Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Неапол - рай, населен от дяволи

УЛИЦИТЕ ПО СВЕТА

Неапол - рай, населен от дяволи

Роби Макинтош улавя по неповторим начин пулса на града

Неапол е най-противоречивият град на Италия. В него се преплитат разцвет и бедност, съвременност и традиции. Всеки квартал в Неапол е отделен свят, всяка улица - декор за улично шоу.

Още Брент Стиртън - изследователят на човешките драми

Брент Стиртън - изследователят на човешките драми

Тук са живяли Нерон, Лукул, Вергилий и великият немски класик Йохан Волфганг Гьоте, който пише: "Неапол - рай, населен от дяволи".

Тези противоречия се четат дори на лицата на хората по улиците. Този град или е обичан, или ненавиждан. В него или се влюбваш от пръв поглед, или си спомняш за него с раздразнение.

Още Такаши Ясуи - майсторът на щурите атмосфери

Такаши Ясуи - майсторът на щурите атмосфери

Но Неапол трябва да се види, да се чуят звуците му, да се поеме въздуха на улиците му, да се чуе една истинска неаполитанска песен.

Шотландско-италианският фотограф Роби Макинтош документира по уникален начин живота по улиците на Неапол, запечатвайки в кадрите си случайни сцени, които му поднася градът.

Вижте как изглежда Неапол през обектива на талантливия стрийт фотограф.



Валерия КАЛЧЕВА

Коментирай0

Календар

Препоръчваме ви

Азбучници на войната и мира с Надежда Павлова

Гьоте-институт със серия от лекции, посветена на историята на германската фотография

Най-голямата ретроспективна изложба на фотографа Робер Доано ще бъде показана в Париж

Експозицията с повече от 350 фотографии е озаглавена Robert Doisneau: Instants Donnes и "проследява цялата му кариера от 1934 до 1992 г., като се фокусира върху десет теми"

Иоанна Иванова показва във фотоизложба, че "Никой не си отива завинаги"

Ще бъде показана от 24 март в столичното пространство BECA

Фотографка предлага интимен поглед към живота на градските жители

Въпреки че "От моя прозорец" на Гейл Албърт Халабан изглежда като воайорска фотосесия на пръв поглед, на практика е далеч от това

Фотограф преосмисля света с гениално въображение

"Всеки ден сядам на бюрото си с бял лист и химикал и тренирам мозъка си, опитвайки се да създам интересни проекти", казва Хуго Суисас

"Жената след 40" на фокус в Галерия "Топлоцентрала-Куб" през март

Фотографската изложба „Голямото сбогуване Голямото посрещане“ на Веселина Николаева улавя интимното пространство между езика, социалния пейзаж и женското тяло. Изложбата ще бъде представена в Галерия „Топлоцентрала-Куб“ от 8 до 31 март.