Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Деси Добрева поведе хорото в препълнената зала 1 на НДК

ОТЗВУК ОТ ЕДИН КОНЦЕРТ

Деси Добрева поведе хорото в препълнената зала 1 на НДК

Невероятен, пъстър и зареждащ беше авторският спектакъл на ангелогласната певица

Деси Добрева на концерта си в зала 1 на НДК (Снимка: Top Artists Agency)

Първият самостоятелен концерт на Деси Добрева в зала 1 на НДК се превърна в грандиозно шоу, което омагьоса зрителите и ги зареди с енергията на уникална смесица от стилове, събрана в пъстро и неповторимо музикално-танцово и мултимедийно шоу с участието на над 100 артисти. Завесата бе вдигната от танцьори в ефектни светещи костюми, които накараха цялата зала да затаи дъх в майската вечер.

Снимка: Top Artists Agency

Зрелищният спектакъл бе с участието на трупата на Нешка Робева, брас-бенда на Мишо Йосифов, Стоян Янкулов-Стунджи, Косьо Цеков от ФСБ, Нено Илиев от Romaneno Project, гимнастичките от клуб "Левски", водещи фолклорни виртуози, вокален състав от ансамбъл "Филип Кутев", духовия оркестър "Виво Монтана", формация "Жестим" и внушителната група от 50 кукери-сурвакари от Пернишко.

Снимка: Top Artists Agency

Деси остана вярна на себе си и свали обувките си още на първата песен, за да се впусне във вихрен танц с танцьорите от "Нешанъл Арт" на песента "Пустоно лудо и младо". Последва "Смиляна", която така завляда публиката с фолклорния хор, вълшебния кавал на Коста Генчев и нежното соло-виолончело, сякаш целеше да заплете общата енергия и да я държи здраво в народна плетеница до самия край на двучасовия спектакъл.

Снимка: Top Artists Agency

Публиката сякаш гледаше приказка на живо, в която се сменяха визии и герои, а "Македонската китка" обедини в пъстра черга любими македонски песни. Духовата музика вдигна градуса на настроението, последва проникновеното изпълнение на песента "Зайди". Всички аранжименти пасваха перфектно на това музикално, гласово и светлинно шоу, което буквално смая публиката.

Снимка: Top Artists Agency

С посланието, че в музиката няма раси, граници и достига директно до сърцето, Нено и Деси изпяха песента "Едерлези" на два езика. Любимата песен на публиката "Песен на червената шапчица" пък дойде в нова премяна.

Особено емоционално бе изпълнението на вечната българска песен "Вървят ли двама", чието послание момичетата от група "Жестим" предадоха със своя жестомимичен танц.

Твоите любими заглавия в /market.dir.bg

slide 1 to 3 of 50

Още Стоян Янкулов-Стунджи: Преди казармата бях част от бенда на Емил Димитров

Стоян Янкулов-Стунджи: Преди казармата бях част от бенда на Емил Димитров

Като изневиделица на сцената се появи огненият фламенко танцьор Стефан Николов и заедно с невероятния тъпан на Стунджи хвърлиха публиката в дълбините на танца. А емблематичните песни на Деси "Лудо Младо" и "Йовано" накараха залата да заблести в хиляди светлинки.

Настъпи напрегната тишина и изведнъж в зрелищно шоу в залата нахлуха сурвакари от с. Габров дол и с. Ноевци, които изгониха злото със звуците на чановете, а публиката буквално се превърна в част от спектакъла.

 Времето отлетя неусетно, една след друга се редуваха "Девойко, мари хубава", "Радината", "Катерино моме", "Слънчице", "Джоре Дос", последвани от емоционалното изпълнение на "Една българска роза". Сцената се оказа тясна за всички участници, които искаха да отправят своя благодарствен поклон към публиката, изпълнила Зала 1 на НДК.

Тази прекрасна публика върна Деси отново на сцената с още емоционални изпълнения като "Ах, къде е мойто либе" и "Море пиле, славей пиле", но това далеч не беше всичко! Деси слезе от сцената и поведе хоро, което се изви в цялата зала. Стотици желаещи прииждаха да се хванат на хорото - танцът, в който най-истински се проявява българския дух и идентичност.

Достоен край на една емоционално заредена вечер, в която музиката срути граници, предразсъдъци и ясно заяви: На хорото, хората се хващат за ръце!

ИЗБРАНО
Коментирай0

Календар

«Април 2025»
ПВСЧПСН
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Препоръчваме ви

Рада Цанкова показва "Усмивката на Буда" в изложба днес в София

Изложбата ще продължи до 10 май в Галерия "Ракурси"

"Сън за щастие": Отбелязваме 159 години от рождението на Пенчо Славейков

На 24 април, четвъртък, от 18:00 часа, Националният литературен музей кани на литературна вечер

Галерия "Арте" представя картини на Стефан Гацев от 60-те и 70-те години

Изложбата е по повод 90 години от рождението на художника (1935-1986)

"Четиримата италиански тенори" - белканто, любими произведения от Пучини, Верди и италиански канцонети в Зала 1 на НДК

Събитието ще разкрие уникалната красота на белканто - изкуството на пеенето, при което гласовете не просто изпълняват музика, а я създават

Александър Вълчев показва "Култ" с добавена реалност в София и Берлин

Скулптурата ще бъде показана успоредно в София и Берлин на 26 април

За първи път на сцената на балет "Арабеск" гледаме танцовия спектакъл Behind you

Танцовият моноспектакъл събира публика и артисти на една сцена, превръщайки познатото пространство в алтернативно