Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Ансамбъл „Българе” с премиера „Как ще НИ стигнат американците” на Античен театър

ПРЕМИЕРА

Ансамбъл „Българе” с премиера „Как ще НИ стигнат американците” на Античен театър

Интригуващият спектакъл представлява околосветско пътешествие и завладяваща феерия от емблематичните музика и танци на много страни

Танцьори от Фолклорен ансамбъл "Българе" (Снимка: БулФото)

Националният фолклорен ансамбъл "Българе" ще представи новия си мащабен проект пред пловдивската публика. Това ще се случи на 11 септември (вторник) от 20.30 часа на сцената Античен театър Пловдив.

Интригуващият музикално-танцов спектакъл представлява околосветско пътешествие и завладяваща феерия от емблематичните музика и танци на много страни - България, Турция, Гърция, Италия, Франция, Англия, САЩ, Латинска Америка и Русия. Акцентът в спектакъла е върху най-богатия фолклор на планетата - българския. Освен че ще се насладят на много красива музика, песни и танци, зрителите гарантирано ще се почувстват заредени с позитивизъм, защото спектакълът е и своеобразна смехотерапия, твърдят организаторите на над двучасовото представление.

Фолклорен ансамбъл "Българе" (Снимка: БулФото)

Наред с основния участник - ансамбъл "Българе", на сцената Национална импресарска мрежа ще изведе едни от своите най-атрактивни артисти и певци: тримата български тенори "Уникалните гласове", Албена Вескова, Звезди (Ахат), Квартет "Интро", прекрасните сопрана от триото "Ле контессе", дуета Крис и Велин, участници в церемонията при откриването на българското Европредседателство, виртуозният гайдар Веселин Кузмов, майстора на шотланската гайда Росен Росенов, младите танцьори от "Денс стейшън" и още популярни български изпълнители.

Перефразиран, култовият въпрос на Тодор Колев от легендарното му тв шоу ще бъде отправен от друг шуменски комик - Крум Крумов, главно действащо лице в тази музикално-танцова одисея, която той ще представи през своя хумористичен калейдоскоп на зрителите.

Снимка: БулФото

Спектакълът е създаден от доказалия се с оригиналните си идеи хореограф и режисьор Христо Димитров, създател на НФА "Българе", триото тенори "Уникалните гласове", Фестивала на фолклорната носия в Жеравна, като са включени елементи и от ред други мащабни, културни и патриотични събития.

Билетите са на цени от 15 до 30 лева и могат да бъдат закупени от Билетен център пред Община Пловдив, с работно време от понеделник до петък от 10 до 19 ч ., в събота и неделя от 10:00 до 18:00 часа.    

Коментирай 0

Календар

Препоръчваме ви

"Анархо-клоунада" с премиера в деня на изборите

На 2 април ще се състои вторият спектакъл за сезона на реж. Боян Крачолов на сцената на Yalta Art Room

Меса-танго с българска премиера на 24 февруари

Три премиерни за България творби ще представи Националният филхармоничен хор в зала "България"

"Списъци"-те на Марион Дърова, Мартина Апостолова, Стефан Иванов и Николай Колев

На 29 януари и 5 февруари е премиерата на най-новото заглавие в афиша на Yalta Art Room

Танцовият спектакъл "Темел" е първото представление за 2023 г. в театър "Иван Радоев" - Плевен

Вдъхновен от необятността на българската автентична музика и танц, той ще постави пред публиката много въпроси - дали сме се отдалечили от корена си, можем ли да се върнем при него, искаме ли това, колко общият културен код ни унифицира или напротив – прави ни уникални?

Спектакълът "Кастор. Портрети на неизвестното" ще има софийска премиера на 29 и 30 декември

Автори на музикално-театралния спектакъл са режисьорът Явор Гърдев, композиторът Петър Дундаков и сценографът Венелин Шурелов