Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Концерт с кауза e в подкрепа на творци със зрителни увреждания

ВХОД СВОБОДЕН!

Концерт с кауза e в подкрепа на творци със зрителни увреждания

Фестивалът "Изкуството на барока" събира изключителни таланти в поредния си концерт в Аулата на Софийски Университет "Св. Климент Охридски" на 8 ноември от 19.30 часа

Идеята за организиране на бароков фестивал е породена от нарасналия в България интерес към културната история на Стария континент след включването ни в европейското семейство (Източник: Фестивал "Изкуството на барока")

Фестивал "Изкуството на Барока"/Sofia Baroque Arts Festival съвместно с фондация Синергиа и подкрепата на Столична Община и Минситерство на Културата ви канят на КОНЦЕРТ С КАУЗА в подкрепа на творци със зрителни увреждания в Аулата на Софийски Университет "Св. Климент Охридски" на 8 ноември 2022 година от 19.30 часа.

В програмата са включени двама изключителни таланти, тенорът Ивайло Донков, който ще изпълни произведения на Бах, Вивалди, Свелинк и четене на стихове на талантливия поет Иван Карастоянов.

В концерта ще участват още Зефира Вълова - цигулка, вокален ансамбъл DAI MONTI VERDI, Елица Стефанова - пиано, Сабина Йорданова - фагот, Константин Кожухаров - обой и Николай Стойков - чембало.

Входът е свободен!

Фестивал "Изкуството на барока"

Още Във фамилията на Бах има още 56 композитори и музиканти
ВЕЛИКИ КОМПОЗИТОРИ

Във фамилията на Бах има още 56 композитори и музиканти

Идеята за организиране на бароков фестивал е породена от нарасналия в България интерес към културната история на Стария континент след включването ни в европейското семейство.

Тя има за задача да запълни съществуващата у нас липса на традиция за изпълнение на старинната музика по начин, близък до автентичното ѝ звучене - със съответните исторически инструменти и изпълнителска техника, характерни за епохата.

Амбицията на Luxuria Europae за фестивал "ИЗКУСТВОТО НА БАРОКА" е да направи достояние на българската публика най-добрите изпълнения на старинна музика от изтъкнати европейски музиканти и да стимулира съвместни проекти между утвърдени чуждестранни и наши млади изпълнители.

Още Вивалди - "сиракът на Бог"
ГЕНИИТЕ В МУЗИКАТА

Вивалди - "сиракът на Бог"

Освен поредица концерти, фестивалът включва и майсторски класове за ученици и студенти от специализираните училища, създава и развива това звено - а именно музикалната култура на Европа, поднесена съобразно естетиката на съответната епоха.

Тази неизменна част от културния живот подрежда София сред домакините на такива фестивали като Бaрселона, Лондон, Утрехт, Берлин, Истанбул, Букурещ и др.

Още Маестро Георги Димитров и Себастиан Кнауер партнират на Софийската филхармония
МУЗИКА

Маестро Георги Димитров и Себастиан Кнауер партнират на Софийската филхармония

Още Людмил Ангелов ще реализира мечтата си за интеграл с клавирните концерти на Брамс в "Европейски музикален фестивал"
МУЗИКАЛНИ ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВА

Людмил Ангелов ще реализира мечтата си за интеграл с клавирните концерти на Брамс в "Европейски музикален фестивал"

Още Френският пианист Максим Зекини ще изнесе концерт във Варна
СВЕТОВНИ НОТИ

Френският пианист Максим Зекини ще изнесе концерт във Варна

Още "Пътят на пилигрима" - едно музикално пътешествие из Европа от XVI в.
МУЗИКАЛНИ ПЪТЕШЕСТВИЯ

"Пътят на пилигрима" - едно музикално пътешествие из Европа от XVI в.

Коментирай0

Календар

Препоръчваме ви

Гласовете на любовта: Четиримата италиански тенори в Летния театър във Варна на 17 юли

Тенорите Алесандро Фантони, Джани Лечезе, Анджело Форте и Уго Таркуини под диригентската палка на маестро Христо Павлов, в съпровод на Варненския симфоничен оркестър, ще ни отведат на пътешествие в страната на долче вита

Започва националният поетичен конкурс "Добромир Тонев"

Конкурсът е за автори на възраст до 35 години. Темата е свободна. От 15 юли до 15 август всеки участник може да изпрати само по една своя книга, издадена преди датата на обявяване на конкурса

Националният литературен музей чества 175-годишнината от рождението на Иван Вазов

Събитието ще се състои на 9 юли пред паметника на поета до църквата "Света София"