ПЛАКАТНОТО ИЗКУСТВО
Изложба - плакат в памет на Здравко Чернев
"Беше космополит, човек с мисъл за всеки детайл, с голяма фантазия, във всяко негово произведение има "виц", казва Христо Божков, уредник на галерия "Иван Фунев" във Враца
Редактор : Impressio / 847 Прочита 0 Коментара

Изложба - плакат в памет на Здравко Чернев е открита в Малката зала на ХГ "Иван Фунев" към Регионалния исторически музей Враца.
Тя е по повод 50 г. от неговото рождение и включва творби на автора, предоставени от семейството му, каза за БТА уредникът на галерията Христо Божков.
По думите му изложените творби са създадени от Чернев като студент, тъй като е загинал трагично твърде млад.
"Беше космополит, човек с мисъл за всеки детайл, с голяма фантазия, във всяко негово произведение има "виц".
За 100-годишнината на Художествената академия през 1996 година направи много плакати. Един от тях виждаме тук - с катър, който е преплел крака като балерина", обясни още Христо Божков.
Здравко Чернев е правел плакати за събития на различни културни институции, театрални постановки, произведенията му се различават като техника, похвати, тематика.
Твоите любими заглавия в /market.dir.bg
От неговото творчество могат да се учат младите хора, тръгнали по пътя на изкуството, разказа още уредникът на Художествената галерия във Враца.
Изложбата се открива днес.
Ако вярвате в правото си на обективна информация, подкрепете ни.
Вашето дарение от всякакъв размер и по всяко време означава много за нас.
Скъпи читатели,
Днес. повече от всякога. независимата журналистика има нужда от вас.В мисията си да предоставяме обективни, достоверни и навременни новини разчитаме на вашата подкрепа.
Ако вярвате в правото си на обективна информация, подкрепете ни.