ИГРАЙ С IMPRESSIO
Спечели двойна покана за специалната премиерна прожекция на филма "Как се научих да летя"
На 13 септември в Дома на киното в София специален гост ще бъде главната героиня на филма, младата Клара Хърванович, която е очарователна в ролята на София
Редактор : Impressio / 10 септември 2022 / 13:57 615 Прочита 0 Коментара
На специална премиерната прожекция на 13 септември от 19.00 часа в Дома на киното публиката в София ще има шанса да съхрани великолепното лятно настроение, което струи от "Как се научих да летя", и да изпълни с него септемврийските дни.
Затова заедно с разпространителите от Арт Фест давама възможност на трима от вас да спечелят по една двойна покана за събитието.
Главната героиня на филма, младата Клара Хърванович, която е очарователна в ролята на София, ще бъде специален гост в София и ще можете да се срещнете с нея.
Какво трябва направиш, за да участваш?
Играйте тук: Добре дошли в официалната инстаграм страница на Impressio!
Играта ще бъде активна от днес 10 септември до 12 септември на обяд, когато победителите ще бъдат изтеглени на случаен принцип и ще бъдат показани тук и в сторито на @Impressio.bg.
Играта на Impressio приключи и победителите са:
Благодарим на всички, които се включиха!
Клара Хърванович в ролята на София (Снимка: София Филм Фест)
Затрогващата и чудата история на едно семейно помирение е предадена с много обич и специално отношение към младите хора. "Как се научих да летя" ще се срещне с публиката на голям екран в България от 16 септември 2022 година - не пропускайте да се заредите с прекрасно лятно настроение, благодарение на този филм, създаден за цялото семейство!
Една привидно скучна ваканция с две възрастни дами на идиличен средиземноморски остров се превръща в сериозно събитие за 12-годишната София - тя получава първата си целувка, среща се отново с отдавна разделеното си семейство и осъзнава преходността на живота...
Клара Хърванович в ролята на София (Снимка: София Филм Фест)
"Исках да кажа на младите хора да не бързат да пораснат. В един от най-важните моменти в живота, когато сте на 12 или 13, обикновено искате да сте на 15 или 16. Това е глупаво. Опитвам се да кажа на децата да се наслаждават на тези 12 години, защото те са точно толкова феноменални, колкото и 16. Глупаво е да бързаш да пораснеш, защото така ще загубиш това, което се случва в този момент.", казва режисьорът Радивое Андрич.
Радивое Андрич е познат на Блаканите и в Европа със специфичното си чувство за хумор и безспорни умения за пресъздаване на различни сюжети с уникална свежест и топло отношение към героите.
Кадър от филма "Как се научих да летя" на режисьора Радивое Андрич (Снимка: София Филм Фест)
Той е един от най-популярните съвременни режисьори не само в Сърбия, но и в цяла Югоизточна Европа. Българската публика добре познава творчеството му ("Три палми за двама пънкари и едно маце", "Светкавици", "Когато порасна, ще стана Кенгуру"), а новата му филмова история, екранизация по награждавания роман на известната детска писателка Ясминка Петрович, се превърна в един от хитовете на 2022 година в кината на западните ни съседни държави.
Кадър от филма "Как се научих да летя" на режисьора Радивое Андрич (Снимка: София Филм Фест)
"Как се научих да летя" (копродукция на Сърбия, Хърватия, България и Словакия с подкрепата на НФЦ) е първият пълнометражен игрален филм на Андрич като режисьор от 15 години насам. Завръщането му е очаквано от зрителите в целия балкански регион.
Книгата на Ясминка Петрович е изключително популярна в страните от бивша Югославия и това е важно условие за успеха на филма.
Кадър от филма "Как се научих да летя" на режисьора Радивое Андрич (Снимка: София Филм Фест)
Българското участие във филма е сериозно - в актьорския екип е Стефан Щерев, звукорежисьор е Момчил Божков, художник-гримьори са Петя Симеонова и Атанас Темнилов. Част от звуковата постпродукция е реализирана в Доли медиа студио. Продукцията е подкрепена от "Maison de Mitko Damov" и медицинска лаборатория "Бодимед".
Разпространява Арт Фест с подкрепата на ИА "Национален филмов център".
Вижте и специалната игра на организаторите - ТУК