Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Звездата от "Игра на калмари" Ли Джун-дже представя шпионски трилър в Кан

АЗИАТСКИ СХЕМИ

Звездата от "Игра на калмари" Ли Джун-дже представя шпионски трилър в Кан

"Изключително съм благодарен, че дебютирам като режисьор по време на този ренесанс на корейската култура", казва още Ли Джун-дже

Южнокорейският актьор Ли Джун-дже, прочул се с ролята си в хитовия сериал "Игра на калмари", премина за първи път по червения килим в Кан като режисьор и сценарист за световната премиера на филма си "Лов" (Снимка: Getty Images)

Южнокорейският актьор Ли Джун-дже, прочул се с ролята си в хитовия сериал "Игра на калмари", премина за първи път по червения килим в Кан като режисьор и сценарист за световната премиера на филма си "Лов", предаде Ройтерс, цитирана от БТА. 

Ли Джун-дже и Джун Уо-сун на червения килим в Кан, за да представят игралния шпионски трилър "Лов" (Снимка: Getty Images)

Представеният извън конкурсната програма филм е шпионски трилър, чието действие се развива през 80-те години на миналия век на фона нахлуването в Южна Корея на северната й съседка. Освен, че застава зад камерата, Ли Джун-дже е сценарист и продуцент на "Лов" и изпълнява една от централните роли.

Във фокуса на забързания и изпълнен с екшън трилър са двама южнокорейски шпиони, натоварени със задачата да разкрият севернокорейска "къртица", като в процеса на работа се оказва, че се разследват взаимно. 49-годишният Ли Джун-дже играе единия от двамата шпиони.

Ли Джун-дже и Джун Уо-сун на червения килим в Кан, за да представят игралния шпионски трилър "Лов" (Снимка: Getty Images)

Още

Композиторите на филмова музика искат признание на фестивала в Кан

Композиторите на филмова музика искат признание на фестивала в Кан

Актьорът споделя, че дългата му близо три десетилетия кариера е била от голяма полза, когато е застанал зад камерата.

"Играл съм в много различни жанрове и си спомням сцени, които съм снимал като актьор и които са били трудни за заснемане или не са се получавали така, както съм очаквал", споделя Ли Джун-дже.

"Опитах се да си спомня тези сцени, когато пишех сценария, за да се уверя, че мога да бъда възможно най-ефективен, когато режисирам", допълва той.

Ли Джун-дже и Джун Уо-сун на червения килим в Кан, за да представят игралния шпионски трилър "Лов" (Снимка: Getty Images)

Още

Филмът "Ноември" за атентатите в Париж триумфира на кинофестивала в Кан

Филмът "Ноември" за атентатите в Париж триумфира на кинофестивала в Кан

Ли Джун-дже дебютира зад камера, възползвайки се от глобалния успех на сериала "Игра на калмари", който се превърна в един от големите хитове на стрийминг платформата Нетфликс, и на фона на разпространението по света на други южнокорейски филмови и телевизионни продукции, както и на музика.

"Изключително съм благодарен, че дебютирам като режисьор по време на този ренесанс на корейската култура", казва още Ли Джун-дже.

Запитан коя от много му роли в "Лов" му е донесла най-голямо удоволствие, южнокореецът без колебание отговаря "актьорската". "Аз съм актьор. Това е моята същност", допълва той.

Суперзвезда в родината си, Ли Джун-дже и преди е гостувал в Кан, за да представи филма "Прислужницата" на режисьора Им Сан-су.

Още

Кирил Серебренников и Том Круз се представят днес в Кан

Кирил Серебренников и Том Круз се представят днес в Кан

Още

Започва кинофестивалът в Кан

Започва кинофестивалът в Кан

Още

Форест Уитакър ще получи почетна "Златна палма" на 75-ото издание на кинофестивала в Кан

Форест Уитакър ще получи почетна "Златна палма" на 75-ото издание на кинофестивала в Кан

Коментирай 0

Календар

Препоръчваме ви

Испанският филм "Ръженият рог" на Хайоне Камборда триумфира на кинофестивала в Сан Себастиан

Това е вторият пълнометражен филм на Камборда. "За мен е много специално да получа тази награда тук, в града, в който израснах", каза режисьорката

"Добрият шофьор" на Тонислав Христов покори сърцата на младата публика на фестивала "Златна роза"

Да бъдем добри в името на най-голямата ценност Живота и децата е каузата на филма

С гала премиера новият български филм "След сезона" тръгва по кината

Филмът на режисьора Иван Панев дебютира на голям екран на 29 септември

"Уроците на Блага" и "Диада" са победителите в 41-вото издание на кинофестивала "Златна роза"

От журито изтъкнаха, че и двата филма са феноменални, ангажирани и вълнуващи и влизат в диалог един с друг

Мартин Скорсезе: Насилието и престъпленията в "Убийците на цветната луна" могат да се случат и днес

Осемдесетгодишният режисьор от италиански произход, който описва себе си като "евроамериканец", смята, че американците в Оклахома са били преди всичко европейци.

5 италиански филма, които да гледаме на кино

Италианското кино винаги създава фантазии за любов, страст, заплетени истории и красиви гледки