Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Signs of Sound експериментира нова техника - пространствена музика

ТВОРЧЕСКИ ЕКСПЕРИМЕНТИ

Signs of Sound експериментира нова техника - пространствена музика

Композиторът Милен Апостолов ще разкаже за различното композиране на финисажа във Водната кула

Милен Апостолов (Снимка: Галерия +359)

Ноемврийският проект на Галерия +359 за 2018 ще приключи на 26-ти с творчески разговор и 2 концерта. На чаша вино от 19:00 часа композиторът Милен Апостолов ще разкаже за новата музикално-пространствена техника експериментирана във Водната кула. След това публиката ще може да се чуе и самото произведение от 19:30 и от 20:30 часа.

Водната кула (Снимка: Галерия +359)

Проектът Signs of Sound дава нова перспектива на начина, по който човек усеща звука, обяснява Милен Апостолов. Според него "дълги години в историята на изкуството визията и звукът трудно са намирали пресечна точка. Когато авторът на проекта Стела Василева се свърза с мен, за да се включа, аз се зарадвах защото визуалната част е вдъхновяваща и успяхме да "изкараме" музиката от нея. Съществената разлика в нашия проект е, че няма музика към инсталация, а музика на инсталацията. В моята работа като артист, аз непрестанно се опитвам да променям гледната точка и по този начин да разширявам емоционално-творческия си език.

Такъв тип колаборации спомагат изключително много за еволюцията на съвременната култура. Интересен факт ще бъде, че самата музика е мислена както чисто музикално, така и пространствено. Това е една абсолютна нова за мен техника, която смятам да развивам тепърва. За да се постигне добър резултат, пространствената музика изисква строго определена техника на композиране и изпълнение, която ще бъде представена на закриването на изложбата."

Стела Василева (Снимка: Галерия +359)

В Signs of sound Стела Василева е синхронизирала различни изкуства на честотата на една звукова вълна. Инсталацията се състои от 9 двустранно огледални плоскости, огънати във формата на звукови вълни. Те отразяват и поемат пространството, което ги превръща в рефлексивен обект от заобикалящата среда. В рамките на този проект звучи музика, специално създадена за мястото, а триизмерните "звукови вълни" са показани и осветени по начин, който кореспондира с цилиндричното, спираловидно движение на зрителите в кулата.

В проекта участват Стефан Хаджиев /виолончело/, Милен Апостолов /композитор, диригент/,/ Елена Ганова /виола/, Иван Стайков /цигулка/, Светлин Крачев /цигулка/, Атанас Илиев /кларинет/, Юлияна Войкова-Найман /сценограф, осветление/, Ири Найман /осветление/ и Добри Петков /архитект/.

Коментирай 0

Календар

Препоръчваме ви

Френска журналистка постави "Съседите" сред петте най-забележителни павилиона на Венецианското биенале

"В сграда близо до моста "Академия", кураторът Васил Владимиров е създал набор от домашни интериори - като български дом, където истинските спомени се предават чрез високоговорители за преживените ужаси" казва френската журналистка Каролин Ру

"Ре/-Еволюция на жените. Смяна на ролите"

Изложбата е от 30 април до 20 юни 2024 г. Откриване: 30 април, вторник от 18:00 ч. в галерия "Васка Емануилова".

"Портрет на госпожица Лизер" на Густав Климт беше продадена за 30 млн. евро на търг във Виена

Специалистите очакваха, че цената на незавършената творба ще надхвърли сумата от 70 млн. евро

"Времето да диша в картините ми": Петър Дочев - 90 години от рождението му

Изложбата е от 29 април до 6 юни 2024 в СБХ - зала "Райко Алексиев"

Монументално пано на входа на Театър "199" оживява с 3D мапинг

На 26 април между 21 и 24 часа ще оживее монументалната стенопис "Булгарплод" с автор Стоян Илиев

Маурицио Кателан нарисува мръсни и наранени стъпала на стената на венецианския женски затвор

Павилионът на Ватикана на Венецианското биенале бе в женския затвор на остров Джудека