Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Монодрамата "Виктория" ще бъде показана в рамките на 14-то издание на ACT фестивал за свободен театър

СЪВРЕМЕННИ ТЕАТРАЛНИ ФОРМИ

Монодрамата "Виктория" ще бъде показана в рамките на 14-то издание на ACT фестивал за свободен театър

Програмата на фестивала представя българска и международна драматургия, съвременен танц, пърформанс, мултижанрови експерименти, дискусии, работилници и съпътстващи събития

Плакатът на "Виктория" е дело на Гео Павлов

Още С "Невъзможните разговори" започва 14 издание на АСТ ФЕСТИВАЛ ЗА СВОБОДЕН ТЕАТЪР

С "Невъзможните разговори" започва 14 издание на АСТ ФЕСТИВАЛ ЗА СВОБОДЕН ТЕАТЪР

В столицата се провежда 14-то издание на ACT фестивал за свободен театър, който ще продължи до 20 октомври под мотото "Невъзможните разговори".

Програмата на фестивала представя българска и международна драматургия, съвременен танц, пърформанс, мултижанрови експерименти, дискусии, работилници и съпътстващи събития.

За поредна година независимото пространство за театър и изкуство I am Studio, което се намира на столичната улица "Раковски", е домакин на някои от събитията.

Източник: АСТ Фестивал за свободен театър

По време на фестивала на сцената на студиото зрителите ще могат да видят авторските спектакли на режисьорите Теа Сугарева и Йордан Славейков.

Програмата и повече информация за фестивала на официалната страница и на страницата на I AM STUDIO.  

Представлението на Сугарева със заглавие "От какво се страхува Вирджиния Улф" ще бъде показано от 19.30 ч. на 16 октомври 2024 г. Проследява житейската съдба на една от най-важните фигури в модерната литература Вирджиния Улф. В напрегнатите военни времена, когато светът е на път да се сблъска с втора голяма катастрофа.

Плакатът на "От какво се страхува Вирджиния Улф" е Ники Литов

Още Започва тринадесето издание на "АСТ Фестивал за свободен театър"

Започва тринадесето издание на "АСТ Фестивал за свободен театър"

Монодрамата "Виктория" на Йордан Славейков ще се изиграе на 20 октомври от 19.30 ч. Спектакълът е с номинации за наградите "Аскеер" и "Икар", има награда за режисура от Международния театрален фестивал "Solo Act". "Виктория" е изповед на бишва провинциална актриса и проследява опитът на една жена да разбере защо не получава единствената любов, която се полага на всяко човешко същество - любовта на майката.

След всеки от двата спектакъла драматургът и поет Иван Димитров ще води дискусия с публиката по темата на фестивала "Невъзможните разговори".

Още "Разкази от пандемията, или как се сприятелих с един комар" е новата книга на писателя Иван Димитров

"Разкази от пандемията, или как се сприятелих с един комар" е новата книга на писателя Иван Димитров

АСТ Фестивал за свободен театър 2024 се осъществява с подкрепата на Министерството на културата на Република България и подкрепата на Столична община, и в партньорство с Гьоте-институт - София, Унгарски културен институт в София, РЦСИ "Топлоцентрала", Сцена "Дерида", Yalta Art Room, I am Studio, Ателие "Пластелин", "Контейнер Vox Populi" и фондация "Човек с шапка".

Плакатът на "Виктория" е дело на Гео Павлов, автор на плака на "От какво се страхува Вирджиния Улф" е Ники Литов.

Още Започва АСТ Фестивалът за свободен театър!

Започва АСТ Фестивалът за свободен театър!

Още Стефан Прохоров за световната среща IETM: Социалният риск за независимия артист в България е огромен

Стефан Прохоров за световната среща IETM: Социалният риск за независимия артист в България е огромен

Още С френския спектакъл Relative Collider започва АСТ Фестивала за свободен театър

С френския спектакъл Relative Collider започва АСТ Фестивала за свободен театър

Още Богата артистична програма, интерактивни VR реалности, мултиарт концерт и филми – на АСТ фестивала за свободен театър

Богата артистична програма, интерактивни VR реалности, мултиарт концерт и филми – на АСТ фестивала за свободен театър

Коментирай0

Календар

Препоръчваме ви

Премиера на "Сако от велур" от Станислав Стратиев в Драматичен театър - Габрово

Спектакълът на режисьора Боил Банов ще се играе за първи път пред габровската публика на 10 и 19 май.

С "Жестове на съпротива" - 18-ото издание на "Антистатик" завзема София през май

Артистичната програма на международния фестивал за съвременен танц и пърформанс води в страната едни от най-интересните имена на съвременната танцова сцена

Премиера на танцовия спектакъл "VERTIGO" на 14 май в Yalta Art Room

Хореографите Васил Зелямов и Изабел Миткова създават движенчески пърформанс на сцената на Yalta Art Room

Юън Макгрегър се завърна на театрална сцена в съвременна пиеса по Хенрик Ибсен

Това е първото му участие в театрална постановка на лондонския Уест Енд от 17 години насам

"Театрални искри" отличи млади таланти от цяла България

Отличията бяха присъдени от жури с председател Димитър Стефанов и членове Милена Мавродиева и Юлиян Петров и бяха връчени на официална церемония по закриване на форума

Режисьорката Диана Добрева: "Сън в лятна нощ" е празнуване на театъра

Най-често поставяната пиеса на Шекспир за първи път излиза на сцената на Младежкия театър