Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Kинофестивалът в Торонто започна в хибриден вариант заради пандемията

КИНО

Kинофестивалът в Торонто започна в хибриден вариант заради пандемията

На 46-ото издание на форума за първи път ще бъдат показани също "Клифърд, голямото червено куче" на Уолт Бекър, "The Survivor" на Бари Левинсън с участието на Бен Фостър, "Очите на Тами Фей" с Джесика Частейн и други

Джулиан Мур на кинофестивала в Торонто (Снимка: Getty Images)

Международният кинофестивал в Торонто започна със световната премиера на адаптацията на мюзикъла "Скъпи Евън Хансен" на Стивън Чбоски, предаде Ройтерс, цитирана от БТА. 

Международният кинофестивал в Торонто започна със световната премиера на адаптацията на мюзикъла "Скъпи Евън Хансен" на Стивън Чбоски (Снимка: Getty Images)

На 46-ото издание на форума за първи път ще бъдат показани също "Клифърд, голямото червено куче" на Уолт Бекър, "The Survivor" на Бари Левинсън с участието на Бен Фостър, "Очите на Тами Фей" с Джесика Частейн и други.

Джош О'Конър и Морган Киби представят филма "Mothering Sunday" (Снимка: Getty Images)

Почетни награди ще бъдат връчени на актьорите Бенедикт Къмбърбач и Джесика Частейн, както и на режисьора на "Дюн" Дени Вилньов.

Екипът на филма "Атика" по време на фотосесията на кинофестивала в Торонто (Снимка: Getty Images)

Кинофестивалът в Торонто, на който ще бъдат представени почти 200 продукции, се провежда в хибриден вариант заради пандемията от новия коронавирус.

Премиера на адаптацията на мюзикъла "Скъпи Евън Хансен" на Стивън Чбоски (Снимка: Getty Images)

Филмите ще бъдат излъчени онлайн или на открито пред ограничен брой зрители. Присъстващите трябва да покажат документ за ваксинация срещу Ковид-19 или отрицателен Пи Си Ар тест на входа на кината.

Тазгодишното издание на кинофестивала в Торонто ще продължи до 18 септември.

Твоите любими заглавия в /market.dir.bg

slide 1 to 3 of 50

Снимка: Getty Images

Още 5 незабравими превъплъщения на Жан-Пол Белмондо

5 незабравими превъплъщения на Жан-Пол Белмондо

Още Франция се сбогува с Жан-Пол Белмондо, Професионалистът

Франция се сбогува с Жан-Пол Белмондо, Професионалистът

Още Есенното издание на София Филм Фест ни среща с киното

Есенното издание на София Филм Фест ни среща с киното

Още 13 български филма стават част от каталога на Netflix Europe

13 български филма стават част от каталога на Netflix Europe

Още  Режисьорът Стивън Содърбърг ще представи необявен досега филм на кинофестивала в Торонто

Режисьорът Стивън Содърбърг ще представи необявен досега филм на кинофестивала в Торонто

Още "Божията ръка" на Паоло Сорентино остава фаворит на критиците на кинофестивала във Венеция

"Божията ръка" на Паоло Сорентино остава фаворит на критиците на кинофестивала във Венеция

ИЗБРАНО
Коментирай0

Календар

«Април 2025»
ПВСЧПСН
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Препоръчваме ви

Андрей Звягинцев ще връчи голямата награда на Националния фестивал на българското кино

Официалната церемония ще се състои на 15 май в Народния театър "Иван Вазов"

Испанският режисьор Родриго Сорогойен ще оглави журито на "Седмицата на критиката" в Кан

Сорогойен беше назначен на поста миналата година, но се оттегли поради "лични причини" и беше заменен от продуцентката Силви Пиала

Теодора Маркова - българската следа в нашумелия сериал "Съветски дънки"

Хитовият латвийски сериал в наличен на стрийминг платформата MAX

Документалният филм "Били Джоел: And So It Goes" открива кинофестивала "Трайбека"

Тази година кинофестивалът "Трайбека" ще се проведе от 4 до 15 юни в Ню Йорк и ще включва филми, музика, телевизия, аудиоразкази, беседи, игри и имерсивни изживявания

Киносалоните в САЩ призовават за по-дълги права върху филмите, преди да излязат по стрийминг платформите

Майкъл О'Лиъри, директор на "Синема юнайтед" (Cinema United), изрази притеснения, че бързото появяване на филмите в стрийминг платформите застрашава киноиндустрията като цяло

Оливър Стоун призовава за повторно разследване на убийството на президента Джон Кенеди

Стоун е режисьор на филма "Джей Еф Кей" (1991), който представя убийството на Кенеди като плод на таен правителствен заговор