ПРЕМИЕРА
Филмът "Клети създания" предизвика 10-минутни овации на кинофестивала във Венеция
Премиерата на филма на Йоргос Лантимос в България ще бъде на откриването на кино-литературния фестивал Синелибри на 6 октомври с цял месец преди тази в САЩ
Редактор : / 3099 Прочита 2 Коментара
Гръцкият режисьор Йоргос Лантимос представя "Клети създания" на кинофестивала във Венеция (Снимка: AP/ БТА)
Филмът "Клети създания" предизвика 10-минутни овации на кинофестивала във Венеция, съобщи ДПА, цитирана от БТА.
Унгарският модел и актриса Барбара Палвин на червения килим на представянето на "Клети създания" във Венеция (Снимка: AP/ БТА)
Италианската актриса и модел Алис Пагани позира на червения килим на представянето на "Клети създания" във Венеция (Снимка: AP/ БТА)
„Клети създания“ на Йоргос Лантимос открива Синелибри 2023
Актьорите Ема Стоун, Марк Ръфало, Уилям Дефо и Джаръд Кармайкъл не присъстваха на представянето на филма заради продължаващата стачка на актьорите в Холивуд.
Описван като феминистка версия на историята за доктор Франкенщайн, филмът е адаптация по едноименния роман на Аласдър Грей от 1992 г. и проследява живота на млада жена с мозък на дете.
Очаква се премиерата на филма "Клети създания" в американските кина да бъде на 8 декември, а в България това ще се случи с месец по-рано в рамките на кино-литературния фестивал Синелибри, който ще се открие на 6-и октомври именно с филма на Йоргос Лантимос в зала 1 на НДК.
Гръцкият режисьор Йоргос Лантимос представя "Клети създания" на кинофестивала във Венеция (Снимка: AP/ БТА)
Унгарският модел и актриса Барбара Палвин на червения килим на представянето на "Клети създания" във Венеция (Снимка: AP/ БТА)
Италианската звезда Грета Феро позира на червения килим на премиерата на "Клети създания" във Венеция (Снимка: AP/ БТА)