяве многобройните му лица и измерения. Без страх.

Не пропускайте световната премиера на CAGED от GAYA DANCE COMPANY. Първата международна копродукция в областта на съвременния танц, създадена изцяло в Пловдив. Датата е 7 септември, началният час - 19:30. Мястото - голямата зала на Дом на културата "Борис Христов".

Билетите са в продажба в мрежата на EpayGo.

За допълнителна информация следете събитието във Фейсбук.

___

Проектът е продукция на Фондация "ЕДНО за Култура и Изкуства" и се случва в партньорство с Община Пловдив, Министерството на културата на Република България, Media Networks и Европейски Пътища. За повече информация следете Фондация "ЕДНО за Култура и Изкуства" и GAYA Dance Company във Facebook.

Още

Танц срещу безразличие

Танц срещу безразличие

Още

Европейска премиера на ONE DANCE WEEK

Европейска премиера на ONE DANCE WEEK

Още

Танц вместо думи идва от Япония на ONE DANCE WEEK

Танц вместо думи идва от Япония на ONE DANCE WEEK

Още

Извънредни дати за 3 от спектаклите на ONE DANCE WEEK

Извънредни дати за 3 от спектаклите на ONE DANCE WEEK

Коментирай 0

Календар

Препоръчваме ви

Емил Марков и Керана – един неочакван тандем в театралната комедия „Всяка първа сряда“

Премиерата на пиесата от Щефан Фьогел в София ще бъде на 7 април на сцената на „Théatro отсам канала“

Топлоцентрала среща българските артисти с професионалисти от цял свят

От 12 до 15 юни българските артисти ще се срещнат с над 530 организации и творци от цял свят по време на годишната среща на IETM

Бургаската опера ще бъде в ритъма на валса с "Виенска кръв" във вторник

Под палката на Деян Павлов, вглавните роли дебютират Нона Кръстникова и Яни Николов в оперетата на Йохан Щраус-син по режисура на Марио Николов

Ерендира на Маркес оживява в моноспектакъл

"Излишни са опитите да се каже нещо ново за творчеството на Габриел Гарсия Маркес. Затова пиесата "Ерендира" по едноименната новела е само един по-различен прочит на откровения реализъм на Маркес", казват от екипа на представлението

Transformability: Forever [донякъде мюзикъл] или възможно ли е един философски текст да се танцува?

Авторският пърформанс на Вили Прагер е провокиран и вдъхновен от едноименната статия на философа Боян Манчев, в която той разисква отношенията между съвременното консуматорско общество, с неговата все по-изострена "пърформативност" и танца, в контекста на капитализма и глобалната пазарна икономика