Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

NINE или музиката на живота

МУЗИКАЛНИ ПЪТЕШЕСТВИЯ

NINE или музиката на живота

Мария Каракушева с премиера на видеоклип, отразил най-голямата и мечтана промяна в живота й

Мария Каракушева с премиера на видеоклип, отразил най-голямата и мечтана промяна в живота й

Представянето на видеоклипа към композицията NINE ще се случи на 7 ноември, от 19 часа, в столичното пространство The Steps.

Две години, след като представи мултимедийния си спектакъл Hearteclipse пред българска публика с голям концерт и самостоятелен албум, пианистката и композитор Мария Каракушева се завръща с много личен проект, вдъхновен от новата й роля - тази на майка.

"Nine, е най-разкриващият личния ми живот проект, с който искам да предам съвсем ново послание - нов живот за мен, нов живот вътре в мен и несъмнено една променена Мария като артист с обогатена чувствителност и познание за света. Това е най-дългото ми пътуване навътре в мен. Музиката се появи по време на бременността ми и разбрах, че това е произведението на бъдещия ми син, неговата вибрация."

Още Четирима пианисти – един концерт с музиката на Чарлз Мингъс

Четирима пианисти – един концерт с музиката на Чарлз Мингъс

Композицията, написана от Мария в съавторство (чрез вдъхновението) от вече няколкомесечния й син Кристо, оживява като самостоятелно видео, заснето от фотографа, с когото Мария работи през годините - Енчо Найденов.

"С екипа успяхме да излезем от клишето на типичните визии на бременни и да създадем един различен образ - още на снимките ме оприличиха като космическа мадона. Пространството и движението във видеото е неопределено, притъмнено със цветни сияния, уютно и топло като в утроба, може би космическа утроба. Елементите, които витаят около мен (прекрасно пресъздадени от визуалния артист Петко Танчев) допълват тази атмосфера и подсилват абстрактното усещане за живота преди да се родим".

Девет е неслучайно число в музикологията на Мария. "Символичното име Nine се появи естествено - 9 месеца - най-красивия съзидателен период, а освен това е моето любимо число и винаги ме е притегляло (припомням, че и албумът Hearteclipse e с 9 произведения)."

Още  Веско Ешкенази бе удостоен с "Кристална лира" 2022

Веско Ешкенази бе удостоен с "Кристална лира" 2022

Още Арии от опера на "тъмнокожия Моцарт" ще прозвучат във Великобритания

Арии от опера на "тъмнокожия Моцарт" ще прозвучат във Великобритания

Още Иво Димчев представя "Еротична звезда"

Иво Димчев представя "Еротична звезда"

Още Борис Ковач & New Ritual Quartet в "София лайв клуб" на 3 ноември

Борис Ковач & New Ritual Quartet в "София лайв клуб" на 3 ноември

ИЗБРАНО
Коментирай0

Календар

«Април 2025»
ПВСЧПСН
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Препоръчваме ви

Култовото трио Братя Мангасариян с нов провокативен спектакъл

Премиерата на комедийния мултимедиен шоу спектакъл е на 13 май в Thѐatro отсам канала

Деветата симфония на Бетовен ще звучи в зала 1 на НДК с над 300 музиканти, хор и солисти

Спектакълът на 11 май отбелязва 80 години от края на Втората световна война и 40 години от обявяването на "Одата на радостта" за химн на Европейския съюз

Обратно към корените на джаза с Биг бенда на БНР

Събитието е на 24 април, четвъртък, от 19.00 часа в Първо студио на Радиото

"Балканският Франк Запа" Рамбо Амадеус отново в София 13 години по-късно

Рамбо Амадеус пристига с квартета си за петъчен концерт на 25 април в клуб „Паве“ по покана на „Аларма Пънк Джаз“

Солистът на Берлинската филхармония Еманюел Паю свири тази вечер в София

В програмата ще звучи музика от Феручо Бузони - Дивертименто за флейта и оркестър в си бемол мажор, оп.52, Карл Райнеке - Концерт за флейта и оркестър в ре мажор, оп. 283, и Оторино Респиги - симфоничната поема "Римски пинии"

Именитият диригент Йордан Дафов застава зад пулта на Великденския концерт на 17 април в Бургас

Солисти ще бъдат Пламена Гиргинова /гост/, Йоана Кадийска, Милен Динолов, Делян Славов, Диляна Донева и Ирина Доброволская