ТРЕВОЖНО ПРОСТРАНСТВО
"Гледам навътре не за да потъна, а за да се приютя": Емоциците на 17 души в провокираща инсталация
Участниците в инсталацията са хора близки и непознати на авторите, и откликват да се присъединят към проекта след отворен призив в Инстаграм. Вижте на 27-28 октомври в "РеБонкърс"
Редактор : / 622 Прочита 1 Коментара

Инсталацията се изгражда около личните разкази на 17 души. Те ни превеждат със себе си през трудните за чувстване чувства, до епицентъра, където се развилняват, за да може после заедно да се потопим в спокойствието и да се намерим.
Участниците в инсталацията са хора близки и непознати на авторите, и откликват да се присъединят към проекта след отворен призив в Инстаграм.
Творческият екип е съставен от Златина Тенева - автор и режисьор, Даниела Димитрова - монтажист и ко-режисьор, Симона Кашова - оператор, осветление, звук, и Елиза Данева - координатор и графики.
Музиката, изграждаща пространството на тревогата е дело на Стоян Йовчев, известен в електронните ъндърграунд среди със сценичното си име Omori, част от българския лейбъл Amek Collective. По време на премиерните поставяния на инсталацията в София, музиката в тревожното пространство е на Етиен Славчев, с музикалния проект Evitceles.
Пространството на спокойствието е създадено с помощта на откъс от еп. 71 на подкаст "Свободно падане", дело на актрисата и музикант Лили Гелева.
След огромен интерес по време на премиерата на инсталацията в София, този октомври предстоят премиери във Велико Търново, Пространство за култура "ТаМ" (24-25.10) и Варна, Пространство за независими култура "РеБонкърс" (27-28.10). Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на Национален фонд "Култура", програма "Мобилност и развитие в България".
Програмата на пространство ReBonkers се осъществява с подкрепата на Национален фонд "Култура", Фондация Зингер- Захариев и Община Варна чрез Дирекция Култура.
Инсталацията се изгражда около личните разкази на 17 души (Източник: "РеБонкърс")