НДК - СЕДМИЧНА ПРОГРАМА
Кирил Маричков и "Фондацията" - сред акцентите в НДК тази седмица
Impressio представя събитията в Двореца на културата за периода: 28 октомври - 3 ноември 2019 г.
Редактор : Impressio / 28 октомври 2019 / 10:58 1149 Прочита 0 Коментара
Предстоящи събития в НДК
(28 октомври - 3 ноември 2019)
28 октомври (понеделник)
В Театър Азарян - сцена Backstage на 28 октомври от 18:30 ч. публиката ще може да гледа спектакъла "Косвени щети". Представлението на талантливата режисьорка Максима Боева е по книгата на носителката на Нобелова награда за литература Светлана Алексиевич - "Войната не е с лице на жена". Във време на война, жените говорят за борбата да създадеш свой нов бит във всекидневие, което е противно на женската им природа и на изградения им светоглед. Възможно ли е обаче в свят на убийства да съхранят и "женското" в себе си?
Документалният филм "Колелото на живота" ще можете да гледате в понеделник (28 октомври) от 19:00 часа в кино "Люмиер Лидл".
29 октомври (вторник)
Документалният спектакъл АПАРТ Ви очаква на сцена Backstage в Театър Азарян на 29 октомври от 19:00 ч. Постановката е по текстове и интервюта на едни от най-значимите български режисьори и актьори: Крикор Азарян, Леон Даниел, Наум Шопов, Ицхак Финци, Стефан Илиев - Чечо, Гинка Станчева, Емилия Радева, Мария Стефанова, Жоржета Чакърова, Гергана Кофарджиева, Никола Петков, Красимира Казанджиева, Стефан Германов, Христо Домусчиев и др.
Филмът на Стойчо Керев - "Измамна реалност" ще можете да гледате на 29 и 30 октомври от 19:00 часа в кино "Люмиер Лидл". Това е филм, в който зрителите ще открият скрити кодове и послания. Филм, който предизвиква хората да се замислят. За информацията наричана официална, за загубеното познание, за нашите букви разказвани погрешно. Защо историята ни е представяна със сериозна доза отрова? А познаваме ли настоящето, правим ли разлика между истинска и измамна реалност.
Премиерата на книгата "Психоанализа в България тук и сега" - сборник с текстове от изтъкнати бългaрски псиxоaнaлитици и изследовaтели нa псиxоaнaлизaтa с автор и съставител проф. д-р Орлин Тодоров ще се състои на 29 октомври в Литературен клуб "Перото" от 19:00 часа в присъствието на Орлин Тодоров и авторите, включени в сборника.
Твоите любими заглавия в /market.dir.bg
30 октомври (сряда)
На 30 октомври в зала 1 от 20:00 часа почитателите на българския рок ще си подарят един истински незабравим концерт, с който Национален дворец на културата и "Фондацията" ще отбележат 75-годишнината на легендата на българския рок - Кирил Маричков.
Зала 9 на НДК ще посрещне Асоциацията на българските застрахователи на 30 октомври от 09:00 часа.
Литературният клуб на Vivacom се събира за традиционната си среща. Датата е 30 октомври от 19:00 часа в книжарница "Перото", а гост на събитието ще бъде Михаил Вешим.
31 октомври (четвъртък)
Емилия Радева, Мария Стефанова, Жоржета Чакърова, Гергана Кофарджиева, Никола Петков "Аз, Сизиф" очаква своята публика на 31 октомври от 19:00 ч. в Театър Азарян. Спектакълът е с участието на невероятния Стоян Дойчев, текстът се изпълнява от Леонид Йовчев, режисура и драматургия - Веселка Кунчева. "Аз, Сизиф" изследва пътя на непрекъснатото завръщане на Човека към себе си.
1 ноември (петък)
На 1 ноември от 20:00 часа в зала 1 ще можете да гледате спектакъла на Камен Донев - "Лекция N2 - За всеобщата просвета".
Церемонията "Будител на годината" за 2019 ще се състои на 1 ноември от 19:00 часа в зала 6 на НДК.
Пресконференция на тема "Европейски ден на донорството и трансплантация на органи" ще се състои в Литературен клуб "Перото" на 1 ноември от 11:00 часа.
Документалният филм "Дворците на народа" можете да гледате на 1 ноември от 19:00 часа в кино "Люмиер Лидл".
2 ноември (събота)
На 2 ноември 19:00 часа зрителите в Театър Азарян ще могат да се насладят на специална вечер на Балет Арабеск с два спектакъла по хореографии на израелката Мириам Енгел и българката Мила Искренова - "Следобедът на един фавн" и премиера на "Youth Awake". В спектакъла "Следобедът на един фавн", наред с музиката от всеизвестния прелюд, се използват композиции за сиринг флейта на френския композитор Дебюси, сочен за един от основоположниците на импресионизма в музиката. Използвана е още едноименната поема на Стефан Маларме, рецитирана на френски. Премиерен за българската публика ще бъде спектакълът "Youth Awake", в който Енгел ще създаде фантастичен свят с физическа и емоционална дълбочина, за да въздейства по уникален начин на своята публика.