Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Коментари

Бутан: как се живее в кралството на щастието

ФОТОРАЗХОДКА

Бутан: как се живее в кралството на щастието

Бутан, малкото кралство в Хималаите със 770 000 поданици, е известно с това, че тук щастието е основно право, гарантирано по конституция

Отказ

Улеснения и привилегии за регистрирани потребители:

  • не си измислят и пишат прякори всеки път;
  • не въвеждат досадните символи от картинката за сигурност.

Не знам за Бутан, но такива утопични държави, където всички са бедни, но са много щастливи и усмихнати. Обаче пък държавата не може да се посещава свободно - плащаш такса и ти зачисляват екскурзовод, който да се увери, че ще ходиш да гледаш само усмихнатите хора... Има нещо гнило в цялата тази работа. Аз съм роден 83'та година и целият ми живот мина през кризи и преходи провокирани най-вече от човешката алчност и борбата за власт. Може би тази реалност да ме е увредила и да не виждам ясно, но това, което според мен най-вероятно става в Бутан е : държавата се управлява повече от 100години от някаква династия спомената мимоходом в статията, династията се обогатява и прави каквото си иска, изградили са "една усмихната витрина", която служи за маскиране на абсолютната власт на управляващите... Общо взето маркетинг версията на Северна Корея.

Това Бутан не беще ли до Козлодуй?

Определено си увреден. Освен това обощаваш и си фантазираш разни теории само въз основата на една - единствена статия, което е допълнителна деформация. На всичкото отгоре ти куца и логиката. Управляващите водят политика на ограничаване на туризма, а ти смяташ, че си правят реклама??? За какво им е реклама? Те не искат да си съсипят държавата от милионни туристически посещения. Положението в кралство Бутан е точно такова, каквото го описват, но за да се убедиш трябва да прочетеш повечко материали по темата, а ти за пръв път чуваш, че има такава държава сега... и веднага ги подреди в графата на тоталитарните държави.

Ти разбра ли в какво се състои "ограничаването" на туризма - не можеш да посещаваш страната свободно и да отидеш където си искаш. Напротив, плащаш по 250 долара на ден и ти зашиват екскурзовод, който да те води по определените места за посещение и да ти разказва официалната пропаганда - щастливи хора, усмивки и т.н. Абсолютно същото нещо като това, което се случва в Северна Корея. Нещо подобно в по-мекия му вариант съм виждал в Тунис преди 15 години - всички екскурзоводи 'Нашият лидер Бен Али направи това, направи онова...'. Това са приказки за наивници.

Календар