Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Соня Йончева идва в България с Вердиев репертоар

ДОСТИГНАЛИ ТРИУМФА

Соня Йончева идва в България с Вердиев репертоар

Оперната дива благодари на Мирослав Боршош и екипа му за поканата да пее пред родна публика

Новата световна оперна прима ще представи за първи път в София своя удивителен Вердиев репертоар на концерта на 18 юни, в зала 1 на НДК.

"Щастлива съм, че именно в родината си ще пея на живо вечния Вердиев репертоар, с който ще обиколя света със серия концерти през 2018 г. За мен признанието и реакцията на българската публика са изключително важни. Благодаря на директора на НДК - Мирослав Боршош и екипа му за поканата. За мен е чест", споделя Соня Йончева.

Още Най-вълнуващото сопрано в света Соня Йончева с концерт в НДК
ТРИУМФ

Най-вълнуващото сопрано в света Соня Йончева с концерт в НДК

  Соня Йончева, сопрано и Маестро Масимо Дзанети, гл. диригент на Оркестъра на Баварското радио/Сн. НДК

Певицата завърши записите на новия си трети самостоятелен албум за Сони класик в едно от най-големите и престижни студия в Европа - студио 1 на Баварското радио /Bayerisches Rundfunk/ заедно със Симфоничния оркестър на Баварското радио /Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks/ под диригентството на прочутия Маестро Масимо Дзанети.

Соня Йончева в едно от най-големите и престижни студия в Европа – студио 1 на Баварското радио

В това студио записват най-големите гласове на ХХ и ХХI век като Пласидо Доминго, Лучано Павароти и други. Честта да запише своя албум в студио 1 на Баварското радио се пада на Соня Йончева поради факта, че тя е ТОП 10 на най-продаваните артисти в света от каталога на Сони класик, а последният ѝ албум с бароков репертоар от Хендел е в ТОП 5 на най-продаваните албуми с класическа музика в 23 държави.

Специално за среща с Йончева, от Ню Йорк, в последния ден от записите пристига Богдан Росчич, който е председател на отдела по класическа музика към Сони мюзик. От 2020 г. Росчич поема ръководството на един от най-престижните оперни театри - Виенската държавна опера /Viena State Opera/, сменяйки сегашния директор Доминик Майер.

Соня Йонева, сопрано

Билети за концерта на Соня Йончева в зала 1 може да се закупят от Билетен център - НДК и онлайн в мрежата на Ticketportal.

Повече за биографията и кариерата на Соня Йончева може да прочетете ТУК

Повече за културните събития в НДК може да откриете ТУК.

Коментирай0

Календар

Препоръчваме ви

Световноизвестният италиански квартет "Кремона" с първо гостуване у нас за откриването на фестивал Allegra

Събитието ще се състои на 10 юли в тържествената зала на Военния клуб в София и с него официално ще бъде открито лятното издание на Международния музикален фестивал Allegra

Фестивалът за съвременна българска поезия "Отблизо" се завръща с трето издание

Събитието ще се проведе на 5, 6 и 7 юни (петък, събота и неделя) във Велико Търново, в Художествена галерия "Борис Денев" и на сцена "Арт лято" (в близост до паметника "Асеневци")

"Фантастичният свят на Е.Т.А. Хофман" - клавирен рецитал на Симеон Гошев

Събитието е на 5 юни от 19 ч. в Камерна зала "България"

Кои са носителите на годишните награди на фолклорната класация "Надпяване" ще стане ясно на 5 юни в ДК "Средец"

На галаконцерта ще бъдат обявени победителите в гласуването на публиката в шестте категории "Жени-солисти", "Мъже-солисти", "Инструментална музика", "Вокални формации", "Нова, етно и авторска музика" и "Стари майстори"

"Евридика", "Слон в стаята" и куклен спектакъл по "Ромео и Жулиета" представя театралният фестивал "Варненско лято"

Моноспектакълът на Театър 199 "Слон в стаята" има награда "Икар" 2026 на Съюза на артистите в България за драматургичен текст и "Аскеер" 2026 за съвременна българска драматургия

DOCK пристига в Пловдив със специално лятно pop-up издание на фестивала

Сред акцентите в програмата са филмите "Съединението: 140 години по-късно", Budapest Memorandum, Connected и My Way