Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

12 библиотеки на палмовите листа съхраняват записи за съдбите на всички хора на земята

ДРЕВНА МЪДРОСТ

12 библиотеки на палмовите листа съхраняват записи за съдбите на всички хора на земята

Ще се изненадате, че "живеете живота" на поне още стотина други човешки същества по света

Едно от най-мистериозните енергийни места в света е Библиотеката на палмовите листа в Бангалор, Индия. В нея идват много хора, които искат да научат миналите си прераждания и мисията на земния им живот. Всичко това могат да научат от текст, записан върху...палмово листо. Бангалорската библиотека е най-известната, но не и единствената по рода си.

На Изток има 12 библиотеки, за които се твърди, че пазят паметта за съдбите на всички човешки същества, живели на земята.

Библиотеката на палмовите листа в Бангалор съществува най-рано отпреди 5000 години. Индийците считат за неин основател мъдреца Шука Нади. Той получил прозрение свише да съхранява паметта на света, като записва всички човешки постъпки и прояви на душата. В момента в библиотеката има 3655 тома, а във всеки от тях - по 365 листа от палма. Всяко листо е дълго 14 сантиметра и широко 6 сантиметра. Палмовите листа са изписани от двете страни на старотамилски език, като буквите са около половин милиметър.

Ако отидете в Бангалорската библиотека и поискате да видите вашето листо на съдбата, първо ще трябва да дадете пръстов отпечатък - жените с лявата ръка, а мъжете - с дясната. После трябва да отговорите на доста въпроси, които не включват името и националността ви, а само годината на раждане и някои по-важни събития, които сте преживяли. Това се прави с цел да ориентирате тълкувателя на записите, в кой том да потърси вашето листо на съдбата. Това търсене е с бързината на индийски мислител - може да трае  минути, или часове,но понякога и година. Така че ще сте истински късметлия, ако записът ви бъде открит веднага.  

Ще останете разочаровани да разберете, че не сте единствени и неповторими на този свят. Защото записът за вас се отнася и за още поне 50-100 други човешки същества в света. Излиза, че вие и те живеете "един живот". И все пак се оказва, че всичко написано удивително точно описва живота ви?!? - Как се случва това?.. Както казва източната философия, всичко се ръководи от Карма - нравственият закон, който обхваща всичките ни прераждания.

Ние всички учим в едно "училише" - Земята, и повтаряме едни и същи грешки, лутаме се по едни и същи пътеки...Само че по коя ще тръгнем, избира всеки един от нас поотделно. Това ни дава надеждата, че събитията в нашия живот не са закодирани, а съществува свободна воля да ги променяме и да подобряваме съдбата си, взимайки уроците на Карма като отлични "ученици". Водещо начало в този избор е нравствеността.

В полетата на много палмови листа има допълнителни записи, които означават, че душата е правила опити да "коригира" съдбата си. Тълкувателят на текста е длъжен да предаде съдържанието на написаното отговорно, без да привнася нищо от себе си. Човек се пита как е събирана тази информация преди 5000 години, когато не е имало никакви средства за комуникация? - Чиста астрология.

Всеки запис съдържа информация за влиянието на планетите и съзвездията, под чиито вибрации е роден отделният човек. Веднъж открил палмовото си листо, човек може да научи от него дори датата на смъртта си. Ако желае!..

Бангалорската библиотека не е единствената в света. Както споменахме, съществуват общо 12 такива хранилища. Палмовите листа, съхранявани в тях, са аналог на Акашовите записи, за които ние, т-нар. западни човеци, знаем, но само на теория. Така че палмовите библиотеки, като достъпни, будят любопитството на много хора от различни националности и религиозни изповедания от цял свят.

В Индия вярват, че библиотеките на палмовите листа са част от божествения план човекът да се опознава и променя в посока на духовността, за да може да допринася с делата си за успеха на глобалния еволюционен план на Твореца.

Еми МАРИЯНСКА 

Коментирай4

Календар

Препоръчваме ви

Новият брой на списание ЛИК "55 години нашата Албена в нас" бе представен в едноименния курортен комплекс

"Албена" е пример за принос в модерната европейска архитектура, но и принос в европейската "цивилизация на отдиха", каза генералният директор на БТА Кирил Вълчев

Класическата музика подобрява настроението на хората, страдащи от депресия

"Нашето изследване обединява областите на неврологията, психиатрията и неврохирургията, като осигурява основа за всякакви изследвания, насочени към взаимодействието между музиката и емоциите", каза водещият автор Бомин Сун

Д-р Татяна Илиева: Форумът ни е среща на различни изкуства и концепция за единство

Директорът на Международния джаз фестивал "Д-р Емил Илиев" и д-р Красимир Желязков, преподавател в НБУ и инструктор по Шинкиокушинкай си подадоха ръка, за да създадат една нова традиция на един от най-обичаните музикални фестивали

Създателите на фестивала "Квартал": Връщаме духа на стара София от преди 1944 г.

Деветото издание се открива на 13 септември и продължава три дни

Древният римски път Виа Апия вече е в списъка на ЮНЕСКО за световно културно наследство

Виа Апия се свързва и с въстанието на Спартак, защото след потушаването му, 6000 воини са разпънати на кръст по протежението на пътя

ЮНЕСКО реши да не включва родното място на Буда в Непал в списъка на застрашените обекти

Според будистката традиция Лумбини е родното място на Буда и през 1997 г. ЮНЕСКО го включи в списъка на световното културно наследство