Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Арт Галерия Le Papillon представя Гергана Лалова и "Цветно"

ЦВЕТОВЕТЕ НА СВОБОДАТА

Арт Галерия Le Papillon представя Гергана Лалова и "Цветно"

Изложбата живопис е от 13 март 2023 до 5 април 2023 г.

Гергана Лалова, "Праскови" (Арт Галерия Le Papillon)

Още

"Тя и никоя друга" - вечната муза и вечното изкуство на маестро Михаил Лалов

"Тя и никоя друга" - вечната муза и вечното изкуство на маестро Михаил Лалов

"Когато рисувам, рисувам за себе си, без да се интересувам дали някой ще хареса картината или не. Защото изкуството е изключително субективно.

Ти ще харесаш нещо, което аз няма да харесам. Обаче признанието, което получаваш въпреки всичко, когато отидеш на откриване на изложбата и видиш хората, които са дошли и са те уважили, някак си те стимулира. Дава ти крила."

Гергана Лалова

Гергана Лалова, "Есен" (Арт Галерия Le Papillon)

Гергана Лалова, "Божури" (Арт Галерия Le Papillon)

Гергана Лалова, Summer (Арт Галерия Le Papillon)

От 13-ти март до 5-ти април Арт Галерия Le Papillon  представя жизнерадостното творчество на Гергана Лалова за пръв път със самостоятелна изложба във Варна. С една цветна експозиция в стил пост модернизъм с елементи на фовизъм, с много свобода, непринуденост и ведрост е най-добрият начин да отбележим началото на пролетта, възраждането на живота, устойчивата топлина на слънцето. Обединени от сюжети от застинал живот, загатнато присъствие и темата "Цветно", деветнадесетте платна, създадени през последните месеци ни въвличат в пъстра разходка към хармония и самовглъбяване.

Гергана Лалова, "Европа" (Арт Галерия Le Papillon)

Гергана Лалова, "Стрелиции" (Арт Галерия Le Papillon)

Гергана Лалова, Summer (Арт Галерия Le Papillon)

Темата за натюрморта привлича Гергана като възможност да изрази естетическата си наслада от съзерцанието на нещата, с които живеем и виждаме в ежедневието си. Това са предмети, които носят освен конкретна емоция за авторката, но и предизвикват творческия й експресионизъм да създава усещане за простор, загадъчност, истории от цвят и форма. Естетиката й и добрият й вкус са повлияни от Матис, Пикасо, Моне.

Гергана Лалова, "Ириси" (Арт Галерия Le Papillon)

Гергана Лалова, "Настроение в лилаво" (Арт Галерия Le Papillon)

В творческото си израстване е попила много от мащабността в израза на баща си Михаил Лалов, но най-вече от философията и маниера на ментора и учителят си от академията - Вихрони Попнеделев.

Преплитащи силуети; мозаечно конструирани фигури, напластени щедро и същевременно с деликатно прозиращи слоеве; профил на жена или част от пейзаж надничащ от прозореца; цветя и свободно ситуирани форми на плодове - това са главните герои в нежно запленяващите платна на "Цветната" експозиция. 

Още

Васил Василев - Зуека и художникът гримьор Гергана Лалова със съвместна изложба

Васил Василев - Зуека и художникът гримьор Гергана Лалова със съвместна изложба

"Натюрмортите и новото начало с женски тела и лица, които започнах да използвам в картините. Започнах да експериментирам с тях, да рисувам, да искам да ги покажа по някакъв начин - да излязат от мен, защото доста време ме беше страх да направя тази крачка и в един момент се почувствах готова за това ново предизвикателство". Гергана Лалова обича натюрморта, но в годините експериментира и в абстракцията. Съчетава ярки цветове в смели контрастни композиции и се забавлява, разгръщайки таланта си и финият си усет за модернизъм в различни техники - масло, акрил, пигменти, пясък, туш върху платно и хартия.

Гергана Лалова, "Натюрморт" (Арт Галерия Le Papillon)

Гергана Лалова, "Полъх" (Арт Галерия Le Papillon)

Гергана Лалова, "Смокини" (Арт Галерия Le Papillon)

Гергана Лалова, Spring (Арт Галерия Le Papillon)

Гергана е дъщеря на големия художник Михаил Лалов и носеща съзидателните му гени, тя се развива в същата област като баща си - живописта, но и надгражда. От 2009 г. е и художник-гримьор в екипа на Глобал филмс в едни от най-гледаните предавания и телевизионни проекти: "Господари на ефира", "Като две капки вода", "Маскирания певец", "България търси талант" и др.

Заповядайте на вернисаж на изложбата на 13 март 2023 /понеделник/ от 13:13 ч. до 19.00 часа, за да се запознаете с цветовете на свободата и непринудеността на красивата художничка и нейното "Цветно" настроение, бликащо от творбите!

Гергана Лалова, "Сън в лятна нощ" (Арт Галерия Le Papillon)

Експозицията може да бъде видяна от 13-ти март до 5-ти април 2023 г. в изложбената зала на галерията във Варна, ул. Драгоман 12, а също и онлайн на сайта ТУК или на fb: Le Papillon Art Gallery.

Виктория Митева

Още

"Извън рамката" - живопис и скулптура в Арт Галерия Le Papillon

"Извън рамката" - живопис и скулптура в Арт Галерия Le Papillon

Още

Арт Галерия Le Papillon  представя Христо Христов с изложбата "Преминаващи фигури"

Арт Галерия Le Papillon представя Христо Христов с изложбата "Преминаващи фигури"

Още

"Огледалните образи" в Галерия Le Papillon

"Огледалните образи" в Галерия Le Papillon

Още

Арт Галерия Le Papillon представя "Есенно" от Иван Обретенов

Арт Галерия Le Papillon представя "Есенно" от Иван Обретенов

Коментирай 0

Календар

Препоръчваме ви

Портрет на Володимир Зеленски, подписан от него, се продава на търг в Бостън в помощ на Украйна

Картината е подписана от украинския президент на английски език: "Zelenskyy, Glory to Ukraine" ("Зеленски, Слава на Украйна"). Освен това е подписана и от художника

Росен Рашев - Рошпака и "Стълба към сърцето"

Изложбата е от 3 до 18 април 2023 г. в Галерия "Париж"

Музей в Кембридж връща картина на Гюстав Курбе, заграбена в Париж от нацистите

Творбата е намерена от съюзнически войници в края на войната в тайни тунели в Бавария

Картина на Уинстън Чърчил се завърна в замъка в Кент, където е нарисувана

Творбата "Изглед през арка към Хевър", рисувана от Чърчил с маслени бои през 30-те години на миналия век, е закупена от замъка в Кент на частна продажба, организирана от аукционна къща "Кристис"

Текла Алексиева: Една жена седи и си рисува...

Изложба от 30 март до 20 април 2023 в Галерия "Little Bird Place"

Изкуствовед отрича да е имало картина на Джаксън Полък в колекцията на Чаушеску

В колекцията му липсва вкус към американското изкуство, особено пък абстрактен импресионизъм, заяви Адриан Буга