Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Нов прочит на "Тартюф" в Благоевград

ПРЕМИЕРА

Нов прочит на "Тартюф" в Благоевград

На 11 март, от 19:00 ч. зрителите ще се насладят на класическата комедия на нравите, написана от Молиер

Google Добавете ни като предпочитан източник в Google

Драматичен театър "Никола Вапцаров" - Благоевград представя комедията ТАРТЮФ на 11 март. "ТАРТЮФ" ще е първата премиера за 2020 година в Драматичен театър "Никола Вапцаров" - Благоевград.

На 11 март, от 19:00 ч. зрителите ще се насладят на класическата комедия на нравите, написана от Молиер - един от най-поставяните автори в света.

Сервантес е дал на света Дон Кихот, Шекспир - Хамлет, Гьоте - Фауст, а Молиер е запечатал завинаги в съзнанието ни образа на лицемера - ТАРТЮФ.

Спектакълът на режисьора Дамян Тенев представя съвършено нов прочит, хумор, клоунада, гротеска. Впечатляваща актьорска игра и съвременна визия завладяват зрителя.

ТАРТЮФ на модерния свят ще ни поведе през лабиринт от криви огледала, в които се оглеждат пороците на нашето време. Има ли родени злодеи и днес? Или ние ги създаваме? А може би всички сме злодеи?

В актьорското разпределение са двама от доайените на театъра - Нина Болгар, която публиката обожава, изпълнява ролята на Госпожа Пернел и Андраш Кончалиев, който ще видим в образа на Господин Лоял.

Коварният Тартюф е гост-актьора Нено Койнарски, познат от малкия екран като Никола в сериала "Връзки". За ролята на Елмира в спектакъла е поканена актрисата от трупата на Младежки театър "Николай Бинев" - София Ния Кръстева.

В спектакъла участват още Аладин Алиибрахим, Кънчо Кънев, Мартин Лазаревски, Теодор Куков, Гергана Цакова, Мариана Бонева, част трупата на театъра, която в последната половин година получи нов облик, благодарение на много млади попълнения.

Този впечатляващ актьорски екип е ръководен от режисьора Дамян Тенев, който в последните години се утвърди като едно от най- любопитните и следени имена на българския театър.Той завършва НАТФИЗ през 2011г., специалност "Актьорско майсторство" в класа на проф. Красимир Спасов, а през 2017 г. завършва режисура.

Билетите за премиерните дати са в продажба на касата на Драматичен театър "Н.Вапцаров" - Благоевград.

Още Как е построен "Версай"
БЕЛЕЖИТИ МЕСТА

Как е построен "Версай"

Още "Един безумен ден" дава старт на премиерите в Народния театър
МЕЛПОМЕНА

"Един безумен ден" дава старт на премиерите в Народния театър

 

 

 

 

 

 

Google Добавете ни като предпочитан източник в Google
Коментирай0

Календар

Препоръчваме ви

Фоторепортерът на БТА Владимир Шоков отбелязва юбилей с изложбата "50 снимки за 50 години"

В експозицията са запечатани моменти от обществения, политическия, културния и спортния живот на България

Литературно четене в памет на Никола Вапцаров ще се състои днес в София

Събитието е от 17:30 ч. пред паметника на поета в градинката зад Националната художествена галерия в София. Днес се навършват 84 години от смъртта на Вапцаров

Международни специалисти по каменна типография - среща на открито в Габрово

Възможност да се запознаят с изкуството на ръчното изсичане на букви в камък ще имат жителите и гостите на Габрово на 23 юли от 19:00 часа в двора на Интерактивния музей на индустрията

Испанският цикъл на Вапцаров и изложбата "Война и ръкописи" - в Националния литературен музей

Събитието е на 22 юли, във Високото пространство на Националния литературен музей

Старозагорската опера ще представи три спектакъла край язовир "Копринка" на Празниците в Долината на тракийските царе

Финалът на фестивала на 30 август ще бъде с концерта Rock Swings с Васил Петров, оркестъра на Старозагорската опера и приятели под диригентството на кап. Цветомир Василев

"Забравените божества" - над 6000 години история на религиозните вярвания по българските земи

Изложбата ще бъде открита в Националния археологически музей на 7 август и може да се рацгледа до 17 януари 2027 г.