Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Испанската оперна звезда Исмаел Жорди партнира на Соня Йончева в София

СВЕТОВНА СЦЕНА

Испанската оперна звезда Исмаел Жорди партнира на Соня Йончева в София

Българското сопрано подарява на част от публиката новия си албум „Куртизанката“ с автограф

Испанската оперна звезда Исмаел Жорди партнира на Соня Йончева в София (Източник: Соня Йончева/ Личен архив)

"За първи път ще пея в София, България, за което съм много щастлив.

Купи билетСъщо така ще пея заедно със Соня отново, преди съм пял с нея два пъти, но този път ще е по-особен за мен, защото ще пеем с нея испанска музика", каза известният испански певец Исмаел Жорди, който на 27-ми октомври, заедно с пианиста Рубен Агуире и Соня Йончева, ще даде началото на музикалния сезон "Съкровени гласове" в зала "България".

Откриващият концерт е посветен на сарсуелата - популярен музикален жанр, който тръгва от Испания и наскоро бе обявен за "културно наследство на страната".

Исмаел Жорди се смята за един от най-добрите изпълнители, който наред с успешната си кариера на оперен певец, изнася концерти по цял свят с репертоар от сарсуела. Той пристига за първи път в България по покана на оперната прима Соня Йончева за концерт с най-популярните сарсуела произведения.

Испанската оперна звезда Исмаел Жорди партнира на Соня Йончева в София (Източник: Соня Йончева/ Личен архив)

Те се отличават с динамика и изискват отлична вокална техника.

Сред най-известните изпълнители на сарсуела в света е и Пласидо Доминго, който закри "Гала в София" преди няколко години в дует с Йончева, изпълнявайки една от най-известните сарсуела песни.

Неговият достоен наследник Исмаел Жорди, който е сред най-успешните и търсени испански оперни певци днес, израства в Андалусия.

"В семейството ми всички пееха. Майка ми и баща ми имаха прекрасни гласове, но само аз се посветих на музиката", казва Жорди, който пристига в София след гастрол в Токио. Той жъне успехи по световните сцени с участието си в опери като "Лучия ди Ламмермур", "Ромео и Жулиета" и "Фауст".

Музикалният сезон "Съкровени гласове", организиран от компанията на Йончева SY11 Events продължава до края на годината с концерт на италианската звезда Фреди де Томазо - "Под звездите на Наполи" на 18-ти ноември (Източник: Соня Йончева/ Личен архив)

"Не само и пея по-добре от преди 20 години, но и съм по-щастлив сега от това, което правя и начина по който пея", споделя Жорди, който няма търпение за първата си среща с българската публика на 27-ми октомври в зала "България" заедно със Соня Йончева.

На пианото ще ги акомпанира пианистът Рубен Агуире, който концертира както в Испания, така и по целия свят, включително в Музикферайн и Щатсопер във Виена, зала "Чайковски" в Москва, Карнеги Хол в Ню Йорк, Фестивала "Росини" в Пезаро, Театро Солис в Монтевидео, Театро Колон в Богота и много други. Официален пианист е на конкурса Operalia и член на журито на международните певчески конкурси в Билбао и Богота.

Исмаел Жорди се смята за един от най-добрите изпълнители, който наред с успешната си кариера на оперен певец, изнася концерти по цял свят с репертоар от сарсуела (Източник: Соня Йончева/ Личен архив)

Купи билетЗа почитателите, които са закупили билет от категория 120 и 150 лева в периода 17 - 27 октомври, Йончева ще подари диск с автограф на последния й албум "Куртизанката", който е сред най-продаваните албуми за 2023 година с оперна музика.

Музикалният сезон "Съкровени гласове", организиран от компанията на Йончева SY11 Events продължава до края на годината с концерт на италианската звезда Фреди де Томазо - "Под звездите на Наполи" на 18-ти ноември и с концерт на Соня Йончева с програмата "Прераждане" на 2-ри декември, която тя представи с голям успех на фестивала в Залцбург преди време.

Още Соня Йончева ще събере елита на музикалната сцена в София

Соня Йончева ще събере елита на музикалната сцена в София

Още Соня Йончева открива "Съкровени гласове"  в зала „България на 27 октомври

Соня Йончева открива "Съкровени гласове" в зала „България на 27 октомври

Още Соня Йончева изнесе гала концерт под непрекъсващ дъжд в Летния театър на Варна

Соня Йончева изнесе гала концерт под непрекъсващ дъжд в Летния театър на Варна

Още "Норма" и "Тоска" заемат централно място в предстоящата оперна гала със Соня Йончева във Варна

"Норма" и "Тоска" заемат централно място в предстоящата оперна гала със Соня Йончева във Варна

Коментирай0

Календар

Препоръчваме ви

Звезда от Ла Скала и Младежката филхармония представят Деветата симфония на Бетовен в НДК

Събитието е на 11 май от 19 ч. в зала 1 на Националния дворец на културата

Крищина Бранко и почитта̀ ѝ към фадо традицията

Новият ѝ проект Mãe е 11 юни 2025 в зала "България" от 19:00 часа

"Аларма Пънк Джаз" чества 16 години с авангарден джаз квартет от Скопие

Поредицата „Аларма Пънк Джаз“ на БНР чества 16-ата годишнина от първия фестивал, проведен под това име, с авангарден джаз от Скопие

Пролетен полъх със Симфоничния оркестър на БНР

Концертът е на 9 май, петък, от 19.00 ч. в зала "България"

Вълнуващ концерт джаз и класика с Джордж Гершуин

Събитието със Симфоничния оркестър на Държавната опера в Стара Загора ще се състои на 10 май в зала "България"

На 4 май е поклонението пред Богомил Спиров

Артистът си отиде на 28 април, на 56 години