Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Китай, какъвто не сте го виждали: При Бога на чая, дъждовната гора и цветята

ПЪТЕШЕСТВИЯ

Китай, какъвто не сте го виждали: При Бога на чая, дъждовната гора и цветята

Китайската национална телевизия CCTV засне филм с авторката на Impressio Юлия Владимирова

Проектът ON THE MOVE на китайската държава включва различни журналисти от всякакви сфери, които посещават Китай, а Централната китайска телевизия заснема начина, по който те откриват богатствата на страната и ги представят пред света.

Юлия Владимирова се включи в програмата и посети района на провинция Юнан, буквално означаваща "южно от облаците" в югозападната част на Поднебесната империя. Във видеото можете да видите филма, който тя засне с китайските колеги от CCTV от Китайската медийна група.

Навсякъде из малките планински села в Юнан хората се препитават с производството на чай (Снимка: Китайска медийна група)

Селата в провинция Юнан са изключително добре поддържани и са атракция и за китайските туристи (Снимка: Китайска медийна група)

Селата в провинция Юнан са изключително добре поддържани и са атракция и за китайските туристи (Снимка: Китайска медийна група)

Още

Ян Дзианцун пред Dir.bg: Тази година Китай спечели борбата срещу абсолютната бедност

Съветникът на китайския посланик пред Dir.bg: Спечелихме борбата срещу абсолютната бедност

Благодарение на истински професионалния екип на Китайската медийна група, успяхме да видим различни кътчета от провинцията и начина на живот на местните жители.

Във видеото ще видите няколко села, намиращи се във вековните чаени гори на Юнан, които предстои тази година да влязат като защитени зони и културно наследство на ЮНЕСКО. 

Юни и Юлия в дъждовната гора на тропически Китай, за да берат чай (Снимка: Китайска медийна група)

Интересна среща в Байдзиу - разговор за традициите и вярата на местните (Източник: CCTV)

Вековната дъждовна чаена гора Дзинмай, а селата, които посещаваме са Уънуа и Байдзиу. Едно пътешествие, в което се срещаме с Бога на чая, пред когото местните жителите наистина се прекланят и на когото се молят за благоденствие. 

Характерни за района са етническите малцинства, сред които буланг, дай, лаху. Всички те са свързани, но имат и различни традиции, които все още следват от техните прадеди.

Тропически Китай има интересна примитивна кухня - изключително леки, вкусни и люти храни (Снимка: Китайска медийна група)

Китайските етнически малцинства имат особени традиции в песните и танците си (Снимка: Китайска медийна група)

Вижте филма, който екипът на Китайската медийна група засне. 

Още

Голямото К: Магията на Южна Корея

Голямото К: Магията на Южна Корея

Още

Ян Дзианцун пред Dir.bg: Ваксината срещу коронавируса ще бъде готова до април

Ян Дзианцун пред Dir.bg: Ваксината срещу коронавируса ще бъде готова до април

Още

Светлините над България и Китай

Светлините над България и Китай

Още

Легендарните китайски пиеси "Буря" и "Чайна" отново на пазара

Легендарните китайски пиеси "Буря" и "Чайна" отново на пазара

Още

Китай направи 6786 комплекта древни книги достъпни онлайн

Китай направи 6786 комплекта древни книги достъпни онлайн

Още

Златната маска от Съчуан - едно най-значимите открития на китайските археолози за 2021 г.

Златната маска от Съчуан - едно най-значимите открития на китайските археолози за 2021 г.

Коментирай 6

1/1

Още ВИДЕО

Спечели специален комплект от филма "Диада"

Вторият филм на Яна Титова след супер успешния "Доза Щастие" също се радва на изключителен интерес и вече се превърна във фаворит на зрителите

Стефан Командарев в He's the Man: Уроците на един никога доволен от себе си мъж

Всички мечтаем за няколко минути, в които ще извършим подвиг, но всекидневните войни, ежедневните усилия, са най-важните и най-трудните, заявява режисьорът

Първo място за "Диада" в родния боксофис

Филмът на Яна Титова е най-гледаното заглавие за изминалия уикенд

Изложба на Модиляни се фокусира върху връзката на художника с търговеца на изкуство Пол Гийом

22 картини, 8 скулптури, фотографии и архиви могат да се видят в "Мюзе д'оранжри" в Париж до 15 януари 2024 г.

31-годишният канадец Кевин Ламбер спечели приза "Медичи"

През октомври той отпадна от предварителната селекция за наградите "Гонкур", след като романът му предизвика полемика и беше остро порицан от лауреата на "Гонкур" Никола Матийо

Модернистичен фонтан предизвиква недоумение във Виена

"Къде е най-грозният фонтан в света? В Австрия!", "Срам!", "Какъв ужас!", "Това шега ли е?", са коментарите в социалните мрежи

Виж всички

Календар