Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Светослав Иванов представя новата си книга "Чудовища и будители"

ТВ ПУБЛИЦИСТИКА

Светослав Иванов представя новата си книга "Чудовища и будители"

Литературната премиера ще се състои на 27 септември от 18:00 часа в "Зала 42" на НДК

Светослав Иванов, тв водещ/Сн. Фейсбук профил

След големия успех, който постигна сборникът с пътеписи "Там, където загинаха дърветата", известният телевизионен журналист Светослав Иванов издава своята втора книга.

"Чудовища и будители" е не по-малко интригуваща. В нея авторитетният водещ за първи път събира 75 от най-добрите си коментари в книжно тяло.

В епоха на бързи храни и бързи медии, силно преработени и лесно смилаеми сензации, един журналист ни поднася най-питателното блюдо - анализ на фактите. Всяка седмица Светослав Иванов започва предаването си "120 минути" в ефира на bTV с безкомпромисен коментар върху явленията, прекрояващи днешната действителност. Низ от проницателни аргументи и отдавна забравени ценности, реториката му се издига над медийното жужене и ни предизвиква да преосмислим кои са истинските чудовища и будители на нашето време.

От скандала за милиарди около КТБ и протекционистките мерки на президента на САЩ Доналд Тръмп до опита за самоубийство на жизнерадостно младо момиче или поредния терористичен акт в Европа - колекцията на Светослав Иванов не признава географски и тематични граници, но е обединена от мисията да изведе българина от водовъртежа на фалшивите новини и първичните нрави.

Още

Премиерата на „Българи, за които говори светът“ предизвика дебат за националния характер

Премиерата на „Българи, за които говори светът“ предизвика дебат за националния характер

Със своето послание за един по-добър, по-човечен и по-информиран свят коментарите на водещия ще отекват у вас дълго след като сте затворили последната страница.

Представянето ще бъде на 27 септември (сряда) от 18:00 часа в зала 42 в НДК.

Коментирай 0

Календар

Препоръчваме ви

Книга на фокус: "Резерват за хора и вълци" от Здравка Евтимова

Романът разказва за живота на българските роми

Епистоларният шедьовър "Завинаги твой, Винсент" разкрива истинското лице на художника

Честваме 170 години от рождението на Ван Гог с ново издание на писмата му

Нов тираж на "4 3 2 1" от Пол Остър

По желание на читателите издателство "Колибри" пуска нов тираж на последния роман на Пол Остър, неговия Opus magnum, озаглавен "4 3 2 1"

Пролетните „Литературни срещи“ и изборите на писателите

След по-малко от седмица - на 30, 31 март и 01 април в Гьоте-институт България, ще се проведе пролетното събитие от поредицата на фондация "Прочети София" - "Литературни срещи". Това е и началото на програма от няколко събития през годината

"За радостта и езика": Иван Теофилов събира в книга свои разговори в писма с Георги Господинов

Премиерата на тома е днес в Софийска градска художествена галерия (СГХГ)

10 книги с рецепти за здраве

Те ще ви подтикнат към по-здравословен начин на живот