Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Сензацията в класическата музика Бомсори Ким пристига за концерт със Софийската филхармония

МУЗИКАЛНИ ПРАЗНИЦИ

Сензацията в класическата музика Бомсори Ким пристига за концерт със Софийската филхармония

Събитието е на 30 март 2023 г. Със Софийската филхармония и под палката на маестро Найден Тодоров тя ще представи Концерт за цигулка на Нилсен

Бомсори Ким (Източник: Софийска филхармония)

Купи билетСензация в класическия свят, цигуларката Бомсори Ким ще се срещне за първи път с българската публика на 30 март. Със Софийската филхармония и под палката на маестро Найден Тодоров тя ще представи Концерт за цигулка на Нилсен. Във втората част на вечерта ще звучи Реквием на Габриел Форе с участието на Елена Механджийска и Атанас Младенов, както и на хора и оркестъра на Софийската филхармония.

Бомсори е определяна като един от най-динамичните и вълнуващи цигулари днес. Тя е е първата корейска изпълнителка, подписала ексклузивен договор с Deutsche Grammophon.

Още Легендарният Миша Майски гостува на Софийска филхармония на 10 март

Легендарният Миша Майски гостува на Софийска филхармония на 10 март

Ким впечатли света, след като буквално помете конкуренцията и спечели награди на няколко от водещите световни конкурси, сред които 62-ия Международен музикален конкурс ARD, конкурсите "Чайковски", "Кралица Елизабет", "Ян Сибелиус", " Джоузеф Йоахим" в Хановер, международният музикален конкурс в Монреал, международният музикален конкурс Сендай и 15-ти Международен конкурс за цигулари на името на Хенрик Виенявски.

"Тази цигуларка е готова на всичко: с виртуозност, присъствие, яснота и топъл, богат тон, Бомсори умее да прави всеки момент неин собствен" Crescendo Magazine.

Софийска филхармония

Младата цигуларка покорява най-големите музикални сцени и работи с диригенти като Яп ван Зведен, Марин Алсоп, Василий Петренко, Пабло Херас-Касадо, Хану Линту, Сакари Орамо, Джон Сторгордс, Андрей Борейко, Джанкарло Гереро и с водещи оркестри като Нюйоркската филхармония, Датският национален оркестър, Московският симфоничен оркестър, Монреалският симфоничен оркестър, Белгийският национален оркестър, Националният филхармоничен оркестър на Варшава, NDR Radiophilharmonie Хановер, Симфоничният оркестър на Финландското радио, Филхармоничният оркестър на Хелзинки, Камерата Залцбург, Мюнхенски камерен оркестър, Базелски камерен оркестър и други.

Купи билетБомсори се изявява в престижни зали по целия свят, като Мюзикферайн във Виена, Зала "Чайковски" в Москва, Finlandia Hall в Хелзинки, Herkulessaal и Prinzregententheater в Мюнхен, Берлинската филхармония, Рудолфиум в Прага , Карнеги хол и Линкълн център в Ню Йорк.

През февруари 2021 г. Bomsori подписа в Берлин изключителния договор с лейбъла Дойче грамофон.

Бомсори Ким (Източник: Софийска филхармония)

Твоите любими заглавия в /market.dir.bg

slide 1 to 3 of 50

Акцентите от сезон 2022/23 г. включват изяви с Нюйоркската филхармония и Яп ван Зведен, турне с Ротердамския филхармоничен оркестър и Лахав Шани, концерти с Кралския филхармоничен оркестър и Василий Петренко, с Националния оркестър на Уелс на BBC и Райън Банкрофт , дебютира със Симфоничния оркестър на Барселона и Оркестъра на Гулбенкян.

Билети за концерта са налични на касата на зала "България" и в Ивентим.

Още Найден Тодоров - музикалният магьосник с вълшебна пръчица

Найден Тодоров - музикалният магьосник с вълшебна пръчица

Още Страстна "Испания" с темпераментните Кварто Квартет и Софийска филхармония

Страстна "Испания" с темпераментните Кварто Квартет и Софийска филхармония

Още Найден Тодоров дирижира Виенския симфоничен оркестър, солист е Марио Хосен

Найден Тодоров дирижира Виенския симфоничен оркестър, солист е Марио Хосен

Още Людмил Ангелов, Марио Хосен и Найден Тодоров в концерт, посветен на 30 години Нов български университет

Людмил Ангелов, Марио Хосен и Найден Тодоров в концерт, посветен на 30 години Нов български университет

ИЗБРАНО
Коментирай1

Календар

«Април 2025»
ПВСЧПСН
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Препоръчваме ви

Култовото трио Братя Мангасариян с нов провокативен спектакъл

Премиерата на комедийния мултимедиен шоу спектакъл е на 13 май в Thѐatro отсам канала

Деветата симфония на Бетовен ще звучи в зала 1 на НДК с над 300 музиканти, хор и солисти

Спектакълът на 11 май отбелязва 80 години от края на Втората световна война и 40 години от обявяването на "Одата на радостта" за химн на Европейския съюз

Обратно към корените на джаза с Биг бенда на БНР

Събитието е на 24 април, четвъртък, от 19.00 часа в Първо студио на Радиото

"Балканският Франк Запа" Рамбо Амадеус отново в София 13 години по-късно

Рамбо Амадеус пристига с квартета си за петъчен концерт на 25 април в клуб „Паве“ по покана на „Аларма Пънк Джаз“

Солистът на Берлинската филхармония Еманюел Паю свири тази вечер в София

В програмата ще звучи музика от Феручо Бузони - Дивертименто за флейта и оркестър в си бемол мажор, оп.52, Карл Райнеке - Концерт за флейта и оркестър в ре мажор, оп. 283, и Оторино Респиги - симфоничната поема "Римски пинии"

Именитият диригент Йордан Дафов застава зад пулта на Великденския концерт на 17 април в Бургас

Солисти ще бъдат Пламена Гиргинова /гост/, Йоана Кадийска, Милен Динолов, Делян Славов, Диляна Донева и Ирина Доброволская