Въведете дума или фраза за търсене и натиснете Enter

Бойко Кръстанов представя "Всички страхотни неща" на Sofia Summer Fest

ТЕАТРАЛЕН ФЕСТИВАЛ

Бойко Кръстанов представя "Всички страхотни неща" на Sofia Summer Fest

Спектакълът е на 22 август от 20.30 ч.

Бойко Кръстанов (Снимка: Студио KARE за #URBN)

На 22 август от 20.30 ч. Бойко Кръстанов ще представи своя моноспектакъл "Всички Страхотни Неща" на Sofia Summer Fest.

"ВСИЧКИ СТРАХОТНИ НЕЩА"
от Дънкан Макмилан и Джони Донахоу

Постановъчен екип:
Превод - Радослав Петкашев
Режисьор - Владимир Пенев

"Известният британският драматург Дънкан Макмилан умее да "наднича" надълбоко в болката, за да й се противопостави, и монодрамата "Всички страхотни неща", вече много популярна на световните сцени, свидетелства за това.

Главният герой, разказвачът, в който на сцената се превъплъщава прекрасния и обичан Бойко Кръстанов, търси себе си през различни опорни точки - обичаните и подкрепящи хора, травматичните преживявания от детството и младостта и конкретните или ритуални знаци, места и събития от протяжността на всекидневния живот.

Снимка: Студио KARE за #URBN

Още на шестгодишна възраст, с невинността на детската си същност, Разказвачът започва да записва "всички страхотни неща", които създават простичкия и красив, чист и наивен, опредметен или одухотворен смисъл. С други думи, води дневник на смисъла, за да спаси от депресията и себе си, и най-близките си и обичани хора, за да подготви и собствената си душа за житейските изпитания.

Купи билетВ направата на списъка е въвлечено и вградено цялото възможно разнообразие на съществуването, той е превърнат в броилка на спасението и в изреждането й деликатно, но категорично са въвлечени и зрителите, отредени са им роли, даден им е шанс за импровизации. Естествено като във всяка добра драматургия, появата на любовта ще озари и продължи списъка на "страхотните неща", които ни държат изправени, очертават пътя ни с криволиците и отклоненията, с провалите и победите. Специално участие в драматургичния текст е отредено на музиката, на песните като феномен, който вълнуващо събира хората, носи им утеха и лекува болката им.

текст - Мирела Иванова

фотография на плаката - Павел Червенков

Билети: ТУК

Фестивалът се провежда с подкрепата с подкрепата на Столична община, Министерство на културата, район Триадица, Lenovo, Български спортен тотализатор, Pepsi, Answear.bg, Dolce Gusto, Ozone.bg и Биротерапия.

Снимка: Студио KARE за #URBN

Място на провеждане - Южен парк II зад музея "Земята и хората" и зад Софийски арсенал - музей за съвременно изкуство, до метростанция "Европейски съюз" и хотел "Хилтън"

Още С усещане за моноспектакъл: Бойко Кръстанов сам(о) на сцената!

С усещане за моноспектакъл: Бойко Кръстанов сам(о) на сцената!

Още Магазинерка копнее за Бойко Кръстанов, а той - с отчаяните Явор и Дънди!

Магазинерка копнее за Бойко Кръстанов, а той - с отчаяните Явор и Дънди!

 

Коментирай0

Календар

Препоръчваме ви

Световноизвестният италиански квартет "Кремона" с първо гостуване у нас за откриването на фестивал Allegra

Събитието ще се състои на 10 юли в тържествената зала на Военния клуб в София и с него официално ще бъде открито лятното издание на Международния музикален фестивал Allegra

Фестивалът за съвременна българска поезия "Отблизо" се завръща с трето издание

Събитието ще се проведе на 5, 6 и 7 юни (петък, събота и неделя) във Велико Търново, в Художествена галерия "Борис Денев" и на сцена "Арт лято" (в близост до паметника "Асеневци")

"Фантастичният свят на Е.Т.А. Хофман" - клавирен рецитал на Симеон Гошев

Събитието е на 5 юни от 19 ч. в Камерна зала "България"

Кои са носителите на годишните награди на фолклорната класация "Надпяване" ще стане ясно на 5 юни в ДК "Средец"

На галаконцерта ще бъдат обявени победителите в гласуването на публиката в шестте категории "Жени-солисти", "Мъже-солисти", "Инструментална музика", "Вокални формации", "Нова, етно и авторска музика" и "Стари майстори"

"Евридика", "Слон в стаята" и куклен спектакъл по "Ромео и Жулиета" представя театралният фестивал "Варненско лято"

Моноспектакълът на Театър 199 "Слон в стаята" има награда "Икар" 2026 на Съюза на артистите в България за драматургичен текст и "Аскеер" 2026 за съвременна българска драматургия

DOCK пристига в Пловдив със специално лятно pop-up издание на фестивала

Сред акцентите в програмата са филмите "Съединението: 140 години по-късно", Budapest Memorandum, Connected и My Way