Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

С филмовия цикъл "Докосване до Владигеров" отбелязваме 125 години от рождението на композитора

ГОЛЕМИТЕ БЪЛГАРСКИ КОМПОЗИТОРИ

С филмовия цикъл "Докосване до Владигеров" отбелязваме 125 години от рождението на композитора

Програмата на поредицата е със специалното участие на трима от внуците на композитора - Екатерина, Александър и Константин Владигерови

Още Към импровизациите върху музиката на Панчо Владигеров подхождаме много деликатно, казват неговите наследници

Към импровизациите върху музиката на Панчо Владигеров подхождаме много деликатно, казват неговите наследници

Филмовият цикъл "Докосване до Владигеров" е сред инициативите, с които ще бъде отбелязана 125-годишнината от рождението на композитора.

Поредицата включва разнообразна селекция от документални филми, които навлизат в различни аспекти от живота и творчеството на Владигеров, съобщават от къща-музей "Панчо Владигеров".

Програмата на поредицата е със специалното участие на трима от внуците на композитора - Екатерина, Александър и Константин Владигерови, казват още организаторите.

От екипа на музея отбелязват, че всяко от избраните заглавия дава уникална перспектива в посоки на артистичния път на композитора, неговото личностно влияние, творчески процес и важни житейски етапи.

"Докосване до Владигеров" стартира на 27 януари във филмотечно кино "Одеон" - в партньорство с Българска национална филмотека и с Българска национална телевизия.

На 27 януари ще бъде представена лентата "Портрет на Панчо Владигеров" от режисьора Йордан Джумалиев и сценариста Маргарита Парасникова (1989 г.).

Още Най-ярките творби на Панчо Владигеров ще прозвучат на крепостта "Царевец"

Най-ярките творби на Панчо Владигеров ще прозвучат на крепостта "Царевец"

На 9 март ще бъде представен кинопреглед от месец март, 1969 г. - репортаж по повод 70-годишния юбилей на Панчо Владигеров, както и "Брат ми Панчо" от режисьора Милан Огнянов (1988 г.). Ще има също концертно изпълнение от трио Владигерови с участието на Екатерина, Александър и Константин Владигерови.

На 20 април ще бъде показана лентата "Рапсодия Wladigeroff" на режисьора Мария Арангелова. Освен това ще бъде показан и откъс от юбилеен концерт от 2019 г. по повод 120 години от рождението на Панчо Владигеров. В него участват Йосиф Радионов, Ангел Станков и Зорница Радионова.

Твоите любими заглавия в /market.dir.bg

slide 1 to 3 of 50

На 28 септември публиката може да види двете части на международния конкурс "Панчо Владигеров" - Шумен от 1999 година.

На 26 октомври ще бъде излъчен филмът "Знаци по пътя" от 2005 година със сценарист и режисьор Милена Гетова. Освен нея ще бъде показана и лентата "Петолиние на паметта" от 2021 година със сценарист, режисьор и продуцент Марио Кръстев.

Още Софийската опера чества Панчо Владигеров с балета "Легенда за езерото"

Софийската опера чества Панчо Владигеров с балета "Легенда за езерото"

Още Софийската филхармония отбелязва 120 години от рождението на Панчо Владигеров

Софийската филхармония отбелязва 120 години от рождението на Панчо Владигеров

ИЗБРАНО
Коментирай0

Календар

«Април 2025»
ПВСЧПСН
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Препоръчваме ви

Филмаутор съживява в 25 кадъра българската история на голям екран

Фестивалът "25 през 2025" представя исторически филми с вход свободен

ПРОГРАМАТА се завръща в печатен формат

Първият брой обхваща месеците април-май и излиза от печат на 8 април

Юбилейна изложба разказва Израел в картини

Галерия "Средец" представя Израел през погледа на Зои Север по повод 35 години от подновяването на дипломатическите отношения между България и Израел

"Фауст" - операта с кукли се завръща на 4 април на сцената на Старозагорската опера

Спектакълът е от златната колекция от синкретични иновативни проекти на Старозагорската опера, която включва операта с кукли "Турандот" и "Палячи"- опера в цирка - блестящ пример за единомислие и сътрудничество