Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Руската академия за изкуство приветства Вежди Рашидов

ПРИЗНАНИЕ

Руската академия за изкуство приветства Вежди Рашидов

Честването е под егидата на ЮНЕСКО

Председателят на Комисията по култура в Парламента Вежди Рашидов в Москва

Председателят на Комисията по култура и медии в 44-то Народното събрание Вежди Рашидов бе сърдечно посрещнат днес в Москва от Зураб Церетели, президент на Руската академия за изкуство. Това стана на официалната церемония за честването на 260-годишнината от основаването на Академията. Честването е под егидата на ЮНЕСКО. Вежди Рашидов е академик на Руската академия за изкуство.

Рашидов и Церетели отбелязаха доброто българо-руско културно сътрудничество и перспективите пред академичните общности на двете страни.

акад. Светлин Русев, Вежди Рашидов и Станислав Гловорухин, председател на Комитета по култура на Руската Дума

На тържеството за 260-годишнината на Руската академия за изкуство присъстваха представители на творческия и научния елит на Русия. На тържеството официален гост бе и Валентина Матвиенко, председател на Съвета на Руската федерация. Г-жа Матвиенко поздрави Вежди Рашидов като председател на Комисията по култура и медии в българския парламент.

Утре-22 септември 2017г. , Вежди Рашидов ще се срещне с Михаил Швидкой, специален съветник на президента на Руската федерация по въпросите на международното културно сътрудничество, и със Станислав Говорухин -председател на Комитета по култура на Руската Дума.

Коментирай0

Календар

Препоръчваме ви

Йордан Славейков за "Последна стъпка": Театърът е друга медия, която дава друга възможност

Спектакълът "Последна стъпка" може да се гледа на 17, 22 и 30 април в Народния театър

Режисьорът на "Атентатът" Станимир Трифонов: За никакви идеи не става дума, а за много пари

Филмът за терористичния акт в катедралния храм "Св. Неделя" разкри покъртителни факти. И той все още действа катарзисно!

Йълдъз Ибрахимова: Джазът е начин на мислене, начин да се чувстваш свободен човек

"Според мен трябва да се прави нещо различно, което да предизвика хората да чуят джаза. Защо да не използваме джаза въз основа на националната музика?", коментира джаз примата

Гимнастичката Цветелина Стоянова във фокуса за значението на психичната грижа

Документалният филм, посветен на историята на гимнастичката ни Цветелина Стоянова, която прави опит за самоубийство, според думите на режисьора Станислав Дончев е "филм-сеанс, който има точно такава цел - да запали желанието за живот"

Франция е литературната родина на Марио Варгас Льоса

Големият писател е първият автор в близо 400-годишната история на Френската акаядемия, приет в нея, въпреки че никога не е писал директно на езика на Молиер