Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Неповторимият Jordan Rakei от Ninja Tune пристига за първия си концерт в България

ФЕСТИВАЛЕН ЖИВОТ

Неповторимият Jordan Rakei от Ninja Tune пристига за първия си концерт в България

На 18-ти септември, 28-годишният мулти-инструменталист, вокалист и продуцент Jordan Rakei пристига за първия си концерт, не само в България, но и на Балканите, по покана на Sofia Live Festival

На 18-ти септември, 28-годишният мулти-инструменталист, вокалист и продуцент Jordan Rakei пристига за първия си концерт, не само в България, но и на Балканите, по покана на Sofia Live Festival

На 18-ти септември, 28-годишният мулти-инструменталист, вокалист и продуцент Jordan Rakei пристига за първия си концерт, не само в България, но и на Балканите, по покана на Sofia Live Festival.

Култовият изпълнител ще се качи на сцената на Арена София с 6 членния си бенд, за да представи последния си студиен албум "What We Call Life", който излезе през септември миналата година. Това е един много личен и интимен проект, който включва някои от най-интроспективните песни и лирики на Jordan досега. Историите в албума до голяма степен се въртят около уроците, които Jordan научава за себе си по време на терапия.

Музикалните критици го определят като "Еклектичната смесица от жанрове, която може да чуете само от някой, който може да се похвали с много добри както продуцентски, така и вокални способности". В сет листа за концерта в София, няма да липсват разбира се и някои от най-популярните му песни издал през годините.

Още

Кезая Джоунс: Джими Хендрикс ме научи да бъда уникален

Кезая Джоунс: Джими Хендрикс ме научи да бъда уникален

Роден в Нова Зеландия, Jordan Rakei се мести в Бризбейн, Австралия на 3-годишна възраст. Той набира голяма популярност в САЩ и Европа още през 2014 г. с първото си EP "Groove Curse", което провокира бързото му преместване в Лондон. Там не спира да се развива като артист и бързо става харесван и разпознаваем. Включва се с вокали в албума на Disclosure от 2015 г. "Caracal", а с дебютния си албум "Cloak", който издава сам през 2016 г., Jordan Rakei доказва, че е артист с изключителен талант, собствено емблематично звучене и вече е готов да направи още по-голям международен пробив. Страхотен музикант с невероятен глас, който вълнува.

През 2017-ти подписва с популярния независим лейбъл Ninja Tune. Следват участие на Гластънбъри, световно турне, издадени още 4 албума и реализирани супер успешни колаборации с Loyle Carner - "Ottolenghi" и Jorja Smith - "Loose Ends.

Билетите за първия концерт на изключителния Jordan Rakei в България, влизат в продажба на 19-ти април в 12ч. и могат да бъдат намерени в мрежата на Eventim и партньорските каси.

Първите 320бр. билета "Супер ранно пиле" ще са на цена от 32лв., а следващите 200бр. ще са 40лв. След изчерпването на промо билетите, редовната им цена до деня на събитието ще е 45лв. На място входът ще бъде 55лв.

Врати: 18ч.
Начало: 20ч.

За повече информация и всички новини около Sofia Live Festival може да следите: Facebook | Instagram страниците на фестивала.

Още

Влатко Стефановски представя нов албум в Sofia Live Club

Влатко Стефановски представя нов албум в Sofia Live Club

Още

SOFIA LIVE FESTIVAL разкрива първите артисти от програмата си

SOFIA LIVE FESTIVAL разкрива първите артисти от програмата си

Още

За първи път тази година Cinga Manga Funk в SOFIA LIVE CLUB

За първи път тази година Cinga Manga Funk в SOFIA LIVE CLUB

Още

За последен път тази година Ъпсурт live band взривяват сцената на Sofia Live Club

За последен път тази година Ъпсурт live band взривяват сцената на Sofia Live Club

Още

Група "Тангра" кани феновете си на концерт в Sofia live Club

Група "Тангра" кани феновете си на концерт в Sofia live Club

Още

Jazz Fusion trio PlaYIS представя първия си авторски албум в Sofia Live Club

Jazz Fusion trio PlaYIS представя първия си авторски албум в Sofia Live Club

Коментирай 1

Календар

Препоръчваме ви

Среща на двама китарни виртуози с неповторимо звучене от двата края Европа

Проектът The Storytellers с Дженк Ердоган и Антонио Форчоне предстои да бъде представен в София Лайв Клуб на 3 декември

Б.Т.Р. с нов сингъл "Там където" и концерт на 24 ноември в Sofia Live Club

Видеоклипът с участието на Иван Лечев илюстрира онези искрени моменти от приятелството, които не са подвластни на времето

Джазменът Куинси Джоунс е първият носител на наградата „Мир чрез музика“ на Държавния департамент на САЩ

Наградата ще се присъжда на американски музиканти, продуценти, професионалисти и др., които са "изиграли безценна роля в междукултурния обмен и чиято музикална дейност подпомага мира и взаимното разбирателство в световен мащаб"

Пианистката Елена Башкирова ще свири за пловдивската публика музика от любимия си композитор

Маестро Георги Димитров ще дирижира стилната програма с творби на Моцарт

Пианистът Иван Мелон Люис и саксофонистът Ариел Брингес разказват за кубинската душа

Програмата Alma en Cuba e една изящно подбрана селекция от кубински песни извън времето или по-точно казано - на всички времена. Събитието е на 27 октомври в София Лайв Клуб от 20:00 часа.

Филмовата музика на Дани Елфман звучи в зала "България" на 15 октомври

Композиторът слуша в София българската премиера на свой концерт