КИНО ЛОКАЦИИ
9 красиви филмови места в Париж
„Никога не мога да преценя дали Париж е по-красив през деня или през нощта“ казва Адриана от "Полунощ в Париж" на Уди Алън
Редактор: 3337 Прочита 1 Коментара
/ Кадър от филма "Шарада" на Стенли Донън от 1963 г.Репликата е от филма "Полунощ в Париж" (2011) на Уди Алън. Целият филм е заснет на различни места в града. В Париж със сигурност има много, много кино.
Кадър от "Полунощ в Париж" на Уди Алън
Вижте 9 известни филмови локации в града.
1. Музеят "Роден" в Париж ("Полунощ в Париж", Уди Алън)
Кадър от Музея на Роден във филма на Уди Алън "Полунощ в Париж"
Започвайки с "Полунощ в Париж", придържаме се към него и в първото ни предложение в списъка. Ще намерите Музея "Роден" на левия бряг на Сена в 7-ми район в Париж - район, известен с едни от най-красивите градини. Музеят е посветен на живота и творбите на френския художник Огюст Роден. Творбите се помещават в красиво имение от 18 век. Ще разпознаете мястото във филма на Уди Алън, когато героите се скитат сред скулптури на открито докато научават за историята на хората, които са изобразени. Това е един от спокойни и идилични музеи в Париж, където няма да се борите с безкрайни опашки от туристи.
2. Парка на Шан-з-Елизе ("Шарада", 1963, Стенли Донън)
Одри Хепбърн и Кари Грант се срещат на шоу за марионетки в театъра Vrai Guignolet в Jardins des Champs, Rond Point des Champs Élysées, на кръстовището на булевард "Матиньон" и булевард "Габриел". Удивително е, че шоуто все още продължава, със следобедни изпълнения в сряда, събота и неделя.
Самоличността на "Питър Джошуа" е поставена под въпрос, когато Реджина Ламбърт (Хепбърн) се среща с агента на ЦРУ Бартоломю (Уолтър Матау) на стария зеленчуков пазар в Les Halles - подобно на лондонската Covent Garden, пазарът отдавна се е преместил в модерно ново съоръжение извън центъра на града.
3. Бир Акен в Париж ("Генезис", 2010, Кристофър Нолан)
Ако сте фенове на Кристофър Нолан, то Париж се превръща в снимачна площадка по много различни начини. Има няколко локации в Париж, по които беше направен неговия филм "Генезис" ("Inception"). Най-известното и впечатляващо място от там е усукващият се и обръщащ се мост "Бир Акен". Структурата на моста е много красива, двуетажната стоманена рамка го прави чудесно място за снимки на филми. Мостът е на 2 нива с пътно и пешеходно движение на долното и линия на Парижкото метро на горното ниво. Конструкцията е стоманена. Мостът е разположен южно от Айфеловата кула, така че гледките към кулата от тук са изумителни. Най-добре се наблюдава рано сутрин или по време на залез. Построен е през 1903-1905 година и заменя по-ранен мост, завършен през 1878 година. Името на моста е в памет на битката при Бир Хакейм по време на Втората световна война.
4. Площад "Конкорд" ("Дяволът носи Прада", 2006, Дейвид Франкъл)
Кадър от площад "Конкорд" в Париж - част от филма "Дяволът носи Прада"
Площад "Конкорд" е един от основните площади в самото сърце на 1-ви район на Париж. Това е и най-големият площад в целия Париж.
Тук можете да намерите всякакви публични атракции и събития. Въпреки, че действието се развива в Ню Йорк, в "Дяволът носи Прада" има няколко сцени, които се разиграват в столицата на модата Париж. Avenue Montaigne е недалеч от площада и е мястото, където Ан Хатауей се разхожда във филма.
5. Църквата "Св. Сулпиций" ("Шифърът на Леонардо", 2006, Рон Хауърд)
Музеят на Лувъра е пространството, което се вижда най-вече в по-голямата част от филма. Но когато се налага да избере църква за част от сцените, Рон Хауърд се отправя към Десния бряг в 6-ти район.
"Св. Сулпиций" е изящна църква и втора по големина в целия Париж. Във филма църквата се предполага, че е построена върху древни руини - това също не е изключено и в реалността. Строежът ѝ датира от 12 век. През 2011 г. тя претърпява някои много необходими реконструкции.
6. Хотел Субиз ("Мария Антоанета", 2006, София Копола)
Наследството на Мария Антоанета е разпръснато из цяла Франция. От гробница ѝ в Сен Дени до турския й будоар в Шато де Фонтенбло. Във филма на София Копола е показан основно историческия Париж от гледната точка на френската аристокрация. По-голямата част от филма е снимана във Версай, но има сцена, в която госпожица Мария-Антоанета дебютира в овално пространство в двореца, което всъщност е заснето на друго място.
Хотел Субиз е бил избран като най-близкия до Версай. Разположен е в 3-ти район в район, наситен на музеи.
Първоначално хотелът е построен през 1375 г. Днес в него се намира музеят на френската история. Интериорът, екстериорът и градините са изключително красиви.
7. Café des Deux Moulins ("Амели", 2001, Жан-Пиер Жоне)
Café des Deux Moulins, където работи Амели Пулен (Снимка: iStock by Getty Images/ Guliver Photos)
Café des Deux Moulins е в Монмартр. Великолепно малко градче, през което да се разхождате. Същото важи и за гледането на филма!
Във филма главната героиня Амели работи в това кафене през деня. Кафето поддържа спомените от снимките на "Амели", а освен това има и салата, кръстена на нея в менюто. Странна и прекрасна салата за странно и прекрасно момиче.
8. Бистро "La Renaissance" ("Гадни копилета", 2009, Куентин Тарантино)
Кадър от филма "Гадни копилета" на Куентин Тарантино. Кадърът е от бистро „La Renaissance
Това предложение е за всички фенове на Куентин Тарантино. Това е друго прекрасно парижко бистро, което е използвано в снимките на "Гадни копилета". Сцената, когато Мелани Лоран съблазнява Даниел Брюл е точно в това бистро. Времето, когато се развива действието са 30-те години на миналия век.
9. Книжарницата Shakespeare and Company ("Преди залез", 2004, Ричард Ланклейтър)
Книжарницата Shakespeare and Company е институция в Париж. Не е нужно да се появява в блокбъстъра "Преди залез", за да ви убеди, че трябва да я посетите.
Във филма героят на Итън Хоук носи там книга за подпис. Това е често срещано явление и може да ви се случи в реалния живот, ако правилно се организирате.
Книжарницата е открита през 1919 г. Тя продава както на нови, така и употребявани книги. Има стенопис, посветен на Шекспир, като своеобразна ода за приноса му в литературния свят.
Книжарницата е на брега на Сена в сърцето на Париж. Обикновено е пълна с хора, туристи и местни обичат да посещават мястото, но ако отидете късно през нощта, може да се насладите на спокойствие. Книжарницата е отворена до 22:00.