Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Най-добрите български хореографи показват „Хора́та на България“

БЪЛГАРСКИ ФОЛКЛОР

Най-добрите български хореографи показват „Хора́та на България“

На 24-ти февруари София ще танцува с доц. Георги Гаров

Най-добрите български хореографи показват „Хора́та на България“

Не е нужно да бъдеш приет в училище за танцово изкуство или академия, за да можеш да се учиш от най-добрите български хореографи. Проектът на Людмил Макаронски "Хора́та на България" предлага възможност на всички, които имат желание да затанцуват в ритъма на неравноделните български тактове, да "пият вода от извора."

Най-добрите български хореографи показват „Хора́та на България“

Всеки месец големи имена в танцовото ни изкуство представят многообразието на българския фолклор и показват стъпките на автентични български хора. Гост хореограф на 24 февруари от 19.30 часа в клуб "Бг ритъм" е доц. Георги Гаров - преподавател в ЮЗУ "Неофит Рилски" и професионалист в областта на изследванията на традиционната култура и изкуството на фолклорна основа. Негова запазена марка са хората от Пиринския край.

Днес отдавна вече няма мегдани, които да събират поколенията, но зарядът и енергията на българското хоро продължават да вдъхновяват и сплотяват всички, докоснати от него, все повече и повече. Не нужен специален повод или национален празник, за да се почувстваме българи и да заиграем хоро.

"Когато човек се докосне до културата на своите предци, това предизвиква любопитство, интерес, чувство за национална принадлежност. У него се поражда желание да се потопи в това време, да се докосне до корените и традициите, пазени от древността. Ние предаваме на хората тази емоция. Запознаваме ги и ги въвличаме в танцовото ни изкуство, като им разкриваме уникалността и магията на фолклора ни. Това е нашата мисия и се опитваме да го правим по най-добрия и достъпен начин. Вълнуващо е да видиш как ситните и несигурни стъпки се превръщат във великолепен магически български танц. Елате и опитайте!", казва Людмил Макаронски, който също е хореограф и преподавател по български танци.

Той е художествен ръководител на Професионална танцова формация "Гераци" и Танцов клуб "Гераци", където последователите на българския фолклор стават все повече и повече. Людмил Макаронски е завършил първия клас на Асен Павлов в НУТИ - София, специалност "Български народни танци" през 2002 г., след това "Хореография" и "Арт мениджмънт" в АМТИИ гр. Пловдив. Професионалната му кариера е свързана с ансамбъл "Чинари", ФА "Тракия", трупата на Нешка Робева, като там участва и в създаването на хореографските постановки.

Най-добрите български хореографи показват „Хора́та на България“

Коментирай 0

Календар

Препоръчваме ви

Стефан Вълдобрев и "Обичайните заподозрени" тръгват на лятно турне !УДИВИТЕЛНИ ВЪПРОСИТЕЛНИ?

Осем града и нов албум с единайсет нови песни - това са предвидили музикантите за срещите си с публиката през юни и юли

Богата програма в Ловеч ще отбележи Международния ден на театъра на 27 март

Основният акцент на "Деня на отворените врати" е новото име на театъра, който ще се казва "Борис Луканов"

Последни дни за гласуване за "Музикант на годината 2023"

Имената на победителите ще бъдат обявени на тържествена церемония "Музикант на годината 2023"

Площад "Театрален" ще бъде открит в Пловдив на Световния ден на театъра - 27 март

Целта е да бъде обозначено пространството, на което се е намирал Международен театър "Люксембург" и се е създала първата професионална театрална трупа в България

Започва Национален конкурс за лирично стихотворение на името на Петко и Пенчо Славейкови

"Авторитетната "Славейковата награда" се присъжда на български или чуждестранен автор за лирично стихотворение

В Световния ден на театъра гледаме фотоизложбата "Артистични спомени" на Божидар Марков

Изложбата представя 63 уникални кадъра от спектакли, реализирани в Народния театър през последните 20 театрални сезона